#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Гледам лингури на Твитерон почнале да ја искривуваат вистината. Предлагам да се направат демотивации од фотографиите со мрсните вахабисти и да се твитаат, да се види правата вистина.
реков и претходно ке речам и пак. тие 2 видеа и 5 6 слики се вртат цело време. мислам дека е малц ематеријал за ширење... теба повеќе видеа да се направат и повеќе слики да се соберат! протестот во гостивар ни е добар извор на пример, протестот во србија или косово (незнам кај беше) што исто го организирале дечкиве е добар извор... треба малце п оактивно да се дејствува - незнам во што програма се прават клипови али ке се потрудам и од мене некој придонес да дадам
--- надополнето: 7 мај 2012 во 00:45 ---
Фино би било кој лично ги знаел децава да ти прати ПП со повеќе лични детали за нив, каде учеле, работеле, која возраст се.
диретно не ги знам али многу луѓе познавам што се знаеле лично со нив. ако требаат информации слики стории и слично можам да се распрашам
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
ako moze da mi objasni nekoj sto e ova so vlijatelnive,nov sum tuka pa ne znam ni sto se tolku vlijatelni ni zosto :unsure:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
реков и претходно ке речам и пак. тие 2 видеа и 5 6 слики се вртат цело време. мислам дека е малц ематеријал за ширење... теба повеќе видеа да се направат и повеќе слики да се соберат! протестот во гостивар ни е добар извор на пример, протестот во србија или косово (незнам кај беше) што исто го организирале дечкиве е добар извор... треба малце п оактивно да се дејствува - незнам во што програма се прават клипови али ке се потрудам и од мене некој придонес да дадам
--- надополнето: 7 мај 2012 во 00:45 ---

диретно не ги знам али многу луѓе познавам што се знаеле лично со нив. ако требаат информации слики стории и слично можам да се распрашам
Тоа ми е муабетот. Они колку сакаат нека јадат гомна, ние имаме докази со слики, видеа...вистината и правдата се на наша страна. Кој е покреативен и со слободно време нека направи неколу добри слики за твитање.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Симнав неколку слики од погребите и ќе ги сместам во албум The five victims of the Islamic Radicals in Macedonia.
Дајте што инфо да ставам на англиски во албумот?
These are the five people murdered by Radical Islamist. Five stories that will never unfold. Five lives abruptly ended by a dangerous cause. Still, these five victims stand as a testimony for the violence surrounding us. Violence that must be diminished.

Можда звучам малку поетично, али јбг, сметам дека е убаво ова да стои како description за албумот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Толку од мене, се гледам утре, прегреав :(

STAY STRONG!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
ako moze da mi objasni nekoj sto e ova so vlijatelnive,nov sum tuka pa ne znam ni sto se tolku vlijatelni ni zosto :unsure:
Друже ни они не знаат зошто се влијателни. Попросто кажано, влијателни ти се ова младичиве кои твитаат по сто пати у денот, имаа едно 1000 следбеници и мрчат за се што мрда, ко на пример нашава акција сега. Go Figure:)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
ako moze da mi objasni nekoj sto e ova so vlijatelnive,nov sum tuka pa ne znam ni sto se tolku vlijatelni ni zosto :unsure:
не се замарај .. обични мамини галеничиња или wannabe мамини галеничиња ... дежурни гомнојадци на твитер, самобендисани-самонаречени интелектуалци :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
These are the five people murdered by Radical Islamist. Five stories that will never unfold. Five lives abruptly ended by a dangerous cause. Still, these five victims stand as a testimony for the violence surrounding us. Violence that must be diminished.

Можда звучам малку поетично, али јбг, сметам дека е убаво ова да стои како description за албумот.
Ако смеам. Не е лошо да го преведете и делот од судска медицина кој беше јавно објавен. Со колку куршуми биле убиени, каде им било пукано, колку луѓе го извршиле злосторството итн.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ако смеам. Не е лошо да го преведете и делот од судска медицина кој беше јавно објавен. Со колку куршуми биле убиени, каде им било пукано, колку луѓе го извршиле злосторството итн.
Смееш да :) Нека ми прати некој напис каде ова се кажува.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
These are the five people murdered by Radical Islamist. Five stories that will never unfold. Five lives abruptly ended by a dangerous cause. Still, these five victims stand as a testimony for the violence surrounding us. Violence that must be diminished.

Можда звучам малку поетично, али јбг, сметам дека е убаво ова да стои како description за албумот.
Шо поетично, мене сите твитови ми се поетични и срцепарајучи, го цитирав чак и Џон Ленон. :icon_mrgr:
Ги искористив и ова што го напиша за твитови! :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom