Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ne mora da znaci deka ke ni go zemat .. Mislam deka Agger saka da ostane u L'pool ako dobie dobar dogovor i mu bide veten prvotimski status a , veruvam deka ke go dobie toa . Nego ajde so gospod napred za so Chelsea .. Ako projdeme nekako ke trcam gol pola kilometar :)
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Мислам дека имате доволно покажано во Европа дека играте подобро одколку во ЛШ....Оваа година е поинаку....Иако јас сум за Арсенал сепак мислам дека Ливерпул е тимот со најповеке успеси во Европа...Поради една сезона која е разоларување, барем во Европа не мора да пагате во депресии....Лани не одпаднавте нас...Како и да е...повеке јас сакав да оди Ливерпул ама оваа година изгледа тешко дека ке оди...Лекот за Барса во полуфинале бевте вие...Вака ке треба да му го бараме ние лекот...Позззз до вас...
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Бидејќи Рома ми испадна ми останаа само Ливерпул и Барса. Искрено се надевам дека ќе постигнете чудо кај Челси
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Каде пишува тоа?


На 24фудбал пишува дека бил менаџерот на Барса заинтересиран за Агер заради тоа шо убаво го отворал нападот, а преговорите со Ливерпул биле во мала криза оти Агер барал дупло повисока плата.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Го видов и јас тоа за Торес.Може не требал така да реагира ама ако гледаме реално тоа е сликата за скоро 99% од фудбалерите.Неможе да ми кажуваат на Челзи фановите за Торес што направил затоа што нека се присетат нивниот напаѓач Дрогба на натпреварот од купот со Барнли кога им покажа среден прст на навивачите и паричката што му ја фрлија он ја зема и ја фрли накај нив.Така да се може да се очекуваа од фудбалерите.Иако тоа го направи Дрогба откако постигна гол?! значи како ја искажал радоста.:kesa:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Торес е едноставно таква особа. Да победеше Ливерпул и ќе го изгушкаше.
А и реално гледано, кој е па Ивановиќ. Даде 2 гола од прекин со глава, тоа ти е 98% среќа и одма демек е на исто рамниште.
Во секој случај не баш идеален спортски момент.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.669
Поени од реакции
43.558
Mora denes Liverpool da pokaze zosto gi pobedi Real i Mancester.
Дете јас тебе не те сфаќам..Претходната Среда прво пишуваш овде АЈДЕ ПОБЕДЕТЕ ГИ..ЈАС СЕГА НАВИВАМ ЗА ВАС!!!..После победата на Челзи одиш кај нив и велиш БРАВО,БРАВО..ТАКА ТРЕБА!ДОБРО ИМ НАПРАВИВТЕ НА ЛУЗЕРИТЕ И ИМ СЕ ОДМАЗДИВТЕ ЗА ТОА ШТО НЕ ЕЛИМИНИРАА НАС!!!..И на крај пак идеш тука и велиш..АЈДЕ ЛИВЕРПУЛ МОРА ДА ПОКАЖЕ ЗОШТО ГИ ПОБЕДИ РЕАЛ И МАНЧЕСТЕР!!!...Па стварно не си логичен..На Ф.К.Л пишуваш како фан на Ливерпул,на Ф.К.Ч пишуваш како фан на Челзи..

До навивачите на Ливерпул:Извинете за офтопикот:smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Го видов и јас тоа за Торес.Може не требал така да реагира ама ако гледаме реално тоа е сликата за скоро 99% од фудбалерите.Неможе да ми кажуваат на Челзи фановите за Торес што направил затоа што нека се присетат нивниот напаѓач Дрогба на натпреварот од купот со Барнли кога им покажа среден прст на навивачите и паричката што му ја фрлија он ја зема и ја фрли накај нив.Така да се може да се очекуваа од фудбалерите.Иако тоа го направи Дрогба откако постигна гол?! значи како ја искажал радоста.:kesa:
Да те нарекува тебе некој црнчуга и слично, нема ли да возвратиш?
Нема ли да ти дојде преку глава некој шо не ти е достоен да се ижживува врз тебе?

Дете јас тебе не те сфаќам..Претходната Среда прво пишуваш овде АЈДЕ ПОБЕДЕТЕ ГИ..ЈАС СЕГА НАВИВАМ ЗА ВАС!!!..После победата на Челзи одиш кај нив и велиш БРАВО,БРАВО..ТАКА ТРЕБА!ДОБРО ИМ НАПРАВИВТЕ НА ЛУЗЕРИТЕ И ИМ СЕ ОДМАЗДИВТЕ ЗА ТОА ШТО НЕ ЕЛИМИНИРАА НАС!!!..И на крај пак идеш тука и велиш..АЈДЕ ЛИВЕРПУЛ МОРА ДА ПОКАЖЕ ЗОШТО ГИ ПОБЕДИ РЕАЛ И МАНЧЕСТЕР!!!...Па стварно не си логичен..На Ф.К.Л пишуваш како фан на Ливерпул,на Ф.К.Ч пишуваш како фан на Челзи..

До навивачите на Ливерпул:Извинете за офтопикот:smir:
Малиов незнае шо сака, остај го.
Он како пишува на кладилницата така и во фан клубовите.
Уше сега му кажувам дека денес ќе падне на Челси - Ливерпул!


Он топик:

Среќно вечер, очекувам спортски натпревар, чиста игра, убав фудбал за око (како и минатиот пат) и нормално пласман на Челси.

Поздрав
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Мора да тепаме, единствена предност за нас е што неаме психолошки товар и може да напраиме чудо, само ако веруваме :pipi:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ливерпул е екипа кој знае да изненади се надевам дека ќе постигне 3 гола на овој натпревар :).
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Уште 45 минути до почетокот,нека биде утакмица со одличен фудбал,со отворена игра и многу голови.Они се у предност така да немаме што да изгубиме вечерва.Ако се повтори Милан (иако многу тешко) ќе искршам се по дома :)

Да се надеваме на чудо,ништо друго не ни останува. YNWA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom