Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
“Историјатот на возилото е нешто што може да се утврди – точно знаеме кога и од каде влегло. Но детално елаборирање на тие информации може да ни наштети на истрагата, бидејќи тој што е инволвиран може да ја препознае информцијата и да не ни биде од помош”, додаде Јанкуловска
-Ова ептен ми го мати умот. Се објавува дека точно се знае кога и од каде влегло возилото, но деталното елаборирање на податоците можело да и наштети на истрагата.
Дали кога веќе јвно соопштувате ваков податок, очекувате дека инволвираниот или тие кои се инволвирани не ви ги следат изјавите? Сакате ли да кажете дека и тие самите не знаат дека се инволвирани? И каква помош заправо очекувате од иволвираните во злосторот околу нивното разоткривање и апсење? Најпосле, до кога ќе треба да ги голтаме ваквите безсмислици со веќе излитената фраза „во интерес на истрагата„???


Најново МВР: Имаме и други докази, но не смееме да ги кажеме во јавноста - тоа ќе и наштети на истра

www.bezpardon.mk

Абе не збори жити се! Наместо да ги распоредуваш реонските џандари на сообраќајни задачи за да казнуваат за сообраќајни прекршоци и со глоби да полнат буџет, требаше да ги оставиш да си ги вршат редовните патроли. Ако беше така, веројатноста да се случи тоа што се случи ќе беше многу помала!
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
???? а што не чини на постов???? човекот имал на ум да напише тоа што мисли...од каде тоа изроди???
види го првин насловот на што личи само глупости пишат од четвртокот
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
220
Поени од реакции
264
Може ли некој во кратки црти да ми објасни зашто мислите дека децата се убиени само затоа што се македонци?

Некако ми е тешко да најдам логично објаснување во таа теорија, ниту во теоријата дека тоа го извршиле српски тајни служби за да го дестабилизираат регионот!
А може ли ти да ми кажеш зошто американскиот Амбасадор мисли како повеќето на овој форум па уште рано сабајле отиде кај Ахмети во Тетово?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.237
Поени од реакции
26.079
-Ова ептен ми го мати умот. Се објавува дека точно се знае кога и од каде влегло возилото, но деталното елаборирање на податоците можело да и наштети на истрагата.
Дали кога веќе јвно соопштувате ваков податок, очекувате дека инволвираниот или тие кои се инволвирани не ви ги следат изјавите? Сакате ли да кажете дека и тие самите не знаат дека се инволвирани? И каква помош заправо очекувате од иволвираните во злосторот околу нивното разоткривање и апсење? Најпосле, до кога ќе треба да ги голтаме ваквите безсмислици со веќе излитената фраза „во интерес на истрагата„???
Има многу логика во изјавата. Нормално е дека инволвираните знаат дека се инволвирани. Тоа е и поентата.
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
има вистина во ова да не не чуди дека нато тоест америка ги тренирале схиптарите тоа мене не ме чуди туку потврдува бидејки ги гледаат како корисни и пиони
И на страната на учките имаше доста платени војници во 2001 година ;)
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
има вистина во ова да не не чуди дека нато тоест америка ги тренирале схиптарите тоа мене не ме чуди туку потврдува бидејки ги гледаат како корисни и пиони
Ej dosta be :D lele , kolku samo prais samoubistvo so tvoite postovi

Ne zaboravis koja godina sme , 2012... 100 GODINI od NEZAVISNOSTA na Albanija , ii sto? TIE STO ZNAAT istorija malku znat sto se desilo vo tie Konferenci na London Berlin i drugive Kopilski Konferenci :)

I edna navivacka grupa od Kosovo , FIKSHAT KACANIK , dosta dobro vadea eden transparent pred nekolku meseci vo eden fudbalski natprevar vo Kosovo .. Seti se malku
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Провокација или сериозен ултиматум:
Владата на Груевски има две недели да се повлече од албанските територии

Порталот на албански јазик „Порталб“ објави дека извесна „Армија за oслободување на oкупираните aлбански земји“ – АООЗ, во Митровица одржала итен состанок на Генералниот штаб и излегла со ултиматум за владата во Скопје.

Порталот на албански јазик „Порталб“, објави дека извесна „Армија за oслободување на oкупираните aлбански земји“ – АООЗ, во Митровица одржала итен состанок на Генералниот штаб и излегла со ултиматум за владата во Скопје на која наводно и дале рок од 2 недели да се повлече од „окупираните и колонизирани албански земји“, инаку ќе ги нападнеле славомакедонските полициски и воени структури.

Во соопштението, од како што се нарекува АООЗ, пренесено на „Порталб“, во ултиматумот од наводниот Генерален штаб се вели: Во БЈРМ секој ден се кршат правата на Албанците. Просрпската влада на Груевски распределува антиалбанска идеологија и исценира напади кон невини Албанци. Се блокираат повеќе албански села од страна на славомакедоците и никој од корумпираните политичари во етничката Албанија не реагира, затоа што сите се продадени души и предавници на татковината.

Оваа досега во Македонија непозната „организација“ во ултиматумот што го пратила до медиумите вели: Ние нема да седиме со вкрстени раце туку ќе го вратиме огнот со оган, ќе се одмаздиме за нашите браќа, око за око, рака за рака. Доста молчевме, сега овој молк е завршен.

На крајот на ултиматумот извесната АООЗ предупредува: Ја предупредуваме просрпската влада на Никола Груевски дека има рок од 2 недели да се повлече од окупираните aлбански земји инаку ќе има напади кон славомакедонските пoлициски и воени структури.



http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=69386
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Оваа досега во Македонија непозната „организација“ во ултиматумот што го пратила до медиумите вели: Ние нема да седиме со вкрстени раце туку ќе го вратиме огнот со оган, ќе се одмаздиме за нашите браќа, око за око, рака за рака. Доста молчевме, сега овој молк е завршен.
Боље им беше кога си ќутеа. Гарант се многу попаметни кога ќутат. А и поубави.:unsure: Сигурна сум во тоа.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Значи напад на полициски структури треба да очекуваме.
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
Ej dosta be :D lele , kolku samo prais samoubistvo so tvoite postovi

Ne zaboravis koja godina sme , 2012... 100 GODINI od NEZAVISNOSTA na Albanija , ii sto? TIE STO ZNAAT istorija malku znat sto se desilo vo tie Konferenci na London Berlin i drugive Kopilski Konferenci :)

I edna navivacka grupa od Kosovo , FIKSHAT KACANIK , dosta dobro vadea eden transparent pred nekolku meseci vo eden fudbalski natprevar vo Kosovo .. Seti se malku
еми кога ви е слободна и убава шо кур барате тука?
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
затоа јас подолго време не разибрам како овие терористи од 1997, 99, 01 што напаѓаа невини цивили и се албанци не се во хаг а нашите и срските се тоа кажува многу дека нато ги штити па мора америка да продава негде оружје.
Нашите бранеа територија и население а овие убиваа уништуваа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom