Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
3 септември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
20
имало пред полноќ пукање во Радишани - Бутел, обид за судир на млади МК и АЛ, запален АЛ дуќан, каменувани АЛ куќи, напад на АЛ возила... знае ли некој нешто повеќе?
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
133
Јас да. Се осеќав безбедно, а живеам во мултиетничка населба. Сега веќе не се осеќам, ама не од убиството, туку од меѓуетничката омраза која нија ја разгоревме по убиството. Нели гледате дека се е различно од 2001? Нели гледате дека Албанскиот етникум се оградува од масакарот? НЕ! Ништо не гледате! Успешно ја остварувате замислата на т.н. "нарачател".
Точно е дека масакрот не го направил целиот албански етникум. Точно е дека за масакрот треба да одговараат пред законот единствено убијците . Но точно и дека, колку тебе не ти одговара, пошто се плашиш дека ќе ти се нарушела безбедноста, дека ако не сега, безбедноста ќе биде нарушена на твоите деца после 20 години или на твоите внуци после 40-50 години. Затоа јас не сакам да живеам во мултиетничка населба со Албанци, а живеев порано.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
Прв болд. Поим немаме. И тоа ни е најголемиот проблем. Читајте малку геостратешка политика мајке му, мислите дека проблемов е етнички конфликт? Бог знае што е, ова се многу поголеми игри од мене, македонци и албанци. Ама на маса народ ќе му сервираш бес и бол и не размислува со главата. Свесен ли си ти колку добро е испланирано сето ова? Нели некако предобро се вклопуваат коцкиве. Злосторство пред Велигден, таман за неколку дена народ да зоврие и да се крене на нозе. А сторителот пази НЕПОЗНАТ! Ни мотив, ни ништо. Чукнете си ја главата дека нечии структури играчки си играат на овој терен, кој се гледа дека е ранлив до немајкаде. А утре тек, ако протестите бидат масовни, е тек тогаш може да дознаете на дело како се иницираат конфликти во светот без да бидете свесни за тоа. Доволно е во таа гужва да ви се бутне одредена личност икс и да направи зелена, која работите ќе ги однесе по ѓаволите. Ќе дознаеме ние што била намерата, ама многу доцна и се надевам пред да настане општ хаос.

Искрено не ми е јасно зошто утре ќе се одржуваат протести. Истрагата се води и засега МВР си ја работи работата. Јас не гледам индикации дека случајот ќе се забошоти, нема основ за такво нешто, преголем е притисокот од јавноста. За Мартин пробаа да забошотат, се кренавме на нозе и имаше резултат. Овде немате ама баш никаков основ за протест засега. Утре кога новинари ќе ги прашаат луѓето кои ќе одат на протест зошто се таму, тек тогаш ќе се чешате. Пола нема да имаат ни поим зошто се таму.

Втор болд. Не лупај глупости. Србите ќе доаѓале овде на протест да се одмаздувале за Косово. Аман од лупање зелени. Они својот двор дома не си го решиле, овде ќе се решаваат. Не се секирај, си имаат агенда која види како пријателски е сервирана. Ви го пишав тоа уште во почетокот, ама не читате, лупате во празно.

Во суштина гледам дека немате поим во што се плеткате, а баш такви луѓе се потребни за остварување туѓи агенди. Неверојатно ми е дури на фантомот икс колку лесно ви всади во глава сценарио.
а сега не забошотуваат а? го знаат возилото не ги знаат осомничените? главна вест во медиумите е Титаник, а пет деца ни убија? тоа не е забошотување?
 
I

Ilindenka

Гостин
Прв болд. Поим немаме. И тоа ни е најголемиот проблем. Читајте малку геостратешка политика мајке му, мислите дека проблемов е етнички конфликт? Бог знае што е, ова се многу поголеми игри од мене, македонци и албанци. Ама на маса народ ќе му сервираш бес и бол и не размислува со главата. Свесен ли си ти колку добро е испланирано сето ова? Нели некако предобро се вклопуваат коцкиве. Злосторство пред Велигден, таман за неколку дена народ да зоврие и да се крене на нозе. А сторителот пази НЕПОЗНАТ! Ни мотив, ни ништо. Чукнете си ја главата дека нечии структури играчки си играат на овој терен, кој се гледа дека е ранлив до немајкаде. А утре тек, ако протестите бидат масовни, е тек тогаш може да дознаете на дело како се иницираат конфликти во светот без да бидете свесни за тоа. Доволно е во таа гужва да ви се бутне одредена личност икс и да направи зелена, која работите ќе ги однесе по ѓаволите. Ќе дознаеме ние што била намерата, ама многу доцна и се надевам пред да настане општ хаос.

Искрено не ми е јасно зошто утре ќе се одржуваат протести. Истрагата се води и засега МВР си ја работи работата. Јас не гледам индикации дека случајот ќе се забошоти, нема основ за такво нешто, преголем е притисокот од јавноста. За Мартин пробаа да забошотат, се кренавме на нозе и имаше резултат. Овде немате ама баш никаков основ за протест засега. Утре кога новинари ќе ги прашаат луѓето кои ќе одат на протест зошто се таму, тек тогаш ќе се чешате. Пола нема да имаат ни поим зошто се таму.

Втор болд. Не лупај глупости. Србите ќе доаѓале овде на протест да се одмаздувале за Косово. Аман од лупање зелени. Они својот двор дома не си го решиле, овде ќе се решаваат. Не се секирај, си имаат агенда која види како пријателски е сервирана. Ви го пишав тоа уште во почетокот, ама не читате, лупате во празно.

Во суштина гледам дека немате поим во што се плеткате, а баш такви луѓе се потребни за остварување туѓи агенди. Неверојатно ми е дури на фантомот икс колку лесно ви всади во глава сценарио.
(y)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.919
covek znaes koj e direktor na sudska medicina.
Баш затоа што Дума е директор на судска и е респектиран стручњак во светски рамки, не би дозволил да има официјална прес-конференција на неговата институција во која би се пласирале лаги.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Тоа е целосно контадикторно со изјавата на проф. Јаневска. Таа тврдеше дека не им се нанесени повреди, туку сите повреди видливи на телото се од проектилите.
Очигледно е дека некој лаже, но во моментов извини ама ќе верувам на вештакот што го извршил увидот од Судска Медицина, односно обдукциите.
а ти што мислиш кој лаже? еве јас ти викам дека јанкуловска јасно и гласно го лаже цел народ дека претходно не се тепани... ми веруаш мене сега ?
 
P

Princ

Гостин
Му рече магарето на зајакот, дека имал долги уши.
Внимавај што зборуваш, последна опомена.
Нема причина да му се верува на Алексеј Дума, кога проф. Јаневска на прес конференција кажа дека ја водела обдукцијата. Значи без разлика каде бил Алексеј Дума викендов, тој не го водел случајов туку женава.

http://www.youtube.com/watch?v=8KTVMkdF8oE

Башка муабет што треба по дифолт да му се верува на член кој вели дека го познава Дума и дека тој баш на него би му кажал информација што воопшто не се совпаѓа со онаа што оној што ја водел обдукцијата ја кажа на прес. Онака, исток и запад разлика. Слушни го пресот и ќе видиш каде Јаневска ТВРДИ дека немаат повреди по телата - освен оние од проектилите.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
а сега не забошотуваат а? го знаат возилото не ги знаат осомничените? главна вест во медиумите е Титаник, а пет деца ни убија? тоа не е забошотување?
Не го знаат возилото бе аман:facepalm: Кажаа дека нашле оставено возило на 10 километра од настанот кое СЕ ПРЕТПОСТАВУВА дека има врска со случајот. Каде е тука заботошувањето? Од напуштено возило купено којзнае од кого, сакаш сторители да ти најдат со самото негово наоѓање. Уклучи малку логика. Така се решавале вакви случаи, за два дена и оп ете ги.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Значи, 2 дена по ред се слушам со човекот. Синоќа си дојде од Охрид. Други луѓе го водеа случајот. Лажеш бре :pipi:
ОООО овде имаме опасни играчи.. Два дена се слушате, а нас ништо не ни кажа? Ма срам да ти е ;)
 
P

Princ

Гостин
а ти што мислиш кој лаже? еве јас ти викам дека јанкуловска јасно и гласно го лаже цел народ дека претходно не се тепани... ми веруаш мене сега ?
Ако треба да направам избор помеѓу лажење на форумџија и инситуциите на државата - Судска Медицина и МВР... ќе го одберам првото извини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom