Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Модус операнди Одредите на смртта од Јужна и Централна Америка кои што биле формирани и финансирани од ЦИА исто како и Ал каеда. И за фаќање тешко колку сака нека состаночат ова офицерчичи полициски во Гази Баба и тоа тие го знаат и затоа ќе се донеси заклучок дека се донесло заклучок.
Него не е важно тоа, чекајте го законот ригорозен кој што ќе се донесе во име на безбедноста а нема никаква врска да има со тоа, нема да биде побезбедно ама ќе има големо ограничување на човекови права и слободи.
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Да а полицијата гата и гледа во иднината ебате. :tapp:
Дај бе најдете се друг начин на лечење политички фрустрации,уште еднаш ќе кажам темава не е за тоа.

temata e bas za toa poradi toa sto imame nesposobna policija koja sto nemoze edna kazna da pise za parking pa sto ocekuvas poveke
toj zamenik ministerot osloboduvase na kaleto kako da e gospod
bas za ova e temava bas poradi tie raboti se slucuva ova
daj be makedonci koga ednas ke se osvestime i nema da dozvoluvame drugi da ni diktiraat kako treba da ziveeme
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.025
Поени од реакции
64.282
не, нашата полиција пишува 300 Е казни ако не застанеш на пешак..
мисловен поим е да припарат за рација во Липково, Тетово, Слупчане итн ...

btw, колку те плаќаат да ги браниш на форум, онака информативно ме занима?
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
не, нашата полиција пишува 300 Е казни ако не застанеш на пешак..
мисловен поим е да припарат за рација во Липково, Тетово, Слупчане итн ...

btw, колку те плаќаат да ги браниш на форум, онака информативно ме занима?

se nadevam ne me prasuvas mene ?!?!?!!
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
183
Поени од реакции
290
После еден ден поминат од масакрот, сеуште нема никакви , макар и делумни информации од МВР, со што би се смирила тензијата да не тргне работата во погрешен правец.Според терминологијата на МВР, во случајот би имале неколку можни сценарија:
1. Најпрво помислив дека е класична мафијашка егзекуција. Но, обично во ваков случај МВР експресно ќе излезеше со соопштение дека макар еден или сите од убиените се претходно познати на полицијата заради сторно кривично дело.....
Тоа изостана, значи момчињата биле чисти...А убиецот би користел пригушувач, не би вршел егзекуција покрај пат како да е на свадба....
2. Терористички акт. Ова го отфрлам како можност, да беше терорист, ќе направеше масакр во центар, за да внесе страв, и веднаш ќе се јавеше да превземе одговорност, со абер зошто го направил тоа.
3. Психопат (сериски убиец). И ова би го отфрлил, оти обично психопатите се (за жал) натпросечно интелегентни и секое злодело го смислуваат до најситен детал, па затоа многу тешко се разрешуваат нивните убиства. И во нивниот случај, на крај самите ќе се пофалат дека го направиле тоа, заради некоја „причина“..
Ваков профил не би направил ладнокрвна егзекуција на поредени деца +сведок покрај заобиколница...
Значи, убецот(убијците) имаат профил на „луѓе“, кои се спремни да направат масакр, а немаат храброст да се кажат дека се тие , и го направиле заради некоја цел...
Убиец+масакр+комотно пукање+бегање+криење+нема порака, упатува на логичен заклучок, зошто Радишанци се многу гневни...
МВР мора итно да го разјасни случајот, оти ако експлодира тензијата, касно ќе биде, ќе биде М.М.Е. кој прв почна....
Верувам во МВР дека има способни професионалци, и се надевам дека оние над нив ќе им дозволат да ја расчистат работата до крај.....
За жал, згаснаа 4 млади животи и еден семеен и мирен човек, нека почиваат во мир.
Македонија не е веќе безбедно место за живеење...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.025
Поени од реакции
64.282
не друже, туку Питу Гули, го повикувам да помине навечер околу 11 кај џамијата во Куманово, или кај пазарот кај нивното училиште ... ке му стане јасно, колку е безбеден ..
--- надополнето: 14 април 2012 во 08:41 ---
За жал, згаснаа 4 млади животи и еден семеен и мирен човек, нека почиваат во мир.
Македонија не е веќе безбедно место за живеење...
Тоа е тоа бе друже, што некои политички војничиња и партиски административци тука на форумов никако да го сварат ...
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
не друже, туку Питу Гули, го повикувам да помине навечер околу 11 кај џамијата во Куманово, или кај пазарот кај нивното училиште ... ке му стане јасно, колку е безбеден ..

druze jas te razbiram jas ziveam vo mesto kade sto poveketo se albanci i ne se custuva nikoj siguren ni makedonci ni albanci zatoa sto ima cesto incidenti i bez razliki sekoj moze da go izede ni kriv ni dolzen
jas mozam da kazam deka "pitu guli" zivee na mesto kade sto naselenieto e makedonsko i nema kontakt so niv i neznae kako stojat vistinski rabotite
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.025
Поени од реакции
64.282
Михајло, тоа и ме вади од такт ...
Нашава полиција ме тресе секој ден зашто возам скапа кола барајки дрога, а кај нив не смеат да припарат ...
 
P

PewDiePie

Гостин
Нашава полиција ме тресе секој ден зашто возам скапа кола барајки дрога, а кај нив не смеат да припарат ...
Па нели си надвор од Македонија бе мајкин ? Како тогаш секој ден ти ја претресуваат колата ?

Па уште си зема за право да ме прашува јас кого бранам и за колку бранам,а еден ден не е на форумов :tapp: ,море марш таму.
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Михајло, тоа и ме вади од такт ...
Нашава полиција ме тресе секој ден зашто возам скапа кола барајки дрога, а кај нив не смеат да припарат ...

toa e jas sum imal prilika 2005-2006 godina bev vo kondovo na ulica setaa uniformirani luge(zivotni)so kalasnikovi
i tuka nekoj na forum od bitola krusevo(kade sto ziveeat 98% makedonci) ke mi kazat deka policijata si ja raboti rabotata i deka zakonot za site e ist
E ne e taka bas poradi toa sme dojdeni do ovoj stepen kade sto ne se custvuva covek bezbedno da ide po ulica
nekoj pisa deka bil na bitpazar i nisto ne mu se slucilo...nema da mu se sluci ako idel so glavata dole i ne zborel glasno makedonski
a sto znam moze i ednostavno imal sreka :/
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.025
Поени од реакции
64.282
Па нели си надвор од Македонија бе мајкин ? Како тогаш секој ден ти ја претресуваат колата ?

Па уште си зема за право да ме прашува јас кого бранам и за колку бранам,а еден ден не е на форумов :tapp: ,море марш таму.
Да бе дечко, работам надвор од Македонија затоа што не сум политички жигосан, на секои 3 месеци, еден месец сум дома на одмор ...

Времето како член на форум не претставува никаков показател ...
денес прв пат бев изреволтиран што морав да искоментирам ... ова е отворен форум, и се чита и без зачленување ...
Дојди во Куманово, и ке ја видиш реалноста и вистината за тоа, колку си безбеден...
вака на форум .... ех, сите сме паметни и силни ...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Имали некои нови информации? Од 6 саат сум по страните на телевизиите сеуште се старите вести од вчера. МВР одржа ли некој нов прес?
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
5
АЈДЕ КАКВА Е ОВАА ДРЖАВА НИКАКОВ ДОКАЗ НЕ НАШЛЕ ОД ЛАДНОКРВНОТО УБИСТВО. СРАМОТА.
ДУРИ СЕГА СЕГЛЕДА КАКВА ПОЛИЦИЈА ИМАМЕ НИЕ. АКО БЕА ЕКСПЕРТИ КЕ НАЈДЕА БАРЕМ НЕКОЈ МН МН МАЛ ДОКАЗ.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Медиумски мрак во Македонија, никој ништо не зборува, никој за ништо не прашува, фрчат песни и ора на ден на закоп на четири младинци од Радишани и еден семеен човек. Срамота е ова бе ало свестете се имате ли вие чувства. Тема на денот како ги офараба јајцата, постарите кој не користат интернет не ни знаат што се случува во земјава, уште за Детонатор зборат.
Нема ова тивко да помине колку и да сака некој да го стиши. Во почит кон жртвите:

Цветови – Анте Поповски


В Тиквешко негде, в некое село,
кај в слана тивко венеше цвете,
- убија дете.
Последна солза од око капна...
кога на ридот есента стапна,
в крви се изми утрото бело.
И кога в зраци челикот светна
последна мисла ко птица летна:
"Мајка ми сама остана в село".
О, детски очи!
Криевте в себе небесно катче...
Румено крвје течеше в жили
в радост без почин...
Кај око детско натопи земја
гороцвет никна, разлиста пролет,
кај крвта врела растопи слана
црвена роза закити поле.
Мајската роза и цветот модер
в миризма молат:
"Закити, друже, огнена пушка
со цвеќа млади,
па напред појди и други деца
брани со гради".
В Тиквешко негде, в некое село,
кај в слана тивко венеше цвете,
- убија дете.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.025
Поени од реакции
64.282
Која телевизија смее да изнесе нешто без амин од се знае кого, по она што му се случи на А1 ?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom