Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Днк,отпечатоци,можеби случајно нешто им и испаднало..Се може да има во автомобилот.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Далеку е од заебанција и курташак ситуацијава....
Ние како граѓани од "оваа страна на Скопје" сме многу гневни и целава ситуација може да излезе надвор од контрала за неколку саати...
Се е наелктризирано
Не за џабе кога проагаш низ бутел и идеш накај радишани има речиси на секои 50до100 метри по 3-4 оклопни возила Volf и околу нив полно е со ЕБР а на секои 10 метри стојат обичните полицајци...
Има и мн цивилки кои шетаат и ја следат ситуацијава 24часа...
Посебо на почетокот на Бутел 1 каде што евидентно е дека и подобранциве се исплашени и се групираат и они...
Инаку НЕМА теоретска шанса да видиш девојче/жена(до буливе зборам) да шета по улица
А влезот во Љуботен е чуван како очите...
Секоја кола се претресува,документи се прегледуваат
Се гледа по улиците ова е главна тема на разговор на секое ќоше.
Како да не се велигденски празници...
И сите зборат за некоја одмазда
јас живеам во бутел де.. до вчера да - имаше на секој чекор по 5 блиндирани возила и ЕБР наоружани до заби ги имаше насекаде. џандарските крајслери и дифентери беа скоро насекаде поставени ама да ти кажам ниеден од нив не видов да стопира кола за идентификација или слично. намалено е движењево на албанците како што гледам - скоро и пусто да е низ бутелов деновиве а тоа дека се организирале и они јас прв пат слушам.... барем јас ке дознаев ако имаше нешто кај мене :\ или сум закаснил?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Днк,отпечатоци,можеби случајно нешто им и испаднало..Се може да има во автомобилот.
Ако аутото е тоа, сигурно има земја во него од кај езерото со испитување може да се докаже. Македонија има технологија, ама нема стручни лица за да раководат со нејзе.
 

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.698
Поени од реакции
1.612
ne pravime muabet dali se vmesani ili pak ne se tuku
dali znaat koj stoi zad toa ubistvo ???
a stom imaat jaka informativna mreza na balkanot posebno vo makedonija sigurno znaat na toa mi bese muabeto da te upatam deka golema e verojatnosta da znaat oni
Аман веќе со "српскава веза" и демек "помош" што треба да ни стигне од нив за ова.
Не ги амнестирам, ама во Македонија играат многу фактори, а "брача Срби" се само еден дел од мозаикот.

Еве гледај и слушај тука од околу 7:35 мин. натака, има тука и нешто плус бидејќи веќе го спомна "јакиот новинар" Ефтов на темава.


Убаво рече некој предходно, дури и во најглупавите серии и филмчиња главен дел во сценарио кога се расправа за некое убиство е полицијата или судот да го најде МОТИВОТ за истото, и тогаш половина од работата е завршена.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ти ќе излезеш и ќе протестираш ,па како кога 10 години не си мрднала од форумов,незнаеш по пат да одиш си заборавила како изгледа улицa,те читам цело време "ќе видат тие што ќе им направам,со свој раце ќе ги задавам..." а не си способна ни од столот да станеш,мислам бидете малку пореални и посубјективни оти вака само служите за потсмев.
Инаку онтопик
Се надевам дека во што поскоро време сторителите на овој грозоморен чин ќе бидат пронајдени и ќе бидат изведени пред судот на правдата,исто и мое сочуство до фамилијата на починатите.
А тебе во џеб те носам кај одам па знаеш? Немој со моронски коментари да влечеш лична дискусија на темава, немој да се правиш курназ со дупли ник и да ја влечеш дискусијата каде што не треба. Пред лицето на правдата ќе ги изнел кое лице на правда бе? За кое лице овде зборувате? За казни од 15 години за убиство, ебате таквата правда, да ви се плукнам во лицемерието.
 
S

stefi

Гостин
патем - тоа место е таму буквално како измислено за извршување на вакви дејствија - за жал
значи неможе да е како измислено затоа што е скроз на отворено, автопат минува близу до него и има околни куќи и плус дејствиево се дешавало преку ден што највеќе ме вади од памет
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.497
Поени од реакции
69.104
Ако аутото е тоа, сигурно има земја во него од кај езерото со испитување може да се докаже. Македонија има технологија, ама нема стручни лица за да раководат со нејзе.
Токму така, имаме врвна технологија за вакви работи, ама нема никаков стручен кадар.
Срамота место да пратат кадар на едукација некаде, тие апаратите ги користат за оставање кафе на нив ццц
 
В

влијателен

Гостин
Го "откриле" профилот, оти не го кажаа?
Тоа сите го очекуваат, во профилот сигурно се состои и националноста.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.236
Поени од реакции
21.537
Ме радува што има напредок во истрагата ете колата е веќе покрупна работа од која може полицијата да добие доста информации за истрагата. Ете и добро е што министерката не објавува многу информации ете ќе се стрпиме.
Но сепак пак ќе кажам дека сум разочаран од државниот врв, ги нема никаде. За други работи пола влада се појавува ама сега нигде ги нема, ни ден на жалост не е прогласен, на погребот никој итн.
Значи вака мое мислејне и да го решат случајот сакам исто како досега министерката и Котевски да дадат изјави а премиерот како што ќутеше досега и тогаш да ќути и не да се фали одпосле пошто веќе ја посраа работата.

Пак ќе кажам ете не кривам никого од владава за убиствата колку и да се трудат не може целосно да се спречат вакви настани но реакциите потоа или поточно не-реакциите фрлија многу лоша слика.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Ако аутото е тоа, сигурно има земја во него од кај езерото со испитување може да се докаже. Македонија има технологија, ама нема стручни лица за да раководат со нејзе.
Oд кај па тоа сеа?Македонија има технологија,ама нема стручни лица за да раководат со нејзе?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.497
Поени од реакции
69.104
А изјавите на присутните на погребот дека момчињата биле со искршени носови? кого фарбаат?
Такви повреди се појавиле бидејќи биле погодени многу пати. Од самите крушуми се распаѓа телото а по смртта нормално е и што се појавиле модринки.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Добро, сега на телевизија сигурна сум дека нема се да кажат, а и не треба се да кажат на телевизија. Сепак се работи за истрага, не може истите работи они што ги дознаваат и нас да ни ги кажат, тоа е факт. Може само овие поопштиве работи да ни ги соопштат.
Ама ова музикава на телевизииве... Ми доаѓа да збеснам, да ги отерам у к. :mad:Да се немало никаква почит... Срамота. Нема да ви избегаат ретардираните серии, емисии и концерти... неспособни!(n):facepalm:
Да даде господ да им се укочат вилиците на оние певци од вчера
и завчераа а на свирачите рацене бар едно 40 дена да бидат во таква
состојба, уште не ги закопаа нашине сограѓани кои подмокло беа убиени
а ним им дошло до свирки, песни и ора.
бојкотирајтеги сите телевизии Ма... им ......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom