Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

S

Stef Bachatero

Гостин
хмм.. Очите?! Кога е покрај мене очите и сјајат а и изгледаат онака насмеани... :unsure::)
Епа пробај си ништо не губиш.Но полека фати ја за рака и потоа за коса,подготви ја и бакни ја.Јас во средата така и еден другар баш кога пробував да ја бакнам една типка ми дојде од позади ми го прекина контактот со очи и толку требаше да пропуштам добра прилика.Беше слатка шкорпија :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Значи вака,со неа сум од забавиште заедно,првиот пат се смувавме во 7 одделение.Во 1ва година почнавме озбилна врска,и еве веќе сме заедно 1 година и 4 месеци.Но некако ми е чудна,значи еднаш ми рече сакам да раскинеме,не сакам да имам дечко,и утре-дента ми вели сакам да е се исто како порано.Несака веќе да бидеме толку заедно,а и да се нервирам ја тоа не и е битно.What's the problem? :)
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Значи вака,со неа сум од забавиште заедно,првиот пат се смувавме во 7 одделение.Во 1ва година почнавме озбилна врска,и еве веќе сме заедно 1 година и 4 месеци.Но некако ми е чудна,значи еднаш ми рече сакам да раскинеме,не сакам да имам дечко,и утре-дента ми вели сакам да е се исто како порано.Несака веќе да бидеме толку заедно,а и да се нервирам ја тоа не и е битно.What's the problem? :)
Predolgo ste zaedno, toa najcesto se slucuva so dolgi vrski, nastanuva monotonija, sekogas nekoj saka promena... Probajte da se opustite pocnete pocesto da izlagate da se zabavuvate... ama daj i i na nea malce vreme da bide sama, da se druzi so drugarki pocesto, ne ja zagusuvaj, opusti se...
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Вака, значи ми треба помош од женскиот пол бидејќи имам едно прашање. ( може и од машкиот ако веќе имаат искуство )

Девојката која што ја сакам е Рак во хороскоп, е сега прашањето ми е што овој хороскопски знак сака односно во што ужива, што би и значело ако јас го направам за неа.
Побарав на интернет, но тоа што го најдов и не ми помигна баш многу, па затоа се решив од вас да побарам помош.

Се надевам дека ќе ме разберете и секој совет би бил добредојден.

Благодарам однапред.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Вака, значи ми треба помош од женскиот пол бидејќи имам едно прашање. ( може и од машкиот ако веќе имаат искуство )
Девојката која што ја сакам е Рак во хороскоп, е сега прашањето ми е што овој хороскопски знак сака односно во што ужива, што би и значело ако јас го направам за неа.
Побарав на интернет, но тоа што го најдов и не ми помигна баш многу, па затоа се решив од вас да побарам помош.
Се надевам дека ќе ме разберете и секој совет би бил добредојден.
Благодарам однапред.
Раковите се малку чудни.... имам многу пријателки рак. Прврзани се со семејството! Односно прво што ќе забележи е како ТИ се однесуваш со твојте по дома. Како второ, жените рак (но и многу други) својот партер го избираат според тоа колку во однесување личи на нејзиниот татко ( бидејќи кај ракот -таткото е пример за ИДЕАЛЕН маж).
Раковите се многу романтични и полека но длабоко се поврзуваат со партерите. Најбитно и е семејството и домот- односно стабилен и среќен однос во домот.
Но ова не го земај здраво за готово, била рак или не била, битно е да ја почитуваш и сакаш- тоа е тоа што пали кај сите жени. ;)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Вака, значи ми треба помош од женскиот пол бидејќи имам едно прашање. ( може и од машкиот ако веќе имаат искуство )

Девојката која што ја сакам е Рак во хороскоп, е сега прашањето ми е што овој хороскопски знак сака односно во што ужива, што би и значело ако јас го направам за неа.
Побарав на интернет, но тоа што го најдов и не ми помигна баш многу, па затоа се решив од вас да побарам помош.

Се надевам дека ќе ме разберете и секој совет би бил добредојден.

Благодарам однапред.
mnogu romanticni se
sakaat sigurnost od prilika toa e .... se gradi dobra vrska so niv sum imal dve devojki rak i sum pominal dobro ali na skorpija kako mene najpovejke odgovara devica :)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Вака, значи ми треба помош од женскиот пол бидејќи имам едно прашање. ( може и од машкиот ако веќе имаат искуство )

Девојката која што ја сакам е Рак во хороскоп, е сега прашањето ми е што овој хороскопски знак сака односно во што ужива, што би и значело ако јас го направам за неа.
Побарав на интернет, но тоа што го најдов и не ми помигна баш многу, па затоа се решив од вас да побарам помош.

Се надевам дека ќе ме разберете и секој совет би бил добредојден.

Благодарам однапред.
Сега незнам дали си играш курот со нас ама ајде ќе бидам љубезен.
Хороскопот нема никаква врска со социјализирањето меѓу луѓето, тоа е комплексен процес и како што позицијата на камчето пред зграда неможе да ти ги посочи добитните лото броеви, така неможе ни ѕвезда оддалечена 100 светлосни години да ти помогне при избор на партнерка (помош: двете се материја).
Не размислувај за тоа, надуј ги мудата и иди растури ја. И добронамерен совет, не спомнувај вакви глупости пред неа - или нема да сака да те види веќе или па е толку глупава што ќе се воодушеви, а искрено не е некој благослов да си заедно со еквивалент на даунов синдром.
 
Член од
26 април 2012
Мислења
53
Поени од реакции
37
Значи вака,со неа сум од забавиште заедно,првиот пат се смувавме во 7 одделение.Во 1ва година почнавме озбилна врска,и еве веќе сме заедно 1 година и 4 месеци.Но некако ми е чудна,значи еднаш ми рече сакам да раскинеме,не сакам да имам дечко,и утре-дента ми вели сакам да е се исто како порано.Несака веќе да бидеме толку заедно,а и да се нервирам ја тоа не и е битно.What's the problem? :)
Возраста ви е таква. Под прва година, подразбираш веројатно прва средно. Пубертет и све остало, хормони итд итд. Можно е и мало заситување, поготово ако сте во исти клас. Нема некое егзактно решение или нешто што ти би можел да го направиш :) Ако стварно те сака (не ме сфаќај погрешно ама љубов на тие години, не е исто со љубов десетина години покасно) ќе и помине и ќе се смири. Ако сака да раскине, неможеш да ја држиш.

Вака, значи ми треба помош од женскиот пол бидејќи имам едно прашање. ( може и од машкиот ако веќе имаат искуство )

Девојката која што ја сакам е Рак во хороскоп, е сега прашањето ми е што овој хороскопски знак сака односно во што ужива, што би и значело ако јас го направам за неа.
Побарав на интернет, но тоа што го најдов и не ми помигна баш многу, па затоа се решив од вас да побарам помош.

Се надевам дека ќе ме разберете и секој совет би бил добредојден.

Благодарам однапред.
Стварно? Мислиш дека хороскопскиот знак ќе ти помогне во тоа да откриеш што сака? Ти ако не се потрудиш сам да дознаеш што сака и како сака, ништо од љубовта... Ете ти една тема за дискусија со неа. И немој да мислиш од два состанока дека ќе знаеш се за неа, ќе ја запознаеш подобро дури по неколку месеци. Биди тоа што си, бидејќи нема да биде само таа во врската, туку ќе биде и ти. Ти не треба да и удоволуваш на неа и тоа да биде товар за тебе. Ти треба да уживаш, исто како и таа. (да не сфати некој погрешно, тоа не значи дека не треба да и посветиш внимание). А ако муабетов ти е, сакам да знам што сака за да ја смотам и да ја смувам... епа хорокопот нема да ти помогне (освен да чекаш кога во љубов ќе и пишува дека тој ден ја чека нешто убаво во љубовта)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Абе ајде дур имаш секс со неа ќе гледаш ли што хороскоп е или ќе се задоволувате?Ако хороскопот ви вели денес маче нема да имаме секс зашто хороскопот вели така.Абе ајде дај не верувајте во такви срања :)
 
K

kalimer0

Гостин
Вака, значи ми треба помош од женскиот пол бидејќи имам едно прашање. ( може и од машкиот ако веќе имаат искуство )

Девојката која што ја сакам е Рак во хороскоп, е сега прашањето ми е што овој хороскопски знак сака односно во што ужива, што би и значело ако јас го направам за неа.
Побарав на интернет, но тоа што го најдов и не ми помигна баш многу, па затоа се решив од вас да побарам помош.

Се надевам дека ќе ме разберете и секој совет би бил добредојден.

Благодарам однапред.
Купи и аквариум
 
Член од
30 април 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
СУм во врска на дале4ина и стварно имам голем проблем, барам ваше мислење особено од некој шо бил во сли4на ситуација, Се запознавме во сосема треата земја и се беше совршено, дојде време кога требаше да имаме секс но ми ре4е дека е невина а имаше 22 год па некако ми беше сомнително, па 4екав кога таа ке сака но цело време ме одбиваше со изговор дека не е спремна а јас напорвав цело време за тоа, но помина летото и ништо не се слу4и - од тогаш поминаа скоро 2 години се видовме неколку пати, бев кај неа - дојде кај мене - дури бевме и на гинеколог кој ми потврди за нејизната невиност мегутоа пак ме одбиваше дури и тогаш кога беше готово да се слу4и - ми ре4е дека не ме посакува - комуницираме редовно на интернет вели дека многу ме сака и дека сака да живејме заедно во нејзината земја или во мојата и дека може да одам кога сакам и да останам таму, мегутоа ми вели дека сексуално не 4уствува ништо за мене и дека не ме посакува воопште поради тоа што многу сум напорвал и ја присилвав да го направиме тоа ,исто така ми кажа дека не 4уствувава желба за секс а редовно маструбира на некои 4удни сексуални фантазии како голи луѓе дури ми призна дека добива желба кога гледа скулптури на голи луѓе и нешто сли4но, јас не му верувам и никако не можам да му верувам и стварно не можам никако да ја разберам и мислам дека ме изневерва но без секс а можно е и да не е невина појке, не знам како да постапам ми се колни дека е искрена и дека не ме лажи но јас стално наогам нешто сомнително макар и да е нешто нормално, му се имам скарано неколку пати бидејки не можем појке да се замарам и да пробвам да ја сфатам - но стално ме прогонва и ми вели дека многу ме сака и дека не можи да се дозволи да се скараме и јас стално попушстам бидејки и јас многу јас сакам - но ме интересира дали е можно таква врска да успее без сексуални возбудиванја (од нејзина страна бидејки од моја страна јас страшно ја посакувам) не знам како да постапам - дали ме изневерва или не . Ве молам ваше мислење пошто сум имал врски мегутоа во ваква ситуација никогаш не сум бил секој совет ми е добредојден.


о ред
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
веднаш БАТАЛИ
тоааааааааа не функционира
не се залажувај и не губи време
што поблиску до тебе- поблиску и до срцето;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom