#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Драга Михаела, бранење на убијци не е влакно во јајце, туку цела коса и перики и се.
Тие се кријат зад „монтиран процес“ како причина за протестот, а кога кажав влакно во јајце мислев, откако ќе се докаже вината на обвинетите, ако продолжат да проблематизираат дека само си бараат причина (макар и измислена) за да дојдат до конфликт или дестабилизација. Во тој случај само ќе чекаат наша реакција... се разбира негативна.
 
H

HITCH

Гостин
На Фејсбук се организираат антиалбански протести пред Влада


http://www.plusinfo.mk/vest/42347/Najaven-nov-protest---v-sabota-pred-Vlada


Ете ги и нашите ќе протестират .. само прочитајте ја бројката која досега се најавила .. а колку ќе бидат присутни ..
А, протестов како ќе го пријават?! Како: „Протест против клетите Албанци“? Има да ги убијат од ќотек у станица, поготово ако се погоди началникот од тие против кои ќе протестираат... Не може да организирате антиалбански протести само заради некои радкални муслимани. Не смее да се генерализира. Тоа е исто `ко некој да фрла со дрва и камења по сите Македонци заради Бранко или Грујо.

Смирете хормони, полицијата мора да се остави да си ја врши работата. Засега, нека се справуват со радикалните муслимани.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Не ми се свиѓа што активноста на темава е многу помала од завчера-вчера, дали е можеби рано или не, незнам...но дури и во ова време пред неколку дена имаше повеќе активни членови на темава!




И не се антиалбански туку се анти Радикален Исламизам, барем како што пишува.
Кој кур им е на Плусинфо???:mad:
Aко не се лажам Плуфинсо се скоро исто што и A1, така да зошто се чудиш?
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Луѓе а што ќе речете за протестов?
http://www.facebook.com/events/356536771062765/
:unsure:
Лошо е што има премногу групи за антиалбански протести
еве уште една https://www.facebook.com/groups/205793006198720/ каде се собрани накај 9000, само знаеме сите колку ќе искочат.
Мора да се организираат па макар и да се спојат сите групи од фб, иначе ова вака ќе биде хавуз
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Не ми се свиѓа што активноста на темава е многу помала од завчера-вчера, дали е можеби рано или не, незнам...но дури и во ова време пред неколку дена имаше повеќе активни членови на темава!
Сепак, имаат право на сон, нели? Темава не исцрпи сите, мора да ги прилагодиме овие и останатите секојдневни активности. Не е губење интерес, замор е. Но, ќе се навикнеме.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Не знам, јас мислам дека не е паметно сега на протест да одиме. Таман се‘ до сега што се случува оди во наш прилог. Евентуален протест, и не дај боже некој испад на дел од присутните, и ова до сега што го правевме ќе ни се врати како бумеранг. Мислам дека сме многу позрели од тоа.
 
H

HITCH

Гостин
Затоа што се лоботомирани фаци кои твојот твит ќе го сватат како атак на Исламот.Немој.
Па, јас како да им помогнам на тие лоботомирани фаци? Таквите дегенерици убија 5 невини луѓе. Мислиш дека ми е гајле како тие би сфатиле нешто?!

П.С. Полн ми е твитерот со закани! :pos:
--- надополнето: 8 мај 2012 во 18:19 ---
Не знам, јас мислам дека не е паметно сега на протест да одиме. Таман се‘ до сега што се случува оди во наш прилог. Евентуален протест, и не дај боже некој испад на дел од присутните, и ова до сега што го правевме ќе ни се врати како бумеранг. Мислам дека сме многу позрели од тоа.
Немаме потреба од протести во моментов, затоа да не зборуваме и да не забегуваме од темата и целта. Мора да си го истераме ова до крај. Не смееме сега да се откажеме.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Ma каков протест, на протест се иде како нив, организирано! нека збори кој што сака, мора да има некој што ќе се појави јавно како организатор на истиот, да се рашири веста, да има има силна најава за протестот, да се делат флаери, знамиња, транспаренти, па дури и на медиуми да се објави и слично, затоа што посетеноста во друг случај ќе биде мизерна, и само ќе се избрукаме.
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
107
Па, јас како да им помогнам на тие лоботомирани фаци? Таквите дегенерици убија 5 невини луѓе. Мислиш дека ми е гајле како тие би сфатиле нешто?!

П.С. Полн ми е твитерот со закани! :pos:
Не можеш да им помогнеш,затоа батали ги.
btw, кој е @karlovic200?Ми пишал пред малку дека сме кајгана багра и спамери lol
 
M

Moon Child

Гостин
плусинфо се СДС и таа тактика, една иста, ја користат цел живот - дека вака ќе дојдат на власт. А реалноста е дека ги утепаа на 100 избори по ред.. и тоа овакво ВМРО ги тепаше.
И знаеш што? Пак ќе ги растурат, се додека мислат дека со вакви педерски работи ќе добијат гласови.. а не дека мн ги сака народот ВМРО..
Ама тоа е, кај нас е се отидено упм
Знам дека се. Ама никој не организира Анти Албански протести. Барем поинаку стои во инфото на ФБ за протестот! Нема да присуствувам јас, ама глупо е вака да се шири, потоа пак Македонците ќе бидат виновни!
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Поддршка за тие што се против антипротести...
Нема потреба од тој вид пројава на ставови, подобро е само тие да си протестираат, а наше е да ја шириме ВИСТИНАТА за нивните дејствија.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Македонците ќе бидат виновни!
Македонците се секогаш виновни.


Не можеш да им помогнеш,затоа батали ги.
btw, кој е @karlovic200?Ми пишал пред малку дека сме кајгана багра и спамери lol

Tипот е најверојатно предвремено роден и тоа оставило трајни последици кај него, така да немојте да замерувате, сепак се работи за нестабилен човек.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Знам дека се. Ама никој не организира Анти Албански протести. Барем поинаку стои во инфото на ФБ за протестот! Нема да присуствувам јас, ама глупо е вака да се шири, потоа пак Македонците ќе бидат виновни!
Отсекогаш биле исклучиво против Македонија.
Да ги праша човек зашто, нема да ти кажат, ама тоа е.
Со лаги, со подли работи..
Абе нема ни протест да има, глеаш некое дете отворило тема таму... така се правело протест..
Нема ни протест да има, а овие излажаа дека биле „антиалбански„
И тоа ти се кај нас медиумите..
Катастрофа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom