Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
327
u pm ,so da kazam ,jas sum od stajkovci ,coekot od cresevo go znam ,mnogu miren coek,u ovoj reon kaj mene ,cresevo singelic,vrie od policija cel den se kaj nas,kako da kaze coek ke zgresi,se mislam deka postoela predhodna raspravija,ne moze tuku taka aj da kazam od drugata strana da dojdat i da gi ubijat ,ali kako i da e so smrt ne se resavaat problemite,ima golema tenzija vo ovoj reon na gradot,vozduhot mirisa na sranje,se mislam deka se ceka da pominat praznicive i ke bide belja,ke pocekame ke vidime,tipovite najverojatno dosle od kluckata kaj radisani ,tamu ima pat so ide do ezeroto,toj pat posle se povrzuva so smilkovci,cresevo pa na dalje,najverojatno se vratile po toj pat i izlegle ili na radisani pa nagore juboten ili prodolzile po avtopat pa kaj vizbegovo svrtile nakaj kosovo,toa e ednata varijanta .zboram za ako se od drugata strana,vtota e varijanta isto se vratile na kluckata na radisani i dosle po avtopat do aracinovo,toa e toa,e sea ako se nasi (nedaj boze) neznam .ajde narednive denovi ke vidime
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
7
Абе нема да почнела зделката, дека колата на децата и на типот биле во близина РАЗБИРАШ. јас незнам што треба да ти кажам за да разбереш.
Еве вака јас сум мафијаш и идам да издилам дрога, и одам кај езерото и гледам коли. и продужуем даље. Зошто да ставам здрава нога у трн да си комплицирам и да убивам деца за да издилам дрога? И децата и човекот се јавиле од рибарење околу 18 часот. Значи биле таму и не се пожалиле од нешто.
абе ти во филм си влезе човече-еј?
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
5
За сите што тврдите дека момчињата биле грубо тепани, овде тврдат дека постојат официјални информации оти, освен убодни рани од куршуми, немало друга никаква трага од насилство на телата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Затоа што премногу шпекулации и невистине произлегоа од луѓе ‘сведоци‘ и ‘блиски до семејствата на жртвите‘.
Мене ми е најчудно како на телевизија луѓе сведочат како слушнале пукотници, а телата ги нашле четири саата после смртта?
Се слушаат пукотници секој ден скоро за свашта, еве јас дури и навикната сум да слушам рафали, ако помине мирен ден дури чудно ми е.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Абе нема да почнела зделката, дека колата на децата и на типот биле во близина РАЗБИРАШ. јас незнам што треба да ти кажам за да разбереш.
Еве вака јас сум мафијаш и идам да издилам дрога, и одам кај езерото и гледам коли. и продужуем даље. Зошто да ставам здрава нога у трн да си комплицирам и да убивам деца за да издилам дрога? И децата и човекот се јавиле од рибарење околу 18 часот. Значи биле таму и не се пожалиле од нешто.
Вака може само да шпекулираме и да си правиме филмови, најдобро да се остави на полицијата да одкрие што се случило.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
708
Поени од реакции
727
Затоа што премногу шпекулации и невистине произлегоа од луѓе ‘сведоци‘ и ‘блиски до семејствата на жртвите‘.
Мене ми е најчудно како на телевизија луѓе сведочат како слушнале пукотници, а телата ги нашле четири саата после смртта?
Тоа сепак не докажува дека сите сведоци говорат невистини и шпекулации.
Доколку и убиениот сведок беше жив, некои и неговото сведочење ќе го ставеа во ист кош со шпекулации и лаги, според таа логика.
Доколку неколку сведоци говорат за исти или слични факти и околности, тогаш најверојатно говорат вистинито.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Сетете се само на Вејце, како беше муабетот: биле масакрирани, па не биле па вака па така.
Додека мајчин некој не стави повеќе од 120 слики на vm...и не видовме хорор
На сведок се верува повеќе од на кое било државно службениче...мислам дека и на суд е така.
Да не зборам ако се различни сведоци...
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
5
Се слушаат пукотници секој ден скоро за свашта, еве јас дури и навикната сум да слушам рафали, ако помине мирен ден дури чудно ми е.
И само слушаш рафали, а не пријавуваш во полиција?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Вака може само да шпекулираме и да си правиме филмови, најдобро да се остави на полицијата да одкрие што се случило.
Добро де, јас не ја запрев полицијата, тука сме да збориме за можните сценарија. Шпекулациите се дел од истрагата.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
708
Поени од реакции
727
За сите што тврдите дека момчињата биле грубо тепани, овде тврдат дека постојат официјални информации оти, освен убодни рани од куршуми, немало друга никаква трага од насилство на телата.
Тие се официјалните ставови, но кој болен ум би се претставувал како сведок, па да кажува дека на телата на убиените имало такви и такви повреди, дури и сакатења, вадење очи и сл.?
Доколку некој тоа лажно и злонамерно го прави, истиот не е ништо подобар и од самите убици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom