#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Абе какви протести, не правете самоубиство !!!

Не се потребни протести од наша страна сега, нема потреба. Оставете они уште да се избрукаат. Протест од Македонци сега ќе биде оквалификауван како „нејќење соживот“, „радикализам од Македонците“ и бла бла...

Едвај ќе чекаат и скршен трендафил на цвеќниците пред влада за да преувеличат!

Искрено ви препорачувам да се оградувате од протест, оти протест сега НЕМА ДА НИ ПОМОГНЕ! Верувајте ми, ќе чекаат и најмало нешто за да се одбранат и да ги исплукаат Македонците!

Не подлегнувајте на провокациите! Искрено ви го кажувам ова, оти знам како ќе се оквалификуваат таквите работи! И ја сум бил запален ко вас, знам како е, но ова не е вистинскиот начин!
 
H

HITCH

Гостин
Патем не смее да се заборави дека Кајгана го организираше најуспешниот протест против промена на името, ако е потребно да се направи протест има луѓе кои знаат ПОВТОРНО да организираат протест!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Денов ми е толку грд и одвратен, па уште ова сеа што го прочитав...
Од дно на душава сум разочарана.
Куп млади луѓе со ентузијазам сакаат да ја заштитат државата и да им ги отворат очите на луѓето од страна, но очигледно е дека луѓето во самата држава живеат со превез на очите.
Се прават само за да не демотивираат, па и они од плусинфо први се да известуваат “за антиалбанските протести“, а каде беа да критикуваат за џихадските знамиња и знамињата на Саудиска Арабија? Каде беа кога се дереа “Смрт за Христијани“?
Да ви се плукнам во принципите!
Ми смрди ова со протестиве на нашите “премногу случајно“ се дешава.
Ми се повраќа што сум дел од истото општество со луѓе без грам идеал во себе и интерес за правдата.
Ги заболе нив пенисот за тие 5 луѓе, шо ги боли и онака не ги знаат.
Ги заболе за оние родители и семејства кои се клукаат со апчиња за да ја издржат болката.
Ги заболе за нападите на другите, се додека во нивниот волшебен свет е се како што треба.
Ми се гади бе.
Ми се повраќа.

Кажав еднаш ќе кажам пак:
Ова не е време, ова е невреме. Нема веќе луѓе, има само нелуѓе.
 
T

templar55

Гостин
Абе какви протести, не правете самоубиство !!!

Не се потребни протести од наша страна сега, нема потреба. Оставете они уште да се избрукаат. Протест од Македонци сега ќе биде оквалификауван како „нејќење соживот“, „радикализам од Македонците“ и бла бла...

Едвај ќе чекаат и скршен трендафил на цвеќниците пред влада за да преувеличат!

Искрено ви препорачувам да се оградувате од протест, оти протест сега НЕМА ДА НИ ПОМОГНЕ! Верувајте ми, ќе чекаат и најмало нешто за да се одбранат и да ги исплукаат Македонците!

Не подлегнувајте на провокациите! Искрено ви го кажувам ова, оти знам како ќе се оквалификуваат таквите работи! И ја сум бил запален ко вас, знам како е, но ова не е вистинскиот начин!
Каков протест бе, немој да сте помислиле на протест. Кога ке ни се згнат терористите и полицајците ( удружени сили ) со мешан етнички состав, мамето ке ни го расплакаат. Седите си дома и така ова е само наша идеја, немаме подршка од никој. Секој чека неговото дете да биде убиено за да стане, само немој да биде предоцна затоа што од солзи во очите нема да можеме да го видиме непријателот.
Гомна со големо г
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Дечки кажете ми како се испраќа порака на твитер!
Веќе се ценкав за твитови од нашиот блог и рекомендејшн на следбеници со една веб страна која бара подржувачи! Сега сакам со овој еден фолловер и гувернеров да се ценкам он бара гласови на АмериканЕлект странана....!
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
не за протестите .. Spread the truth групата
Требаше од лажен профил да се направи... Значи ми иде да го запалам МВР, која шиткачка држава сме, ма и да не затворат сите од затвор ќе се снаоѓаме и ќе дејствуваме
 

'A'

Член од
5 мај 2012
Мислења
33
Поени од реакции
39
Требаше од лажен профил да се направи... Значи ми иде да го запалам МВР, која шиткачка држава сме, ма и да не затворат сите од затвор ќе се снаоѓаме и ќе дејствуваме
абе да имав бар 40 години .. немаше ич уво да ми чуе .. ама уште сум млада и ми се живее од слобода , не од зад решетки :))
И да појаснам .. позивот од госпоѓата беше во смисол да не се организираат протести иако убаво беше нагласено дека групата не е со таа намена .
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дечки кажете ми како се испраќа порака на твитер!
Веќе се ценкав за твитови од нашиот блог и рекомендејшн на следбеници со една веб страна која бара подржувачи! Сега сакам со овој еден фолловер и гувернеров да се ценкам он бара гласови на АмериканЕлект странана....!
Imash tamu na profilot opcija za Direct Messages.
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Требаше од лажен профил да се направи... Значи ми иде да го запалам МВР, која шиткачка држава сме, ма и да не затворат сите од затвор ќе се снаоѓаме и ќе дејствуваме
Треба да се дејствува како тајна македонска револуционерна организација за соопштување на вистината и одбрана на татковината од наезда на другоплеменици со лоши намери! :)
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Никакви протести не е сега моментот, мир. Тука си ја имаме акцијата и ќе си ја тераме. Никако на улица засега, да оставиме полицијата да се справи како доликува на една правна држава. Кога ќе треба да излеземе ќе излеземе, но не сега.
 
T

templar55

Гостин
не за протестите .. Spread the truth групата
извини вака , можеби не е ни време ни место, но можеш малце подетално да ни објасниш што се зборуваше во телефонскиот разговор, освен " пази што правиш ". Да не имаш некоја трол другарка да се зеза ? Мене ова уште не ми е верно. И како побогу те нашле за еден ебан ден а терористиве за 20?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
извини вака , можеби не е ни време ни место, но можеш малце подетално да ни објасниш што се зборуваше во телефонскиот разговор, освен " пази што правиш ". Да не имаш некоја трол другарка да се зеза ? Мене ова уште не ми е верно. И како побогу те нашле за еден ебан ден а терористиве за 20?
Баш затоа. Затоа што тие се терористи, а таа само дете. Затоа треба и да ја затвори групата. Доста веќе со тој муабет. Имаме официјална група и тераме на неа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
извини вака , можеби не е ни време ни место, но можеш малце подетално да ни објасниш што се зборуваше во телефонскиот разговор, освен " пази што правиш ". Да не имаш некоја трол другарка да се зеза ? Мене ова уште не ми е верно. И како побогу те нашле за еден ебан ден а терористиве за 20?
Mногу офтопик ќе се отиде, ако ти го објасам цел метод ама само едно ќе ти кажам, ISP (интернет сервис провајдер)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom