Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Еднаш не те видов да пишеш, македонец или христијанин, ми се гади да го читам ова КАУРИ, а не знам како тебе не ти е гад да го напишеш.
Се гадам од вакви националистички изливи. Доста ни е од тој македонски национализам, видите што направи! Како не ти е срам ти да им наложуваш на Албанците кои зборови да ги употребуваат? Мислам дека тоа е нарушување на човековите слободи. прибери се малку.

Извини али они така нас не викаат. На црквите пишува Смрт за Каури, на собирите во Струга и Гостивар тоа се извикуваше и имаше такви пароли, на натпревари исто...(додуше во албанските соопштенија не стои тој збор, туку славомакедонци). Во суштина, јас сметам дека зборот Каур не е навредлив. Они го употребуваат како погрден за Христијани, а во суштина значи неверник. Па ако според нивните уверувања јас сум неверник, тогаш 100% сум на добар пат, што се однесува до верување во господ.
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
имам прашанње до сите тука што дискутираме и еве да испаднат да се албанци и сакале да ги отепат децата оти биле македонци и хрисјани што понатаму?
 
Член од
17 април 2012
Мислења
27
Поени од реакции
22
Mene samo mi e mnogu zal za ovie pomladive generacii u kakvo doba na Makedonija gi pominuvaat nivnite najubavi godini....navistina steta

Zlatnite 90ti...bez internet,bez mobilni,bez tolkava omraza,ziveevme za toj Petok i Sabota da dojdat...i site funkcioniravme kako treba....se znaelo junior od kolku do kolku i senior od do..

Ova denes ko u nekoja zona sumraka da sme...zalosno.
Море зона сумрака да беше ќе беше добро бар тогаш ќе имаше по некој зрак светлина,ова што ни се случува денес е тотален мрак.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.138
Поени од реакции
26.826
А ти им го береш гајлето на тие што изгубиле деца или браќа?
Па види сега, и јас идам на тоа езеро од време на време. Да решев да отидам тој ден, и јас ќе настрадав. Тоа нормално е според тебе. Јас неможам ни да замислам како им е на родителите или браќата или сестрите или другарите. Ама во таргетираната група спаѓам и јас. Така да твоите јадења гомна за моето лицемерие, пренасочи ги кон друг.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
имам прашанње до сите тука што дискутираме и еве да испаднат да се албанци и сакале да ги отепат децата оти биле македонци и хрисјани што понатаму?
Да се пронајдат и казнат! Што друго?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Јас сум нормален, дали вие сте нормални што мислите дека со демолирање на личен имот на рандом Албанци ќе постигнете било што, освен да им одите во прилог на тие гадови на кој најмногу од сите им одговара конфликт!
За се има начин, а тоа дивеење кое за среќа колку толку беше спречено, е само на наша штета и на корист на убијците.
Пак ме јебеш?
Колку албански дуќани во ГТЦ беа демолирани вчера?
Колку беа македонски дуќани демолирани во Гостивар?

Hint: - На едното прашање одговорот е - нула.
--- надополнето: 17 април 2012 во 16:11 ---
zatoa vo kisela zboris neli ???
Да. Во Кисела Вода имаше обратен случај. Ама види, и слепа кокошка понекогаш ќе кљуцне понекое зрно, случајно.

Те молам постирај ги ти сите вакви случаи во март и февруари, а јас ќе ги постирам обратните. Важи?
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
имам прашанње до сите тука што дискутираме и еве да испаднат да се албанци и сакале да ги отепат децата оти биле македонци и хрисјани што понатаму?
Нема такво нешто, не постои.Како да објаснуваш боја на слеп. ЦИА ги утепа, светскиот заговор преку масоните, затоа што Евреите така се договорија,рекоа Радишани ќе даде крв, отвораме нова димензија сега и тоа е тоа.

Почекај да дојдат и најлудите членови тука и да ти раскажат се што имаат да кажат, мораат тука, зашто ако кажат некаде во живо, ќе им викнат жуто комбе.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Пак ме јебеш?
Колку албански дуќани во ГТЦ беа демолирани вчера?
Колку беа македонски дуќани демолирани во Гостивар?

Hint: - На едното прашање одговорот е - нула.
А со која цел толпата тргна кон битпазар и чаир? Да си пропазари нешто успат?
И незнам зошто ми префрлаш за гостивар! Како јас да го оправдувам тоа, а осудувам ова!?
Поентата е што нив им одговара конфликт, затоа и прават провокации, на нас не ни одговара. Толку е тешко да се свати тоа?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
А со која цел толпата тргна кон битпазар и чаир? Да си пропазари нешто успат?
И незнам зошто ми префрлаш за гостивар! Како јас да го оправдувам тоа, а осудувам ова!?
Поентата е што нив им одговара конфликт, затоа и прават провокации, на нас не ни одговара. Толку е тешко да се свати тоа?
dzabe mu objasnuvas, gledas deka nejke da sfati?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
а инцидентите ако продолзат малтретирање на македонскиот народ што послем?
Има институции кој постојат да мислат на тоа, ако не се ефикасни има начин да се сменат или реформираат! Средниот век и палењето вештерки, одамна е поминат.
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.816
Поени од реакции
1.088
Колку и да ги мразам Грците и јас и сите....ама оваа АНА би ја напикале од каде што излегла со се мајчино млеко...Во Регионов можеме само да гледаме и да се чудиме на воена сила на Грција, е сеа што се во криза и што логистички многу би ослабнале пошто немаат пари, но во НАТО е и тоа значи дека е во голема предност.....Дај Боже нека ја гибнат Грција, па да одат во минатото.............
За жал нема да ја гибат Грција, и тие самите знаат каде можат а каде не, а ова е една игра само и ништо друго, се ми се чини дека ќе покушат да ја дестабилизираат Македонија, а што е нај жално што можно е да бидат помогнати токму баш од Грција и Србија..
Ај малку да резонираме логички,кој има корист да се дестабилизира Македонија?
Како прво,Грција има корист за да се затвори македонското прашање за нив, како има речено Самарас пред неколку години, Грција не треба да се обиде да најде компромис со Македонија,тие самите ќе се распаднат од внатре, и така фино лепо ќе се затвори македонското прашање за Грција и за Балканот, а Србија пак има корист за да се создаде една слика дека шипците се нај проблематични во регионот,а со тоа во едно србите ќе докажат на Светот дека шипците не биле проблем само кај нив, туку и у опште на Балканот..

Ево да те потсетам Самарас пред неколку години што имаше кажано за Македонија

ГРЦИЈА СО РАДИКАЛЕН СТАВ ЗА ИМЕТО И ИДНИНАТА НА НАШАТА ДРЖАВА

Самарас: Македонија ќе се распадне
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
Јас мислам и трпението има граница зарем не мислите и вие така. Или дур не ситнат да му подадеме и ние по некоја рака па и да почниме да се фрламе
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Јас мислам и трпението има граница зарем не мислите и вие така. Или дур не ситнат да му подадеме и ние по некоја рака па и да почниме да се фрламе
Еј слушај со најновото пречистување на рамковниот договор, ни дозволија да се убиваме, но ако купиш капсули, ќе мора сами да ги плаќаме или во општини кои не се со помалку од 20% од населението кое не е мнозинство.

Зашто да плаќаат албанците за твоите капсули?
 
Член од
15 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
17

Kajgana Shop

На врв Bottom