#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
I AM BACK BITCHES !!!! :)
Едит: Ако твитам со помукает нема да ми стават пак забрана?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Dimitar Poposki @poposkidimitar
Nationalist profiles created just few days ago R trying to spread lies & hatered in #Macedonia via #spreadthetruth hashtag
Ај сеа. Што го има удрено на овој?
Вакви „независни интелектуалци“ се ептен мераклии на објективен политички мониторинг. Као да се од друга планета. Ама има моменти кога едноставно не може веќе да се глуми неинволвираност. Многу би сакал независно да ги набљудувам кога, на пример, ќе бидат премлатени на улица без никаква причина. Сигурен сум дека Димитар Попоски ќе го извади цвеќенцето од реверот, ќе им го подаде со широка насмевка и ќе им објасни дека он ја разбира нивната фрустрација, но дека насилството не води никаде. А Komundant Shverceri од Арачиново инстантно ќе му се извини за ненамерниот ќутек, ќе го прегрне братски, и заедно ќе седнат на маса да дискутираат за мултикултурните модалитети на Балканот. На англиски.
 
O

Orion.

Гостин
Јас од времето кога праќав петиции, писма, жалби/ молби за Македонија остварив контакт со некои Израелци кој се` уште го одржувам, се` уште си честитаме празници, веселби.. Кога им кажав за нашава акција/реакција само ми одговори ја: ВЕ ПРЕДУПРЕДИВМЕ!

Израелски весници нема да објават, ама можеме да најдеме блогери кои би можеле да започнат нешто. Ми рекоа дека весниците може да спомнат за пресудата или ако повторно се случи нешто, во друг случај рекоа дека нема да се мешаат и сами да си ја шириме веста, а тие само ќе не гледаат од страна.

Сега барам израелски блогери.

За Русија не знам, јас никогаш не сум имала руски контакти.
Значи се убив од праќање мејлови на милијарда новински агенции и новинари не ми се верува дека не добив никаков фидбек.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Толку и од мене, се вклучив покасно (оправдано) но го исполнив лимитот.

Немам појма како е и што е работата со Твитерот и до каде стасавме (јеби га noob на Твитер)

Поздрав до сите што учествуваа

https://twitter.com/#!/kresarian
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.604
Поени од реакции
35.053
Каде се сега Најчевска, Билјана Секуловска, Ким Мехмети, Мерсел Биљали, Теута Арифи, Алберт Хани и дружината? :tapp:
Единствено знаат да мрчат кога Македонците се радуваат.
 
M

Moon Child

Гостин
Вакви „независни интелектуалци“ се ептен мераклии на објективен политички мониторинг. Као да се од друга планета. Ама има моменти кога едноставно не може веќе да се глуми неинволвираност. Многу би сакал независно да ги набљудувам кога, на пример, ќе бидат премлатени на улица без никаква причина. Сигурен сум дека Димитар Попоски ќе го извади цвеќенцето од реверот, ќе им го подаде со широка насмевка и ќе им објасни дека он ја разбира нивната фрустрација, но дека насилството не води никаде. А Komundant Shverceri од Арачиново инстантно ќе му се извини за ненамерниот ќутек, ќе го прегрне братски, и заедно ќе седнат на маса да дискутираат за мултикултурните модалитети на Балканот. На англиски.
И јас мислев така до пред некое време, сега се каам што порано не се освестив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom