Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

O

Orion.

Гостин
Ако тие разузнавачи работеле како што треба ќе спречеле да дојде ваков масакр. Шпинуи има сегде, како знаат појаките земји ако немаат инфлитрирано свои луше во самите групи.
Франција не спречи, нели сега брзо се деси кај нив терористички напад. Франција еј !!!
Случајот во Норвешка со Брејкјавик? Дај не зае*аајте со вакви постови...
Инаку ве гледам плукате по полицијата. Тоа се во голем процент момците кои гинеа за вас у 2001 (алфи ,ебр, волци па и обични цајкани животи дадоа)
Потребно е време да се расчисти случајот, тоа е така и во најсилните држави во светот а камоли кај нас, како што реков постојат одредени индиции кои не се соопштени ради истрагата !!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
никогаш нема да ја кажат целосната вистина
Е тоа сеуште не ми е јасно зашто да се крие, или кого кријат. А јас не верувам дека посоти такво нешто, мслам дека премногу не ги разбираме работите и мислиме дека е возможно вакво нешто. Јас мислам дека во интерес на полицијата е да се пронајдат и нема да ги кријат. Мислам дека такво размислување не смеаат да кажат е оправдување зашто не можат да ги пронајдат.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Чекајте, луѓе, ова со Wahhabi е во рамки на шпекулациите или некаква првична , неофицијална инфо?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Франција не спречи, нели сега брзо се деси кај нив терористички напад. Франција еј !!!
Случајот во Норвешка со Брејкјавик? Дај не зае*аајте со вакви постови...
Овие работеле самсотојно, брејвик е психо кој работел сам, у фрнација исто, ова е вооружена група коај сигрно се спрмеала и паланирала вакво нешто.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
Чекајте, луѓе, ова со Wahhabi е во рамки на шпекулациите или некаква првична , неофицијална инфо?
Шпекулација. Никој од безбедносните структури не се осмелува да даде ни неофицијална информација сеуште.
 
S

stefi

Гостин
Е тоа сеуште не ми е јасно зашто да се крие, или кого кријат. А јас не верувам дека посоти такво нешто, мслам дека премногу не ги разбираме работите и мислиме дека е возможно вакво нешто. Јас мислам дека во интерес на полицијата е да се пронајдат и нема да ги кријат. Мислам дека такво размислување не смеаат да кажат е оправдување зашто не можат да ги пронајдат.
како што напишав во еден претходен пост, македонија е секогаш земјата што е добрата овчичка и оправдува се за добри меѓународни и меѓуетнички односи па дури и да се работи за живот.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
како што напишав во еден претходен пост, македонија е секогаш земјата што е добрата овчичка и оправдува се за добри меѓународни и меѓуетнички односи па дури и да се работи за живот.
Нема шанса, што ако овој случај влиае на нечија фунција?
 
C

cige

Гостин
До сега Јанкуловска и Мијалков не знаеја за нив. Дури сега одкако се случи несреќата го открија ова.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Важно ние си го прославивме Велигден... Еве јас се трудев да ја наметнам тамава у друштво, ама сите беа како демек ајде болна тема е не спомнувај.. Ма како не... Сите ме игнорираа зошто несакаат да се замараат! Мене уште ми е жал исто како и вчера, исто како да се десило на мој брат, и оваа вечер нема да заспијам... Мора да направиме нешто, макар и да дремиме на форумов... Ептен осеќам дека имам должност да направам нешто! Ама што!?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
секогаш има некој на поголема функција од таа функција
Ама ете да се смрии ситуацијата ако не се пронајде или реши случајот мора некој да поднесе оставка. Значи во интерес е на сите во полиција да се пронајдат и да знае кои се одма ќе ги уапсеа.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Ама ете да се смрии ситуацијата ако не се пронајде или реши случајот мора некој да поднесе оставка. Значи во интерес е на сите во полиција да се пронајдат и да знае кои се одма ќе ги уапсеа.
Да беше во интерес, оваа тема немаше да биде пуна со шпекулации туку со факти. Стварно и веруваш на Јанкуловска дека не знае?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Да беше во интерес, оваа тема немаше да биде пуна со шпекулации туку со факти. Стварно и веруваш на Јанкуловска дека не знае?
Да да, ако знаат како ќе го менаџираат сево ова? Ставрно не сакам да верувам дека неко јне е спремен да го реши овој случај иако знаел кој се. Нема шанси јас во такво не верувам дека постои.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom