#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Гледам ти уште не си освестен....се шеташ низ Гази Баба,Чаир,Арачиново навечер после 00? Безбедноста би требала да ти е иста како кога би се шетал во Аеродром....Тешко братче не треба да твитираме само, ТРЕБА ДА УРЛАМЕ! За нив е нормално да си чуваат нелегално оружје по дома....

Пред некој ден претепале со палка човек во Чаир зошто ги провоцирал. Тепаниот Македонец го привеле овие другиве пошо биле испровоцирани не биле приведени.

Вака нешто да објаснам кажав тогаш ке повторам пак. Можеш д апровоцираш НЕСМЕЕШ ФИЗИЧКИ ДА СЕ ПРЕСМЕТУВАШ. И мене ме провоцираат Албанчиња шо треба да извадам палка и д аги фатам сите на волеј? Би требало по случајов да ги уапсат нив посшо ме провоцирале! АУТ ОФ МАЈНД Е РАБОТАВА!
Ова се работи со кои МВР треба да се занимава.
А МВР е државна институција чии раководители ние сме изгласале.
Не можеме да дискутираме на темава без да вмешаме политика, но чим е забранета истата, нема да ти објаснувам.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Гледам ти уште не си освестен....се шеташ низ Гази Баба,Чаир,Арачиново навечер после 00? Безбедноста би требала да ти е иста како кога би се шетал во Аеродром....Тешко братче не треба да твитираме само, ТРЕБА ДА УРЛАМЕ! За нив е нормално да си чуваат нелегално оружје по дома....

Пред некој ден претепале со палка човек во Чаир зошто ги провоцирал. Тепаниот Македонец го привеле овие другиве пошо биле испровоцирани не биле приведени.

Вака нешто да објаснам кажав тогаш ке повторам пак. Можеш д апровоцираш НЕСМЕЕШ ФИЗИЧКИ ДА СЕ ПРЕСМЕТУВАШ. И мене ме провоцираат Албанчиња шо треба да извадам палка и д аги фатам сите на волеј? Би требало по случајов да ги уапсат нив посшо ме провоцирале! АУТ ОФ МАЈНД Е РАБОТАВА!
Во Гази Баба не е до толку опасно :P.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Oни се преосетливи на таа тема. Не би ризикувал. Ако немаш другари муслимани не би сфатил. А сигурен сум дека не подржуваат ништо такво.

Инаку за Принц се согласувам дека заслужува да биде тргнат од секаква функција на форумов.
Не се преосетливи, него веднаш застануваат на страна на екстремистите, затоа што голем дел од нив (под маската) и самите се, а доколку не се, они би ја подржале оваа иницијатива, толку.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Ова се работи со кои МВР треба да се занимава.
А МВР е државна институција чии раководители ние сме изгласале.
Не можеме да дискутираме на темава без да вмешаме политика, но чим е забранета истата, нема да ти објаснувам.
Зарем треба и МВР да им отиде дома и да ги воспитува место родителите и да се меша тоа што (не)радикалните оџи проповедаат во џамиите? Тоа што ги учат од мали да тепаат и мразат македонци е работа на МВР ? МВР неможе да постави полицаец на секои 50 метра,

Чекај ти беше тој што ми пишуваше Подолски треба да игра десно крило во Арсенал зашто шутирал со лева, а не си гледал 2 утакмици од него :facepalm:
Џабе потрошени 5 минути на некој што не поминал низ гази баба. чаир, харачин.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Зарем треба и МВР да им отиде дома и да ги воспитува место родителите и да се меша тоа што (не)радикалните оџи проповедаат во џамиите? Тоа што ги учат од мали да тепаат и мразат македонци е работа на МВР ? МВР неможе да постави полицаец на секои 50 метра,

Чекај ти беше тој што ми пишуваше Подолски треба да игра десно крило во Арсенал зашто шутирал со лева, а не си гледал 2 утакмици од него :facepalm:
Џабе потрошени 5 минути на некој што не поминал низ гази баба. чаир, харачин.
Одам често во чаит, Топанско и Серово, немам никаква работа во Арачиново или Гази баба, така да не идам таму.
Како второ, ако полицајци апсат македонец затоа што бил истепан, МВР се криви, затоа што грешно реагираат.
МВР цело време грешно реагира, ги пушта албанците да кршат прозорци, а македонците ги апси за 2 камења фрлени. Тука има еден виновник, МВР.
Нашето судство да ги осудува по една година затвор за албанците тепачи, за месец дена ќе видиш огромно намалување на меѓуетничките конфликти.
Но, кој е крив што не ги осудуваат, повторно државата.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Епа очигледно ова нема да се случи... пошто поголем повод за освестување освен протест на 4000 души кои поддржуваат радикалци, не глеам...

Значи велат дека „ние со акцијава измислуваме дека има радикален ислам во Македонија“. Незнам што треба да им се случи на таквите за да се уверат во тоа. Всушност незнам дали се до толку слепи и не веруваат или пропагандата им е толку закоравена па мораат да го маскираат и ова.

Затоа сум револтиран, оти од тука од внатре, сите, почнувајќи од органите на државата до овие влијателниве фацки пробуваат да замаглат очи.

едно другаче убаво пиша на видеото "spreadthetruth" што го ставив на фб ..
"
Zimi k....rot!!!Na nas MAKEDOMCITE malku ni e ova, treba od sekoja familija da ni ubijat po eden za da ni tekne deka treba da gi resime ednas ZA SEKOGAS ova SHIPTARIVE!!!Se dodeka sedime kako p...ki i nemozeme da se OPGANIZIRAME kako SHIPTA
RIVE se do togas ke gledame vakvi spotovi so "MAKI" ZATOA STO SEKOJ PROBLEM SE RESAVA SEGA I OVDE ,A NE UTRE ILI( NEKOJ DRUG KE MI GO RESI) ZATO STO UTRE E KASNO i e pogolem i pogolem!!! POZ.... MAKEDONCINJA......"​

и у право е ..
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Одам често во чаит, Топанско и Серово, немам никаква работа во Арачиново или Гази баба, така да не идам таму.
Како второ, ако полицајци апсат македонец затоа што бил истепан, МВР се криви, затоа што грешно реагираат.
МВР цело време грешно реагира, ги пушта албанците да кршат прозорци, а македонците ги апси за 2 камења фрлени. Тука има еден виновник, МВР.
Нашето судство да ги осудува по една година затвор за албанците тепачи, за месец дена ќе видиш огромно намалување на меѓуетничките конфликти.
Но, кој е крив што не ги осудуваат, повторно државата.

Пази да не се изгубиш попат или да те најдат у безсознание!
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
МВР цело време грешно реагира, ги пушта албанците да кршат прозорци, а македонците ги апси за 2 камења фрлени. Тука има еден виновник, МВР.
Нашето судство да ги осудува по една година затвор за албанците тепачи, за месец дена ќе видиш огромно намалување на меѓуетничките конфликти.
Но, кој е крив што не ги осудуваат, повторно државата.
не бе брат, ако МРВ ги осуди нив ќе се кренат на бунт веднаш. Еве гледаш секаде каде што Албанец е осудуван на сметка на Македонец одма се креваат на протести. Таков народ се, лесно потпалив, излегуваат за СЕ каде што се спомнува Албанија/албански vs Македонија.

Порано имаа поддршка и од надвор, затоа и државните инситтуции беа немоќни. Сега полека ја губат поддршката од надвор, ама пак сега државните институции им даваат поддршка.

Македонија е земја на двојни стандарди, едни се заштитените други не, но за тоа не е крива само државата крив е и народот и надворешниот фактор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom