Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Убијците се од Љуботен .Ги пукале со калашников и со пиштол .Со последниот куршум го погодиле 45 годишниот но тој не умрел од тој куршум и со стап го претепале до смрт .
Тоа е инфото од пресот?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.133
Поени од реакции
3.892
Пресот ќе почне по завршување на состанокот. Цела екипа е собрана

линкче
бла, бла, бла... да ги согледаат податоците добиени од истрагата бла,бла, бла... ова ми личи дека нема ништо ново, ке излезат и ке повикаат на воздржаност, ке кажат дека имаат сериозни индиции.... ништо битно
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Убијците се од Љуботен .Ги пукале со калашников и со пиштол .Со последниот куршум го погодиле 45 годишниот но тој не умрел од тој куршум и со стап го претепале до смрт .
Од каде па сега оваа теорија? :unsure:
--- надополнето: 18 април 2012 во 14:21 ---
Тоа е инфото од пресот?
Не е уште почнат пресот ко што гледам јас. Се уште пишува - НАСКОРО.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ги видов во ковчег.Бидејќи едниот му беше роднина на другар ми.
Имале од 3-6 куршуми во глава, од еден куршум се распрснува главата, се кршат коски на лицето а не па од повеќе. Затоа биле и модри и шиени.
И јас размислував како тебе од тоа што ми го кажаа ама кога ќе размислиш какви штети предизвикуваат куршумите се ќе ти е јасно.


И не се најдени сигурно, ќе кажат само нешто во врска со колата каде, како поминувала, претпоставката на бројот на лица кои биле во неа и тоа.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
95
Поени од реакции
74
Пресот ќе почне по завршување на состанокот. Цела екипа е собрана
што екипа е тоа?за шпиунирање по кафани,додека терористи роварат по државата?на таа екипа се мисли или некој друг?
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Убијците се од Љуботен .Ги пукале со калашников и со пиштол .Со последниот куршум го погодиле 45 годишниот но тој не умрел од тој куршум и со стап го претепале до смрт .
(n) brat ne si igraj so custvata na rodninite na zaginatite
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
бла, бла, бла... да ги согледаат податоците добиени од истрагата бла,бла, бла... ова ми личи дека нема ништо ново, ке излезат и ке повикаат на воздржаност, ке кажат дека имаат сериозни индиции.... ништо битно
Не знам, мене па ми е доста језиво. Сите се собрале на состанок пред пресот. Претходно само Гордана беше кога објавуваше информации, сега некако посериозна ми изгледа работава.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Од мој блиски луге ми кажаа па како ми кажаа така ви кажувам .
Од Љуботен имало и пред инцидентот најави дека ке земат калашников .
п.с Концесионерот на езерото кажа дека нему му претеле пред извесно време шипци со калашников (тоа не го дадоа на сител )
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.828
Поени од реакции
82.917
(n) brat ne si igraj so custvata na rodninite na zaginatite
Роднините на загинатите добро знаат кој ги закачал децата кога оделе по риби и кој се симнувал во Радишани и викал дека за Велигден ќе падне Крв каурска.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не е уште почнат пресот ко што гледам јас. Се уште пишува - НАСКОРО.
Знам. ама ваљда е процурено инфото од пресот по др луѓе новинари ова она.
Треба да излезам од дома зато ми се брза
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Знам. ама ваљда е процурено инфото од пресот по др луѓе новинари ова она.
Треба да излезам од дома зато ми се брза
Не, дечково си кажа дека него му кажале. Се се сведува моментално на шпекулации и рекла-казала. Во суштина никој нема да знае додека не почне пресот. А кога ќе почне... тоа е веќе друго прашање.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Во била која етничка група и да припаѓаат убијците најверојатно нема да се каже.Да не се зголеми тензијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom