Проценка на конфигурации и помош за купување

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Знам дека се срање али како што прашав ни во нико не сакаа да ми склопат моја конфигурација. А во нико ми се скапи гејмерите. Ама ако ќе одам во друг салон. Инаку од Велес сум, а тука нема Anhoch.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Незнам. Инаку од АМЦ планирам да го земам. Не пишува целосни информации. Ќе се распрашам од утре па ќе контактирам овде да видам. Пошто е готова конфигурацијата незнам дали ќе сакаат да го сменат напојувањето. Ќе видиме. Инаку фала.
Можеш да најдеш некој да ти склопи компјутер? Или ако сакаш кажи буџет, ќе ти кажам конфигурација, делови све од Анхоч, ти идеш таму фино лепо и они ти го склапаат. Бива?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Можеш да најдеш некој да ти склопи компјутер? Или ако сакаш кажи буџет, ќе ти кажам конфигурација, делови све од Анхоч, ти идеш таму фино лепо и они ти го склапаат. Бива?
Ти кажав од Велес сум. Нема тука Anhoch :(
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Има ли нешто освен АМЦ и Нико?
Нема. Ние сме како од пустелија. Да ти се мочам у градот. :(
--- надополнето: 8 мај 2012 во 19:59 ---
Има ли нешто освен АМЦ и Нико?
Уствари има. Мала продавница. Се вика Тренд. Всушност одтаму ми е овој компјутер и го терам четири години без проблем.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ах не знам што да ти кажам тогаш. Ај кога ќе имам време вечер/утре ќе видам во Нико што имаат. Мора да ги натераш да ти склопат конфигурација :D Ако не ондак... јбг нема друг избор освен тоа од Амц со катастрофа матична и сигурно кинеско напајање.

едит - имаат тие Тренд страна на нет? Првпат слушам за нив.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Ах не знам што да ти кажам тогаш. Ај кога ќе имам време вечер/утре ќе видам во Нико што имаат. Мора да ги натераш да ти склопат конфигурација :D Ако не ондак... јбг нема друг избор освен тоа од Амц со катастрофа матична и сигурно кинеско напајање.

едит - имаат тие Тренд страна на нет? Првпат слушам за нив.
Брат ако е само напојувањето ондак го зимам одма. Ќе отидам у тренд да ми стават подобро напојување. Инаку не ми е за одма компјутерот. Ја сакав да прашам дали е добра конфигурацијата. Пошто ми треба да го оптеретам, а мислам дека 8GB рам никогаш нема целосно да оптеретам и 3.7GHz...
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Брат ако е само напојувањето ондак го зимам одма. Ќе отидам у тренд да ми стават подобро напојување. Инаку не ми е за одма компјутерот. Ја сакав да прашам дали е добра конфигурацијата. Пошто ми треба да го оптеретам, а мислам дека 8GB рам никогаш нема целосно да оптеретам и 3.7GHz...
Ок имаат ли тие Тренд веб страна? :)
Инаку не, конфигурацијата не е добра... 2500 наместо 2500K на P67 матична, самата матична е ѓубре, 550Ti којзнае од кој е произведена, хард дискот може е некоја Green серија, напојување сигурно шкарт.
Ако имаат тие Тренд страна - линк, ако немаат ондак кажи ми што напојувања имаат на лагер.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Ок имаат ли тие Тренд веб страна? :)
Инаку не, конфигурацијата не е добра... 2500 наместо 2500K на P67 матична, самата матична е ѓубре, 550Ti којзнае од кој е произведена, хард дискот може е некоја Green серија, напојување сигурно шкарт.
Ако имаат тие Тренд страна - линк, ако немаат ондак кажи ми што напојувања имаат на лагер.
Немаат Страна. Инаку нека засега. Не ми е итно. Ако треба ќе ти пишам во ПП колку буџет имам па ако сакаш да ми склопиш конфигурација. Може ли ?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Немаат Страна. Инаку нека засега. Не ми е итно. Ако треба ќе ти пишам во ПП колку буџет имам па ако сакаш да ми склопиш конфигурација. Може ли ?
Може ако платиш пат до Велес :P
Се шалам. Пиши во ПП слободно, само најди некој или натерај ги тие во Тренд да ти склопат конфигурација. Уствари, ај прашај ги ти нив да ти дадат детален ценовник за све што имаат од хардвер. Може од таму ќе може да се склопи нешто боље.
Ај за да не билдаме постови на темава напразно, пиши ПП кога ќе ја имаш листата/ценовникот.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Уствари има. Мала продавница. Се вика Тренд. Всушност одтаму ми е овој компјутер и го терам четири години без проблем.
Кажи им на тие Тренд отприлика кои делови ги сакаш и дека си гледал во Анхоч и на други места цени за да не претеруваат со цените, и дека сакаш поквалитетна матична, па сигурно и они ќе ти направат една добра понуда од нивна страна. А и сигурно штом се продавница за компјутери од поодамна имаат соработка со Анхоч па ќе порачаат делови што сакаш и ќе ти склопат по твоја желба. Додуше само плочата ако сакаш Gigabyte ќе треба од анхоч да ја земат, другите делови ги има секаде ќе се снајдат они ;)
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Intel Core i7-2600 3.4 GHz to 3.8GHz
MB Foxconn Q67M-S
8 GB DDR3 RAM
1000 GB (1TB) HDD
GTX 550 - 1GB GDDR5
DVDRW

Дали е добра ваа конфигурација за графички дизајн, играње или монтажирање на видеа во After effects, vegas pro и други ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Intel Core i7-2600 3.4 GHz to 3.8GHz
MB Foxconn Q67M-S
8 GB DDR3 RAM
1000 GB (1TB) HDD
GTX 550 - 1GB GDDR5
DVDRW

Дали е добра ваа конфигурација за графички дизајн, играње или монтажирање на видеа во After effects, vegas pro и други ?
фино изглеа, со оглед на фактот дека сигурно нема да работиш high end монтажа за пиксар/дизни/емџием, таманка е.
мада моооожда може малце поубава графичка
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
^^ Уште ако е поткрепена со квалитетно напојување и ќе биде одлична.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
^^ Уште ако е поткрепена со квалитетно напојување и ќе биде одлична.
Нема да го оверклокам. Ако ми затреба ќе ставам подобро напојување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom