Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ако треба да направам избор помеѓу лажење на форумџија и инситуциите на државата - Судска Медицина и МВР... ќе го одберам првото извини.
извинето - јас ти потврдувам и ти гарантирам дека министерката лаже... а ти размисли зашто ти потврдувам.
 
Член од
9 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
20
Значи, 2 дена по ред се слушам со човекот. Синоќа си дојде од Охрид. Други луѓе го водеа случајот. Лажеш бре :pipi:
Ако лаже дечкото за вака сериозна работа, треба да си добие бан.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Сите веруваме дека се Албанци.
И ти и другите Албанци исто.
Ти за разлика од нас лажеш, или обидуваш да се лажеш.
Овие амебиве наши исто така веруваат дека се Албанци, само што они се обидуваат да се лажат себе си, и мислат дека ако се почесто и почесто го изнесуваат ставот, во кој длабоко во себе не веруваат, можеби магично ќе стане вистина.
Гревчиња се они, не дека се нешто злобни, него мирни хедонисти кои тврдоглаво се спротиставуваат на реалноста, со силата на самоизмама и создавање на парареалност во нивните главички, во која Албанците ќе бидат мирољубиви цвеќенца.
имаат среќа тие амеби твои што те имаат тебе, tough guy
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.598
Ако треба да направам избор помеѓу лажење на форумџија и инситуциите на државата - Судска Медицина и МВР... ќе го одберам првото извини.
А зашто не ја одбра вистината на МВР кога кажаа дека Јаким пукал во самоодбрана?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ми се допаѓа како правите истрага наместо тоа да го оставите на надлежните органи.
Џабе ви е секое карање, кога она кое ќе биде кажано како официјален резултат од истрагата е единственото нешто кое ќе биде веродостојно, па макар тоа било и чиста лага.
Жално е што во вакви моменти кога сите заедно треба да се надеваме (и евентуално ако е потребно и да реагираме) на што поскоро решавање на случајот и соодветно казнување на виновниците, застануваме на спротивни страни незнаејќи дека сите сакаме една иста работа, а тоа е мир.
Би ви препорачал да почекате истрагата да заврши, да се процесираат сите собрани докази - па дури потоа ако не сте задоволни од целиот исход и ако мислите дека нешто сериозно смрди во целата ситуација да почнете со секаков тип на радикални мерки кои мислите дека ќе помогнат за вистинско расветлување на случајот.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Дај олабавете малку со постовиве и тензиите!!!

Како прво:

1. Истрагата е во тек.(еден од најтешките случаи во историјата на МВР,по атентатот на Глигоров...значи мора да се има разбирање).

2. Мора да се смират тензиите на етничка основа,бидејќи со ваков кукавички чин на убиства,не би се гордеел ни тој што највеќе ја мрази Македонија.

3. Пред да тргнете на протест,запрашајте се кој го организира,и какви планови има за насока на протестот.(ако веќе се оди пред влада,најдобро би било да ја охрабрите власта и МВР со тоа што ќе им се обратите јавно "народот е со вас"...бидејќи во овакви моменти,самите ние народот,им создаваме дополнителна конфузност и хаос на државните органи,и ги тераме во сред истрага јавно да мораат да изнесуваат информации).
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
А зашто не ја одбра вистината на МВР кога кажаа дека Јаким пукал во самоодбрана?
Браво, истото ќе го пишев, барав линк сега
Инаку и официјален став дека се обиделе да ја нападнат и ќерќата
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.598
имаат среќа тие амеби твои што те имаат тебе, tough guy
Не ви требам ја, вие со високоинтелектуалниот космополитизам ќе го спречите наредниот масакр врз недолжни Македонци.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
За што е уствари протестот? против кого протестираат?
 
P

Princ

Гостин
А зашто не ја одбра вистината на МВР кога кажаа дека Јаким пукал во самоодбрана?
Дека МВР не е правосуден орган за да пресуди поради што е извршено одредено дело, тоа е должност на судот. Судот одлучува дали тој случај бил самоодбрана или не, а МВР-то во тој случај си ги испружи нозете повеќе од што им е долг ќилимот, односно се измеша во туѓи ингеренции. Тоа е непростлива грешка.
Дали убиените биле физички малтретирани пред да бидат убиени е токму должност на МВР да го утврди, а уште повеќе на Судска Медицина. Затоа за ова ним им верувам.

Те заебав поштено :)))))
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
имало пред полноќ пукање во Радишани - Бутел, обид за судир на млади МК и АЛ, запален АЛ дуќан, каменувани АЛ куќи, напад на АЛ возила... знае ли некој нешто повеќе?

Sepak, nekoj maloumni, manipulirani idirektno od ubicite, za zal pocnaa da igrat na nivnata pesna.

Znaci, da dodavam: Ovaa ubistvo e prodolzenie na tie megjuetnicki incidenti koi se slucuvat poslednite meseci. Ne slucajno e odbereno mestoto kaj sto vo 2001, imase voen sudir i bea ubieni nekolku lugje (od prilika 10 makedonski vojnici i 10 albanski civili). Ne slucajno e odbereno mesto, kaj sto ziveat mal broj na albanci. Se so eden cel: Makedonija da ja vlecat vo edna spirala so etnicki ubistva sto nema da imat kraj. Toa sto ne se postigna vo 2001. Makedonija e ka bomba, malku iskri i trebat, pa da se zapali. Nekoj toa za svoi celi, umno go koristi.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Ми се допаѓа како правите истрага наместо тоа да го оставите на надлежните органи.
Џабе ви е секое карање, кога она кое ќе биде кажано како официјален резултат од истрагата е единственото нешто кое ќе биде веродостојно, па макар тоа било и чиста лага.
Жално е што во вакви моменти кога сите заедно треба да се надеваме (и евентуално ако е потребно и да реагираме) на што поскоро решавање на случајот и соодветно казнување на виновниците, застануваме на спротивни страни незнаејќи дека сите сакаме една иста работа, а тоа е мир.
Би ви препорачал да почекате истрагата да заврши, да се процесираат сите собрани докази - па дури потоа ако не сте задоволни од целиот исход и ако мислите дека нешто сериозно смрди во целата ситуација да почнете со секаков тип на радикални мерки кои мислите дека ќе помогнат за вистинско расветлување на случајот.
Не сакаме сите исти работи, тогаш, затоа го пишувам ова, да не зборуваш во име на сите, нели..
Јас сакам правдина. По СЕКОЈА ЦЕНА.
Ако треба, ќе одберам правдина пред мир.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Јас се надевам дека ќе се повтори Бродец,и тогаш беше молк ,а ги збришаа со земја,овие убијци само тоа го заслужуваат!
Се дури е ДУИ на власт тој филм не го гледаш.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
http://www.youtube.com/watch?v=n2cxFdpQSUs

oти мислам оти фали некој како А1 моментално да зема изјава од фамилијата иако е тоа безосетно... ама како на Мартин фамилијата шо признаја дека имат притисоци да не кажуват и да ќутат, исто и тие ги имат истите притисоци, само да не стане голема....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom