Нарекувајте го исламот "ислам"

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Член од
21 декември 2011
Мислења
430
Поени од реакции
79
Се што не е пред судот и законите на државата, не е забрането
--- надополнето: 7 мај 2012 во 00:38 ---

Во неговата (а и мојата) не е
kako bi se custvuval ako nekoj izvrsi preljuba ili blud vrs sestrati zenati ili majkati, sto bi napravil.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
kako bi se custvuval ako nekoj izvrsi preljuba ili blud vrs sestrati zenati ili majkati, sto bi napravil.
Тоа за твојата фамилија ако се деси ти ќе ми кажеш што ќе направиш, без бог да ти каже. И друг пат вакви бизарни примери да не даваш, зашто ќе ти следи пријава.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
20
Поени од реакции
10
Тоа за твојата фамилија ако се деси ти ќе ми кажеш што ќе направиш, без бог да ти каже. И друг пат вакви бизарни примери да не даваш, зашто ќе ти следи пријава.
па се правиш паметен бе другар.. убаво ти ја затна.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.331
Поени од реакции
4.928
vojnata vo islamot go ozakonuva ubistvoto samo na onie koi vojuvaat protiv muslimanite, pred se vojnata na allahoviot pat e odbrambena,, onie koi ne napagat onie koi sakat da ne unistat, onie koi se borat protiv allahoviot pat, onie koi ne proteruvaat od svoite ognista , tokmu nas nie naredeno da se borime protiv tie koi ne napagat, , no ne da se preteruva i da se ubiva nevini luge zeni deca , t,e, terorot i nasilstvo da se primenuva, kade veli vo toa ne pretruvaajte ,,, naprotiv bog ni veli deka onie koi ne se borat protiv nas i verata nasa i koi ne ne proteruvaat od domovite nasi, da se odnesuvaame na uctiv nacin da bidime pravedni sprema niv ,,

dadeno im e sekakvo ovlastuvanje da se borat na onie koi biduvaat napagani, zosto vrz niv nepravda se pravi,22/39.
Па да, со декларацијата "неверници", војната во исламот е оправдана, одбранбена, а според логиката нападот е најдобра одбрана, исламот успешно го применува насилството врз неверниците.
Ти реков, попаметно ќе ти биде да се ќутиш, бидејќи со твоите постови како овој, само ја потврдуваш насилната природа на исламот.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
па се правиш паметен бе другар.. убаво ти ја затна.
Затнат си ти одамна бе пријател само не си свесен. Безгласна буква си. Тој па уште повеќе си ја затна оти него бог треба да му каже што треба да направи. Човечноста не се добива со верување во бог, туку со делата пријател.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.399
Се што не е пред судот и законите на државата, не е забрането
--- надополнето: 7 мај 2012 во 00:38 ---

Во неговата (а и мојата) не е
Тебе судот ли те спречува да убиеш човек да речеме?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.399

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Гледам дека некој ме прозвал, ако сакате да знаете јас сум строг и скромен човек, по некои прашања сум конзервативен, по некои прашања сум либерален, зависи за што како ............... пушам цигари, но алкохол воопшто не пијам, строг противник сум на тоа, исто така не се коцкам, не се дрогирам, не вршам прељуба т.е. сеуште не сум женет(самец сум), не сум криминалец, не сум насилник и.т.н. и.т.н.
Според овие карактеристики од која религија мислите дека сум ?!
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Па сам го рече ова:

Kako сакаш човек да те разбере после оваа изјава?
Е друже, некому му е толку дадено, а некој толку чита. Јбг, судбина.
--- надополнето: 7 мај 2012 во 17:23 ---
Гледам дека некој ме прозвал, ако сакате да знаете јас сум строг и скромен човек, по некои прашања сум конзервативен, по некои прашања сум либерален, зависи за што како ............... пушам цигари, но алкохол воопшто не пијам, строг противник сум на тоа, исто така не се коцкам, не се дрогирам, не вршам прељуба т.е. сеуште не сум женет(самец сум), не сум криминалец, не сум насилник и.т.н. и.т.н.
Според овие карактеристики од која религија мислите дека сум ?!
Мора да си муслиман...:D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.399
Е друже, некому му е толку дадено, а некој толку чита. Јбг, судбина.
--- надополнето: 7 мај 2012 во 17:23 ---
За тебе судот и државата се алфа и омега .... така?
Што ќе речат они така ќе биде.....ако, ако судбина...јбг.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
За тебе судот и државата се алфа и омега .... така?
Што ќе речат они така ќе биде.....ако, ако судбина...јбг.
Кај реков бре такво нешто аман. Ај прочитај.
--- надополнето: 7 мај 2012 во 17:27 ---
Не се заебавај ! :D
Ако бе малце...шо...:P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom