Шокантно: Убивале и јаделе девојки за да се прочистат

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добро бе сериозно што станува со светов???
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Abe i tuka ce dojde,ama ne za procistuvanje tuku za prehranuvanje za da se prezivee
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Јас сум за да ги варат супа сега , и на вците да ги дадат. Само така на овие монструми од луѓе!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
Па кога можеме животни да убиваме и да ги јадеме...
да пробаме и луѓе викаш...фина споредба на човек и животно...

само ми е чудно што не се зачлениш на некој форум каде пишуваат животни и да си разменвиш ставови таму, пошо нели нас не вегетеријанциве не стави во исти кош со психопативе......или чекај ,не постоеше таков.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Може биле гладни?
Како и да е, ова со канибализмов зачестува некако. Мислам дека човештвото дојде до тој степен на развиток што може да се отвори тема за канибализам во Гурманско катче, а ако не, соодветни мислења и прашања да се поставуваат во теми како: Сакам да зготвам...помош!, Што знаете сами да зготвите, Чудно месо што сте го јаделе, Паштети или зошто да не, во Пивтија
 
A

AnFem

Гостин
да пробаме и луѓе викаш...фина споредба на човек и животно...

само ми е чудно што не се зачлениш на некој форум каде пишуваат животни и да си разменвиш ставови таму, пошо нели нас не вегетеријанциве не стави во исти кош со психопативе......или чекај ,не постоеше таков.
И луѓето и животните се живи суштества. Кога убиваш, убиваш, без разлика што е и е подеднакво морбидно.
Не сум бре јас не-вегетеријанец, си јадам месо, само човечкото некако жилаво и кисело ми е...
 

Tzeentch

Дискретен Херој
Член од
6 октомври 2011
Мислења
581
Поени од реакции
347
И луѓето и животните се живи суштества. Кога убиваш, убиваш, без разлика што е и е подеднакво морбидно.
Не сум бре јас не-вегетеријанец, си јадам месо, само човечкото некако жилаво и кисело ми е...

Остај го да отседи два дена во вино, после прсти ќе си лижеш.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Се гледаш себе како животно??
Живо суштество можеби. но ти не живееш од интинкти за да велиш што е разликата...
Mожеби и не е толку битно како се гледаш себе си, можеби е побитно како гледаш на тоа што го јадеш.
И во двата случаи јадеш месо од живо суштество, јадеш нечии мускули, внатрешни органи...
Мене ми е подеднакво гадно.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Mожеби и не е толку битно како се гледаш себе си, можеби е побитно како гледаш на тоа што го јадеш.
И во двата случаи јадеш месо од живо суштество, јадеш нечии мускули, внатрешни органи...
Мене ми е подеднакво гадно.
Од вегетаријанска перспектива можеби ...
Но човекот како и некои други животни е роден да биде сештојад...
Месото игра подеднаква улога во организмот како и другото јадење,а недостаток на исхрана со месо може да биде и проблем,затоа што со ништо растително неможе да се заменат сите тие протеини
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Од вегетаријанска перспектива можеби ...
Но човекот како и некои други животни е роден да биде сештојад...
Месото игра подеднаква улога во организмот како и другото јадење,а недостаток на исхрана со месо може да биде и проблем,затоа што со ништо растително неможе да се заменат сите тие протеини
Грешка си, можат, ама за тоа повеќе на друга тема.
Јас на пример, многу погрозно се почувствував кога прочитав дека јадеш зајачиња, отколку кога го прочитав првиот пост на оваа тема.
И уште нешто, човекот не е роден како сештојад. Во минатото пештерскиот човек се хранел претежно со растенија, убивал животни само по потреба и најмногу поради крзното, а и денес малите бебиња не се рагаат како сештојади, пред да почнат да јадат месо, прво се навикнуваат на растителна храна, за разлика од другите месојадни цицачи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom