Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Мене не ми е проблем банот. Неам што да праам и ве тормозам вас фашистичките идјоти, знаеш тоа е као терапија после изнасилено медиумско тероризирање (Бодријаровски - ама ти тоа не го знаеш).
Не ми е јасно како администраторите, толку лајноконсумирачи не ги испобркале од оваа место. Како не ги исчистиле. Како дозволиле оваа место да стане кич простор на кич интелекти, неписмени, малограѓани, медиокритети, културно ретардирани персони. Лошо е тоа. Вие тука култивирате една ниска и идјотска клима на развиток. А вие сте дел од моето општество и тоа мене ми смета ретардче.
Како што ти сметаа децата, па најдовте лек и ги егзекутиравте ? Тоа е веќе повеќе од јасно дека самиот факт што сме Македонци ви смета, и сакате да не снема. Тоа кај вас е нормална појава, немора да ја кажуваш тука, јасно ја докажувате во пракса.
 
M

MrzaRules

Гостин
I ke bide i ke bide uste se zivi tie sinovi ako drzavata im svrte grb pak se so polno srce da ja odbranat !!!!!!!!
така ти мислиш...ај прашај ги нив да видиш шо ќе ти кажат..нејќат да слушнат после сето тоа шо го преживеаа а не добија ништо од државата,додека тие од другата страна сега се со функции
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Мене не ми е проблем банот. Неам што да праам и ве тормозам вас фашистичките идјоти, знаеш тоа е као терапија после изнасилено медиумско тероризирање (Бодријаровски - ама ти тоа не го знаеш).
Не ми е јасно како администраторите, толку лајноконсумирачи не ги испобркале од оваа место. Како не ги исчистиле. Како дозволиле оваа место да стане кич простор на кич интелекти, неписмени, малограѓани, медиокритети, културно ретардирани персони. Лошо е тоа. Вие тука култивирате една ниска и идјотска клима на развиток. А вие сте дел од моето општество и тоа мене ми смета ретардче.
Damn човеку потребна ти е социјализација, не ја труј темава и да си во право за нешто, имај почит 5 души отидоа.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А да се одлогирате малку од форумов,т.е до утре не ќе биде лошо,да ги изветреете главите.

Ти па Пикасо,нездраво створење секогаш кога се случува нешто лошо на сметка на македонски недолжни граѓани правиш акаунт за јадење лајненца.
Не дека претходниот акаунт ти беше нешто подобар,ама со овој вториов ептен си забегал.

Acid,Princ дај банирајте го жити леба.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Мене не ми е проблем банот. Неам што да праам и ве тормозам вас фашистичките идјоти, знаеш тоа е као терапија после изнасилено медиумско тероризирање (Бодријаровски - ама ти тоа не го знаеш).
Не ми е јасно како администраторите, толку лајноконсумирачи не ги испобркале од оваа место. Како не ги исчистиле. Како дозволиле оваа место да стане кич простор на кич интелекти, неписмени, малограѓани, медиокритети, културно ретардирани персони. Лошо е тоа. Вие тука култивирате една ниска и идјотска клима на развиток. А вие сте дел од моето општество и тоа мене ми смета ретардче.

Добро се опиша.. ме спаси од пишување да ти го пишам тоа што мислам дека си.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Коа неписмен као тебе нема за што да се фати, па ќе проба да прочачка „култура“ јеботе. :)
--- надополнето: 14 април 2012 во 02:14 ---


Ебате кретен ебате... хахах... на кого му сметаа бре идјоте... не сфаќаш дека ти си оној обратниот... дека и ти ќе убиеш за нешто да покажеш и докажеш... на крај не сте вие виновни, така ве дресирал системот... кривицата е кај него... ама иритирате бе малоумници... не за друго...
Да де да, све е другиот крив, иритира нашата појава. Тие дечки што отишле таму биле заведени од системот, не знаеле дека си имаат работа со племе расипано, туку биле затруени со соживот.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ама стварно има многу кретени на темава кои што изглеа немаат попаметна работа, па само тролаат, рчкаат и лупаат неповрзани глупости. Стварно земете олабајте се, па пуштете се утре пак на форум.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
така ти мислиш...ај прашај ги нив да видиш шо ќе ти кажат..нејќат да слушнат после сето тоа шо го преживеаа а не добија ништо од државата,додека тие од другата страна сега се со функции
Jas sum uveren i siguren deka postojat ako nekogo prasuvas prasaj me mene zasto i kako .KOJ BIL ZNAE .....
 
M

MrzaRules

Гостин
ај овој шо провоцира и шо нема речник како шо треба,ама вие па шо му враќате и шо му обрнувате внимание неможам да ве сватам:facepalm:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Хронологија на вчерашниот ден и мала анализа

5 кратно убиство може да направи

1.Лице со психичка пореметеност
2.Професионалци
3.Судар помеѓу вооружени групи

Од тоа што се гледа на видео записите ,достапни на интернет ,одама се искључува точката под број 1 ,заради тоа што нема познат случај да неколку лица со иста дијагноза на психичка пореметеност се здружиле да напраат вакво злодело.
Убиените лица небиле врзани туку биле од близина убиени и спрема информациите на МВР им се пукало од зад грб ,што значи дека доколку лицата кој пукале биле со психичка пореметеност нема случај да го сторат тоа на таков начин пак ниту жртвите би се однесувале така туку би почнале да бегаат доколу такви лица биле блиску до нив и вооружени.
Отпаѓа и точка 3 ,заради што убиените немале криминален профил

По се што е достапно од вчера во медиумите и извештаите на полицијата како и изјавата на Јанкуловска ,видео материјалот од медиумските кујќи како и кључната изјава на Јанкуловска дека жртвите небиле виновни може да се залучи

Жртвите биле опколени со најмалку 3 лица до 4 .Им било наредено да ги стават рацете на грб ,што го сториле тоа,на најмалку двајца од нив им било наредено да клекнат на земја со рацете на грб.Сведокот кој се наоѓал на 40-60 метри од нив е убиен во трчање (бегање).
Оваа постапка е однос на униформирани лица при фајќање на ловокрадци или криминалци ,а по односот на жртвите кои ги препознале веројатно се работи за припадници на МВР .Не порбале да бегаат ,а на земјата се гледало една лична карта спрема тврдење на очевидец,што значи дека биле легитимирани.

Посебно запрепастува што СИТЕЛ ТВ и Вечер дошле 25 минути пред телата да бидат откриени од МВР .Односно најмалку дошло лицето Александар Спасовски кој со Ивона Талевска биле во договор да ја извести што се случило.
Спрема видео материјалот од изјавата на мештаните после заминувањето на ТВ Сител и Вечер се појавила полицијата која вршела истрага.
Се поставува и прашање зошто МВР не ги повикала на разговор овие лица од СИТЕЛ и ВЕЧЕР како и уредниците на сите портали кој тврдеја дека убиците се Албанци.Дали СИТЕЛ и ВЕЧЕР претпоставуваат или знаат кој се убијците.
Молчењето на МВР како и на сите про-Владини медиуми како и МВР ,па изјавите на владините медиуми дека се во прашање албанци до изјавата на Гордана Јанкуловска да се смалат меѓуетничките тензии не е само манипулација за долвање во оган кога тие незнаат кој се убијците ,или знаат.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Нека го банираат бе она животното горе ПУК, пикасо или ремрант незнам.....зошто трпите такви подбуцнувачи кои се ситат на све....?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom