#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

H

HITCH

Гостин
Кој е Клепачот? Наш е или од влијателните?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
нема врска, јас денес гледам нови фацки... и како и да е 1 твит 1 кој ти го дава Не се откажувајте така лесно
Not sure If new people or their previous account was suspended.:ROFLMAO:
 
S

Shaman

Гостин
Јас би сакала да ве известам дека за некое време може ќе ве подржувам од зад решетки , ако во затвор имаат интернет ! Утрово една Фина госпоѓа од мвр ја исконтактира мајками и ја известила за групата што сум ја напраила и ја предупредила да внимавам што и како правам за да не дојде до нешто со кое не би била задоволна -.- ова е чисто информативно , да внимавате што и како се правите

Ти ништо лошо не си направила и не правиш моментално.
Ни еден од овие постови на твитер и ФБ, НЕ ПОТТИКНУВА, национална омраза и нетрпеливост. Најголемиот дел од постовите се умерени и реални. Има и од наша страна вжештени глави ама сега за сега се малку. Секаде убаво е напишано јасно и гласно дека не сме против муслиманите и албанците генерално, туку дека сме само против радикалните елементи кои го поткопуваат мирот и соживотот во државава. Значи во основа, групата ти е за мир и соживот, толеранција и разбирање. А таа што се јавила, ако не рабира објасни и. Ако ти е страв на тебе да и обајсниш, мислам дека не тебе ти пуштив во ПП мое име и презиме, дај и го ја ќе и објаснам. Од затвор си далеку со светлосни години не се секирај. (y)
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Your account may not be allowed to perform this action. Please refresh the page and try again.

Колку замара еј!!!!!! ::mad:
Мислам дека не си блокиран, почекај некое време ќе се среди... Често се дешава кај мене чекам 10 минути и после пак си функционира нормално.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.779
Поени од реакции
8.235
Денов ми е толку грд и одвратен, па уште ова сеа што го прочитав...
Од дно на душава сум разочарана.
Куп млади луѓе со ентузијазам сакаат да ја заштитат државата и да им ги отворат очите на луѓето од страна, но очигледно е дека луѓето во самата држава живеат со превез на очите.
Се прават само за да не демотивираат, па и они од плусинфо први се да известуваат “за антиалбанските протести“, а каде беа да критикуваат за џихадските знамиња и знамињата на Саудиска Арабија? Каде беа кога се дереа “Смрт за Христијани“?
Да ви се плукнам во принципите!
Ми смрди ова со протестиве на нашите “премногу случајно“ се дешава.
Ми се повраќа што сум дел од истото општество со луѓе без грам идеал во себе и интерес за правдата.
Ги заболе нив пенисот за тие 5 луѓе, шо ги боли и онака не ги знаат.
Ги заболе за оние родители и семејства кои се клукаат со апчиња за да ја издржат болката.
Ги заболе за нападите на другите, се додека во нивниот волшебен свет е се како што треба.
Ми се гади бе.
Ми се повраќа.

Кажав еднаш ќе кажам пак:
Ова не е време, ова е невреме. Нема веќе луѓе, има само нелуѓе.
Ја цитирам Крејзи, не затоа што не е во право, туку затоа што ова е тажната вистина.
Сепак, многу е битно сите кои сме овде да изградиме доволно самосвест за тоа зошто дојдовме до степен ова да биде тажната вистина. Зошто е потребно трендот на молчење и голтање отров да се менува. Зошто ваквите акции се од пресудно значење за да се исече чирот на инерцијата со која сите Македонци заедно одиме во бездна.
Пресудна е оваа акција затоа што го менува оној менталитет кој туѓите интереси ни го "продале" и по години индоктринација, сме го прифатиле. Пресудна е затоа што е пркос на пораките да се молчи и да се трпи. Затоа што е доказ дека не сме го "купиле" синдромот овца.
"Влијателните" не се виновни за ништо. Тие само подлегнаа пред една умешна кампања на македончето да му се подува егото и да му се подгрева сомнежот. Сеуште огромен дел од македонците живеат и размислуваат слично. Огромен процент од интелегентните млади луѓе се затруени со лажни вредности, цинизам и лицемерие. Образовниот систем како таков ја потхранува инертноста и опструкцијата на било каква иницијатива. Стравот и нерешителноста ни ги додаваат медиумите и нашите родители, во таа позната парола дека не треба да се замеруваме, оти ние ќе настрадаме на крај.
И затоа огромен процент од луѓето останаа сиромашни, потиштени, потценети, а тотално несвесни. Лесно поткупливи и уште полесно манипулирани.

Нај одвратна е онаа приказна во која ни се пласира мотото "не сум потребен, друг за мене ќе ја заврши работата". Друг ќе гласа, друг ќе протестира, друг ќе лобира, друг ќе работи, друг ќе се тепа, друг ќе убива. Јас не. Јас имам семејство, јас немам време, мене не ме бива....
Многу ме радуваат искрите на отпор. Сега особено, кога државата ни е во заложништво, секој отпор на сите кои сме свесни е од неверојатно значење. Мораме да бидеме упорни и да не подлегнеме. Оваа иницијатива е парадокс на цела пропаганда. Битно е да опстане. И тоа на овој начин. Без насилство. Битно е да излеземе попаметни од оние кои ги држат тастатурите на готовс и само чекаат да возвратиме. Тие кои имаат медиуми и лоби групи зад нив, тие кои не држат како заложници во сопствената држава, едвај чекаат да им пружиме шанса да продаваат "угнетеност". Надворешниот фактор едвај чека да ја прошири таа "угнетеност" како вистина. Нашата квазиинтелектуална елита која се продава за ситна пара едвај чека да може да профитира од тоа. Исто и нашите соседи.

Не смееме да се откажеме. Немаме избор.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И мене ми е суспендиран акаунт влијателнине може ми стискале рипорт спам па не твитав денес којзнае шо :cautious: Абе курот да ви го суспендираат, три акаунти направив од инат. Идеме жустро
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Кога пробувам да направам retweet цело време ми вика we did something wrong.
Не можам да смислувам твитови, ќе копирам и пастирам, се извињавам однапред што нема да стои оригиналниот автор, се надевам нема да ме тужите за авторски права :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.372
Поени од реакции
16.571
Дечки ДАЈ БЕ БАТАЛЕТЕ ПРОТЕСТИТЕ!
Сталкер, или си со нас или против нас.
Не прави сопки ебате.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Јас би сакала да ве известам дека за некое време може ќе ве подржувам од зад решетки , ако во затвор имаат интернет ! Утрово една Фина госпоѓа од мвр ја исконтактира мајками и ја известила за групата што сум ја напраила и ја предупредила да внимавам што и како правам за да не дојде до нешто со кое не би била задоволна -.- ова е чисто информативно , да внимавате што и како се правите
Е ако де и мене денес ме предупредија и тоа лично... :) само им кажав, мој живот мои правила... Само барам од вас ако ме затворат, цигари да ми носите во Шутка.. :ROFLMAO:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 'A'

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Че го паљим со бензин :mad:
Добар е твитер кај вас, луѓе? Мене ме сотре, ништо не ми отвара :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom