Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Абе 50 пати оваа година тоа ни се случува од Албанците.
50 пати едно по друго истата песна ја пејат: - смирете се.
Абе дајте да не треба да се потсмириме уште, зашто Албанците партал не' напраија вака смирени.

Они у ствари коа викаат смирете се, мислат она баш да се смириме, да не дишеме и не мрдаме за век и векови. Ете тогаш ќе престанат.

У ствари нема, ќе продужат гробовите и црквите да ги рушат...
Сите знаеме што се случува и сите молчиме. Во генот на Македонецот е да молчи, а некој друг да го стрижи и е*е. П.С. Се извинувам, ама тоа е вистината.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Дали Пеам на свадби akа Мирослава Симоновска ме ебе у здрав памет. Дали оваа живее во некоја Македонија во која ми е сон да живеам ама е далеко од оваа. Дали таа антивладина новинарка ќе напиша некоја статија како та чифта нона врши етничко чистење насекаде каде ги има и полека си го реализира планот за Голема Албанија или ќе ми пишува на сајтови на опзицијата и ќе ја критикува власта и ќе пишува за нас овде на форумот тастатура револуционери.

Епа Пеам на свадби akа Мирослава Симоновска овој тастатура револуционер беше на протестите кога го убија Мартин Нешковски, кога со нож прободеа колега на патот накај ПМФ бев еден од 15те души кој бевме помалку од бројот на професори и асистенти и се буневме зашто цело време дозволуваат да не нападаат албаницте по патот, да албанци се и немој да ми пишеш дека не се затоа што овој тастура револуционер ќе почне да те пцуе и колне, Нападаат со куче, нападаат со нож, нападаат девојчиња и тоа 15 на 1 и не ме еби дека ова не се Албанци кога колеги кој се нападнати ова ми го велат,за убијците на децата дај пиши ми една разумна причина зашто би можеле да се македонци,

Дај разјасни му на овој тастатура револуционер кој одеше на сите протести што ти ги набројав , а заборавив да ти се пофалам дека иам членска на ВМРО уште од моја 15 година, веќе 8 година како ја имам од време на СДСМ пред да се појават цитро вмровции дека ме заболе ташакот за тоа дали некој од штаб ќе рече ако вооошто ми рече не оди на тој и тој протест.

Не велем дека се Албанци со сигурност ама ајде најди ми причина дека се други. Можебо се странски агенти со цел да направаат дестабилизација на Македонија.
За Детонатор не верувам дека мојот комшиа кој моментално е во затвор покрај кој пораснав има муда да убие некое дете , да убие некој друг можеби ама и тоа не ми се верува, ама дете не.

И да на нас балканците единствено решение ние сите нации на балканот да живеат во чисто етнички држави затоа што веќе и во гени ни е влезена омразата кон другите нации. Еве текст од Едо Маајка
da znas, nije bitna ideologija, bitna je biologija,
bitna je genetika balije ustase i cetnika!
Svaka ovca svome krdu. Krave uz telad
u sarena vrata gledat, jedni drugima mater jebat.
Znam ko je poceo rat, znam sta je glad!


И утре подетално кога ќе се отрезним и можеби смирим зашто вече 3 дена сум веќе скроз разочаран и гневен.

ЕДИТ:

ДО ОВИЕ ОД КУРИР

 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Дали Пеам на свадби akа Мирослава Симоновска ме ебе у здрав памет. Дали оваа живее во некоја Македонија во која ми е сон да живеам ама е далеко од оваа. Дали таа антивладина новинарка ќе напиша некоја статија како та чифта нона врши етничко чистење насекаде каде ги има и полека си го реализира планот за Голема Албанија или ќе ми пишува на сајтови на опзицијата и ќе ја критикува власта и ќе пишува за нас овде на форумот тастатура револуционери.

Епа Пеам на свадби akа Мирослава Симоновска овој тастатура револуционер беше на протестите кога го убија Мартин Нешковски, кога со нож прободеа колега на патот накај ПМФ бев еден од 15те души кој бевме помалку од бројот на професори и асистенти и се буневме зашто цело време дозволуваат да не нападаат албаницте по патот, да албанци се и немој да ми пишеш дека не се затоа што овој тастура револуционер ќе почне да те пцуе и колне, Нападаат со куче, нападаат со нож, нападаат девојчиња и тоа 15 на 1 и не ме еби дека ова не се Албанци кога колеги кој се нападнати ова ми го велат,за убијците на децата дај пиши ми една разумна причина зашто би можеле да се македонци,

Дај разјасни му на овој тастатура револуционер кој одеше на сите протести што ти ги набројав , а заборавив да ти се пофалам дека иам членска на ВМРО уште од моја 15 година, веќе 8 година како ја имам од време на СДСМ пред да се појават цитро вмровции дека ме заболе ташакот за тоа дали некој од штаб ќе рече ако вооошто ми рече не оди на тој и тој протест.

Не велем дека се Албанци со сигурност ама ајде најди ми причина дека се други. Можебо се странски агенти со цел да направаат дестабилизација на Македонија.
За Детонатор не верувам дека мојот комшиа кој моментално е во затвор покрај кој пораснав има муда да убие некое дете , да убие некој друг можеби ама и тоа не ми се верува, ама дете не.

И да на нас балканците единствено решение ние сите нации на балканот да живеат во чисто етнички држави затоа што веќе и во гени ни е влезена омразата кон другите нации. Еве текст од Едо Маајка
da znas, nije bitna ideologija, bitna je biologija,
bitna je genetika balije ustase i cetnika!
Svaka ovca svome krdu. Krave uz telad
u sarena vrata gledat, jedni drugima mater jebat.
Znam ko je poceo rat, znam sta je glad!


И утре подетално кога ќе се отрезним и можеби смирим зашто вече 3 дена сум веќе скроз разочаран и гневен.
(y)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/makedonija-je-zemlja-koja-nema-srece-svi-susjedi-joj-nesto-osporavaju.html
Еве нешто доста искрено од хрватска страна навистина први да кажат како Македонија е во тешка состојба уште од нејзиното осамостојување особено со прибирањето на 200-300 000 бегалци од косово па војната 2001 па наметнатиот рамковен договор што на Македонската нација не и одговара.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
И за жал таквите го пукаат постојано лицемерието на кое многумина паѓаат...

Секако ќе се појави и некој ко оној со графитот у Тетово, кој две чисти нема, али и тој ќе лупа лицемерие.

and that goes on and on... повторно и повторно...
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
90
Поени од реакции
65
БЕВ И ТОА НЕКОЛКУ ПАТИ

И од кај знаеш ти дали сум ВМРОвец или СДСМовец. Не сум од ниедна партија и мене никој не ми наредил што да правам. Затоа не истрчувај како прле пред магаре да тресеш глупости. Прво заклучи дали сум член на некоја партија па после треси глупости, а не вака на невидено тресна и остана жив.
Токму така, токму така... Во право си 100%.

А сега да ти цитирам една твоја претходна порака:

Кај се младите во сета таа приказна? Некој претставник на младите македонци, на некои организации , на албанските? Овие се млади луѓе бре!!!
Треба и македонците и албанците млади да почнат они да градат соживот, да се договорат еднаш веќе да не страдаат невини луѓе.. Овие возрасните и така веќе ја зае‘‘‘аа цела работа
Не им е наредено од Сорос да се изјаснуваат за такви работи
Ти од каде знаеш дали се Соросовци или СДСМовци или ДПМНЕовци?! Зошто ти се истрчуваше како прле пред магаре партиски да етикетираш граѓани за кои не знаеш ама баш ништо?

Намерно те етикетирав како ДПМНЕовец иако не те познавам само за да пробаш да разбереш како е кога ти го правиш истото.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
И, меѓудpугото, за ова имаат пpаво албанските медиуми - сpпските беа одма пpенесени, ама замислете и Албанија и Косово пpатиле телегpaми за сочуство.

http://alsat-m.tv/lajme/127058.html
Ме здоболе ташакот што починителот на злосторството ми тврди дека жали, за да испадне политички коректен. Нека си го набутаат у газ лицемерното сочуство.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Сите, но особено Радишанци се многу изреволтирани од настанов, убиените момчиња беа од нивната населба и потполно го разбирам револтот кај луѓето !
Мислам дека доколку за брзо време не се разоткрие случајов(убијците), ќе отиде курбан некое Албанче/Албанец и тоа невини !
Мислам дека не сме способни за такво нешто.. Не дека неможеме,несмееме или слично,него дека не сме крвници како нив.. Неколку нивоа цивилизациски сме над нив,е сега може и да се најде некој поединец да направи нешто..незнам.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ти рече треба да се испитаат семејствата на убиените од Гостивар. Тие доколку би нарачувале убиство не би нарачале на рандом жртви. Ова нема врска со крвна одмазда. Тепањата беа „излив на бес“ (строго контролиран).
па ако убиството во Гостивар семејството го сфатило како убиство на албанец од страна на Македонската држава, а албанците со познати по изразено чувство на национализам (голема албанија, вечно угнетени борци за права со оружје) ништо чудно платеници да убијат рандом Македонци, пошо нели децата биле и легитимирани.
Филмски е знам, ама и државава е во лош филм влезена, па нишо чудно и вистина да е...
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Одбивам да бидам дел од групата која не знае за што протестира

http://www.kurir.mk/komentari/stavovi/67845-Za-tragedijata-ke-protestiram-so-molitva


Па види вака ,можеби ќе се протестира за зачувување на ретките и загрозени видови габи ,не велам дека треба да се крши и лумпува на протестот,но треба достоинствено да се порача дека ДОСТА Е ВЕЌЕ,не сме глинени гулаби да вежбаат на нас
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Дали Пеам на свадби akа Мирослава Симоновска ме ебе у здрав памет. Дали оваа живее во некоја Македонија во која ми е сон да живеам ама е далеко од оваа. Дали таа антивладина новинарка ќе напиша некоја статија како та чифта нона врши етничко чистење насекаде каде ги има и полека си го реализира планот за Голема Албанија или ќе ми пишува на сајтови на опзицијата и ќе ја критикува власта и ќе пишува за нас овде на форумот тастатура револуционери.

Епа Пеам на свадби akа Мирослава Симоновска овој тастатура револуционер беше на протестите кога го убија Мартин Нешковски, кога со нож прободеа колега на патот накај ПМФ бев еден од 15те души кој бевме помалку од бројот на професори и асистенти и се буневме зашто цело време дозволуваат да не нападаат албаницте по патот, да албанци се и немој да ми пишеш дека не се затоа што овој тастура револуционер ќе почне да те пцуе и колне, Нападаат со куче, нападаат со нож, нападаат девојчиња и тоа 15 на 1 и не ме еби дека ова не се Албанци кога колеги кој се нападнати ова ми го велат,за убијците на децата дај пиши ми една разумна причина зашто би можеле да се македонци,

Дај разјасни му на овој тастатура револуционер кој одеше на сите протести што ти ги набројав , а заборавив да ти се пофалам дека иам членска на ВМРО уште од моја 15 година, веќе 8 година како ја имам од време на СДСМ пред да се појават цитро вмровции дека ме заболе ташакот за тоа дали некој од штаб ќе рече ако вооошто ми рече не оди на тој и тој протест.

Не велем дека се Албанци со сигурност ама ајде најди ми причина дека се други. Можебо се странски агенти со цел да направаат дестабилизација на Македонија.
За Детонатор не верувам дека мојот комшиа кој моментално е во затвор покрај кој пораснав има муда да убие некое дете , да убие некој друг можеби ама и тоа не ми се верува, ама дете не.

И да на нас балканците единствено решение ние сите нации на балканот да живеат во чисто етнички држави затоа што веќе и во гени ни е влезена омразата кон другите нации. Еве текст од Едо Маајка
da znas, nije bitna ideologija, bitna je biologija,
bitna je genetika balije ustase i cetnika!
Svaka ovca svome krdu. Krave uz telad
u sarena vrata gledat, jedni drugima mater jebat.
Znam ko je poceo rat, znam sta je glad!


И утре подетално кога ќе се отрезним и можеби смирим зашто вече 3 дена сум веќе скроз разочаран и гневен.

ЕДИТ:

ДО ОВИЕ ОД КУРИР

Се е во ред економската состојба цвета па уште до војни ни е дојдено ... Но погледни ја цела ситуација Македонците можат да живеат со малцинствата многу пати докажале дека се космополити и не националистички настроени погледни што се дешава секој месец претепан Македонец , запалена црква , графити анти Македонски, закани за крвна одмазда , убиство (што нема да се открие) . Дали овакви убиства имаше пред 1998 ? кој ги донесе овие убиства кој ја донесе оваа мака на Македонија по 1998 сте се запрашале ли некогаш или секогаш глумиме интелектуалци па мислиме по демократски пат нешто ќе се реши ...
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Ти рече треба да се испитаат семејствата на убиените од Гостивар. Тие доколку би нарачувале убиство не би нарачале на рандом жртви. Ова нема врска со крвна одмазда. Тепањата беа „излив на бес“ (строго контролиран).
јас не реков крвна одмазда туку одмазда кон се што е македонско оти убиецот на Шчиптарите од Гостивар е полицаец и ако посегнаа по неговато семејство ќе беше многу лесно да ги фата ....просто ко пасуљ
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Тој што го споменав. Smart Ass.
Тој кога почнаа тепачките истово го тврдеше.
Нешто во стилот - ја си неам проблеми, им идам по нивни кафичи, а другите мислете му ја.
И коа кажа како тоа он си немал проблеми, се изнасмејав при сиот гнев. Имено, фраерот што си немал проблеми, си носел под мишка увек, еден Албанец и коа го сретнала некоја "ловечка" дружина, кај Бит-пазар да го тепа, он одма им објаснил дека не бил он каур и дека со каурите немал ништо, пошто нели атеист бил.:pos: Али овие вероватно не биле нешто многу восхитени од напредните размисли на нашиот јунак, па ипак останале на своето да го претепаат. После тоа им влегол у дискусија Албанецот кој бил со него и некако ги убедил да го остаат на мира.


ете баш така, кој како си ја наредил :tapp:
Темата ниту е за smart ass, ниту пак за Албанците на Битпазар. Или држи се кон темата, или биди пасивен партиципант и само читај.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ме здоболе ташакот што починителот на злосторството ми тврди дека жали, за да испадне политички коректен. Нека си го набутаат у газ лицемерното сочуство.
A, oваа твојава коpектност а-ла "тастатуpа-pеволуционеpска" e WOW!
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Само, на протестов не се бара војна, затоа не си во право за тоа. Исто така, не ти е добра логиката дека ќе одвоеле многу ресурси и истрагата ќе ја баталеа. Па таман работа да не можат да вршат и истрага и да обезбедат протест, мислам размисли малку. Учесник во 2001 со вакви информации..
Не се бара, ама може мноооооооогу лесно во целава напнатост да излезе некоја р'чка што ќе разгори страсти. Не реков ќе ја баталат - реков делумно ќе се успори. Премногу ризични и напнати би биле протестите за да не бидат добро обезбедени логистички. Премногу ќе мора да се внимава на инциденти - едно е протестот за Мартин кај што се знаеше кривецот и кај што цело МВР беше всушност кривец.. Ако се разгореше тоа, најлошо што можеше да се случи е локален судир со полицијата.
Ако се разгори ова, имаме реприза од 2001-ва. И тоа бетер.


Дечки, зашто мрлогик одговори со НЕ?
Реков јас, НЕ протести. неколку молотови коктели у влада, собрание, и у секоја партија... тогаш ќе престанат да си играат играчки.
Аха, браво. После ќе си играме “играчки“ како пред 11 години па наместо 5 мајки, ќе плачат многу повеќе. И после сме назад на square 0.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom