Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
da daj gospod da se zdruzime so srbite tie od ozgora nie od ozdola kaj ke odat 98 g 350 000 begalci zivot im dadovme ahhh makedonijo ahhhh blokiraj ja granicat milosevis da i pokoli ahhh ovie nasi politicari
 
В

влијателен

Гостин
дефинитивно треба да се најде начин за забрана на дискусија на вакви теми од лица (деца) под 18г.

шо се нема да прочита чоек ...
Не е до годините, до образованието е, што не е секогаш во корелација.
Ако можеа и знаеја да пишуваат по форуми, од половина од повозрасните, исти разговори ќе читавме. Фејсбук полека станува порелевантен претставник на обичниот народ, технолошки понеедуцираниот, таму видов многу повеќе радикализам отколку тука.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Уапсени се зошто се покрај езерото а полицијата има право да ги приведи бидејќи моментално не е дозволено да се шета таму. Нека протестираат на улица не на местото на злосторот или они многу радознали па ајде да видат што има таму.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Неможеме сега ние тука да даваме решенија за случајот кога немаме допирна точка со местото на настанот, значи тоа да го оставиме на полицијата каква и да е.. А за тоа дека сител биле таму некако не ми држи вода зошто сител не даде некои подобри и по посебни информации од другите медиуми... Значи паѓа тоа во вода...А и да се замараме со самонаречен новинар без мозок?? А дека ни љубоморат за чудото?! :tapp:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Of topic: ПРОЧИТАЈТЕ!!!!!
http://www.vaseljenska.com/vesti/menduh-taci-rasturicu-makedoniju/
ТАЧИ ЌЕ ЈА РАСТУРА МАКЕДОНИЈА
Зошто не го уапсат и него полицајците ?
Индиректно повикува на нередеи и војна со изјавиве.
Кој бара војна и ќе ја добие,ама изгледа никој нема да ги спаси сега.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
20
Ако сумирам се што чув/прочитав до сега, јас мислам дека убијците се од УЧК формациите, во соработка со некој локален албанец (со кој можеби децата се спречкале претходниот ден како што изјавија мештаните на видеото).
Значи ликвидирани се на етничка основа, кое власта никогаш нема да го признае. Сега само се бара приказна која ќе се продаде на јавноста. И после ништо посебно нема да се случи. Преродбата продолжува. Одете сликајте се пред Тријумфалната Порта.... вапцајте си јајца.... Ристос васкресе- вајстина васкресе... иконите се чистеле... се тоа е побитно од загубените млади животи... лицемерие до бескрај... И тоа е тоа...
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ne dadoja zosto najverojatno grujo im zabrani eve vidi kako srbive sto pati podobro kazaa od nasive
 
T

Tetro

Гостин
Амааааааан бре деца.
Стандардна процедура е после вакви грозоморни случки да бидат приведени лица за испрашување како полесно би се дошло до сторителите.

Некои од овие приведени се најчесто лица кои учествувале во слични криминални дејствија и имаат досие во мвр.

Треба дефинитивно да се направат групи на форумов и со прилог скенирана копија од лична карта за членство. 18+, или повеќе
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
"Според Министерката станува збор за убиство без некоја посебна причина. "
aуууу на оваа ќе и текне ли бе некад да си даде оставка??? Каква кулминациска изјава ,не ми се верува.
ај важи ќе отидам ја утре ќе испотепам 4 души згора на тоа и еден сведок онака ма разбираш,без некоја посебна причина,оти така ми текнало од сабајле коа станав.:facepalm:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Во разговор со пријатели сега во град токму за случкава разврзавме муабет според мене значи претпоставувам мое мислење дека :
1.Смислено сценарио, од кого и како може да нагаѓаме моментално... но мислам на странски агенти со цел дестабилизација на Македонија пред самиотот на НАТО ... Се поставува прашање зошто смислено сценарио ? Прецизно се одбрал денот (Велики Четврток спрема Велики Петок) кога да се изврши убиството на младиве деца со цел народот да се распали баш на најголемиот Христијански празник зошто најлесно е кога човек ќе го удриш во душата (верата) таму највеќе боли и секако децата ...

2.Обични Албанци не би можеле да направат такво нешто тоа е мое мислење ? Со каква цел ? За што да убиеш ладнокрвно 4 деца и еден човек а притоа да ги построиш и во глава да им пукаш !? Башка Албанци ко албанци немаат мозок за вакво нешто тие се кучиња бе ќе пука во тебе ама во очи нема да те гледа немаат му*а да те погледнат во очи тие ...зборам за обични Албанци сецикеси ситни кримоси !! Ова се профи убијци што го направиле ова

3.Убиството е на Железарското езеро а не на Смилковското езеро како што пренесоа на Mkd.mk а тоа е позади Железара негде ... во близина нема Албански села и жители ...тие се секогаш најјаки кога се во близина Албанци да дојдат во Железара и тоа да го направат ...некако не ми се верува ама кажувам пак...претпоставка моја !! Сопственикот или Концесионерот на езерото тој бркото што се појавуваше е доживотен приврзаник на Љубчота иначе бивш камионџија од Инџиково е мислам па со агентиве и странскиве служби ги сврзувам работиве (претпоставка). A башка искршена камера на 24 вести и искршено возило каде сите Сорос машини се влезени таму ...хм

4.Мислам дека ова го имаат направено класични убијци, мафија и таков тип на нелуѓе зошто ти да пукаш во глава на 20 годишни деца јас кладба ставам дека обичниве албанци не се ... колку и да се кучиња никој нема срце така дете да пука во глава ... колку да се јачаме и едните и другите ...

5. Давам рок од 2-3 дена за МВР да го расветли случајот ... ма каков Велигден, нека се заклучат у канцеларија нека излагаат на терен како што ги видов денес низ цел град Полиција и да се расветли случајов по најбрза постапка а гомната да се изнесат пред лицето на Судот ама кога ќе ги носат сите ќе 'ркаме у шишиња ќе ги дадеме и да ги освежат со тоа ...се после 2-3 дена е касно !!

Господ нека ми прости ако лошо размислувам и нека ми ги опрости гревовите !!

Сега не ми е јасно на Железарско езеро се случил трагичниот настан или на Смилковско езеро ?

asdd.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom