Ветеринарно катче

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Ти беше со глушецот?
Ако да,каде најдовте ветеринар кој работи со егзотики?
Во Прилеп др.Златко Димески ...
--- надополнето: 1 април 2012 во 13:54 ---
Да :)) Јас и ја зачистувам со Бетадин зошто само се расшетува и не можам да ја смирам а и направивме и за на глава едно чудо ко сателитска за да не се лижи да не почни да се грицка ко че и зараснува раната :)) Ивана а шо тумор има ??
--- надополнето: 1 април 2012 во 13:56 ---
BTW да ја избациш Мила од мене :))
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Како пројде со операција? И ја го оперирав мојов, тумур испадна дека е а + генетски бил, во ист период и ќеркичката негова ја донесоа.... операцијата пројде супер... е сега не знае да ми каже како да ја одржуваме раната?!... ако знаеш нешо со шо да го мачкам...?


А да не случајно ова глувче е ќеркичка на мојов?- Сотка се вика, а љубовницата -Жанетка....???
Мачкај со хлорамфеникол маст! јас мојата со таков ја мачкав,али сам и правев операција зашо некротично ткиво имаше,се консултирав со Лигеиа и веднаш со пинце и го отсеков прстето и премивав...сега е се во ред,заздравена е раната и не се ни познава оти нема прсте! :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Во Прилеп др.Златко Димески ...
--- надополнето: 1 април 2012 во 13:54 ---
Да :)) Јас и ја зачистувам со Бетадин зошто само се расшетува и не можам да ја смирам а и направивме и за на глава едно чудо ко сателитска за да не се лижи да не почни да се грицка ко че и зараснува раната :)) Ивана а шо тумор има ??
--- надополнето: 1 април 2012 во 13:56 ---
BTW да ја избациш Мила од мене :))
Малиген :( (или како и да се вика), од тој што испушта метастази, генетски било, не знаеш колку се изнервирав само... Али позитивното е тоа што сме го спречиле на време и нема метастазирано. А Жанетка умрела од истово... не знаеле што и било и не ја однеле на вет:(. И ние му ставивме такви како сателитска:). Денес е подобар, се движи, повесел е и си јаде нормално. Мене ми беше страв кај него, зашо е постар, да не не издржи... али супер е добар е сега... А Милчево го бацувам на секоја минута од тебе:love:
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Малиген :( (или како и да се вика), од тој што испушта метастази, генетски било, не знаеш колку се изнервирав само... Али позитивното е тоа што сме го спречиле на време и нема метастазирано. А Жанетка умрела од истово... не знаеле што и било и не ја однеле на вет:(. И ние му ставивме такви како сателитска:). Денес е подобар, се движи, повесел е и си јаде нормално. Мене ми беше страв кај него, зашо е постар, да не не издржи... али супер е добар е сега... А Милчево го бацувам на секоја минута од тебе:love:


Ajде че биди само да не им се рецидивираат пак :(
Срцина :love:
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
И Џаџе умре :(( RIP ;<3 ако знаете некој шо дава бело глувче на поклон кажувајте :(
 

LaraB

Шеф
Член од
13 декември 2011
Мислења
13
Поени од реакции
3
Ни јас не познавам ниту сум слушнала за некој да оперира глувци нажалост...
ako ne sum greska, dr. Anastas od Sv. Modest i dr. Zare od Pet Vet rabotat so glodari.
Imam drugar sto staorecot go nosese kaj Zare a jas eden od hrcacite koga mi bese bolen go nosev kaj Anastas i bese cela vecer na infuzija maloto, sega ima 1 ipol godina :)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Имам куче- вучјак, и од вчера само повраќа, не може ништо да јаде, само вода многу пие. Денеска ветеринарот му даде три инекции, но ситуацијата не се подобрува.... дали некој се нашол во слична ситуација, како постапил, дали е нешто сериозно...? :(
 
L

Lu

Гостин
Имам куче- вучјак, и од вчера само повраќа, не може ништо да јаде, само вода многу пие. Денеска ветеринарот му даде три инекции, но ситуацијата не се подобрува.... дали некој се нашол во слична ситуација, како постапил, дали е нешто сериозно...? :(
Колку е стар Германскиот овчар ?
Дали е вакциниран ?
Со каква храна го храниш ?
На кој ветеринар го однесе ?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Го имав 7 години... со него пораснав...:(:(
Знам знам како ти е ептен жално...
Јас ротвајлерката ја имав скоро 11...и таа со мене израсна али умре... :/ сеа имам една цифка мала ...ајде ново ќе си снабдиш,можеш од вардариште да идеш да спасиш живот на некое куче.И јас сакав од вардариште,ама дома не сакаа немој некои болести да донесеме а имаме бебе затоас :D
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
Се јави проблем со кој прв пат се сретнувам. Се појавија глисти иако и дадов апчиња за глисти пред 10 дена (4 апчиња за кучка од 35 кила, но во последно време видно ослабна).
Денес во изметот ги забележав глистите. Ме интересира дали смеам пак да и дадам и како би идела постапката за целосно да се исчисти? Благодарам однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom