Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Aaaaa pa kazi deka toa te boli, toa sto ja pofaliv vladata na boskovski i gruevski koi sobraa momcite i otidoa na revans.OK veruvaj vo ovaa so brkovite ;) .... jas znam kakva drzava imavme i toj predavnikot znam kako si ja branese drzavata, a gledam denes ovie kako ja branat.Fakti se fakti ... kje videme kako kje ne odbranat ovie.
I na kraj krajot predavnik ili ne, oni ja branea makedonija i bea vo kamuflazni odela gore vo rovovite, i nema da zaboravam kako pukaa po boskovski vo tetovo.Dali ovaa so brkovite toa kje go napravi kako togasnata vlada.MALO MORGEN ;)
Верувај дека сега сме посилни и имаме поголеми патриоти од тогаш. А ако сакаш да знаеш таа 2001 година не ја бранеа државата курназите лавови или Љубе туку ПОСЕБНИТЕ ПОЛИЦИСКИ ЕДИНИЦИ во чии редови секогаш имало поштени и скромни полицајци кои никогаш не се фалат со тоа. Лавови не учествувале никогаш во битни борби.....
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Патем кај е Аллександар на форумов дечкото беше од Бутел или Радишани може знаеше нешто повеќе?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.205
Поени од реакции
4.939
Кое село е карши Смиљковци? Од каде доаѓаат Албанците таму? Дајте да се организираме утре или задутре за Велигден да одиме на пикник таму!!!
Најблиску кај што живеат Албанци е Арачиново и Синѓелиќ како што мислам.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
како што ја гледам картата најблиску до тоа езеро е Сингелич селото, каде што имаше најголем број инциденти по автобусите. Таму веројатно живеат и гнасите што го направиле ова. Апел до министерката сите специјалци да ги прати на "вежба" во Сингелич. Срамни го со земја тоа криминално-инцестоидно дувло.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
каква иронија читам 5 стрелани момчиња подоле вест Македонија 1милион туристи
поред вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски, со чекорите кои што ги презема сегашната Влада, Македонија за неколку години ќе дојде до бројка од еден милион туристи годишно.
нека продолжат вака ке нема бројка од 1 милон жители
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
како што ја гледам картата најблиску до тоа езеро е Сингелич селото, каде што имаше најголем број инциденти по автобусите. Таму веројатно живеат и гнасите што го направиле ова. Апел до министерката сите специјалци да ги прати на "вежба" во Сингелич. Срамни го со земја тоа криминално-инцестоидно дувло.
Кои специјалци бе само ми-24 хеликоптерите нека пука по избор
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
koga ги видов децата на слики на фб...се расплакав....аууу каков бес имам во себе моментално....абре Македонијо....каква држава бре,каква полиција....ако ние не се дигнеме тие пак ќе ни замачкаат очи.
Зошто толку млади и полни со живот?Со што тие заслижиле? Каква е таа рака злобна и какво ли срце беше да посегне по нив?
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Верувај дека сега сме посилни и имаме поголеми патриоти од тогаш. А ако сакаш да знаеш таа 2001 година не ја бранеа државата курназите лавови или Љубе туку ПОСЕБНИТЕ ПОЛИЦИСКИ ЕДИНИЦИ во чии редови секогаш имало поштени и скромни полицајци кои никогаш не се фалат со тоа. Лавови не учествувале никогаш во битни борби.....
Ama drugar be, koj gi sobra tie ?????Ljube li gi sobra ??? Da ljube gi sobra ??? Zosto denes ne soberat pak taka momci i da odime nagore a? ???? Togas drzavata davase inicijativa na samoodbrana a denes ovaa drzava dava inicijativa na "ako te udrat po edniot obraz daj go i drugiot, i po moznost traj si " ..... daj ti se molam.Znam deka nie kako mladina mozeme da se braneme, ama togas imase VODACI koi kje te stimulirat da si go dades zivotot, a ovie mi se gadi od niv.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.331
Поени од реакции
5.447
Жити бога во кој и да веруеш, мавни ми се од темава и воздржи се од коментари..ИСЧЕЗНИ.

Еве одам на петочна молитва , ќе се молам на Бога , да ни даде трпение и мир , да не се одзема животот не другиот заради најмали недоразбирања ... да не го цениме нееднакво животот на другиот заради неговата различна етничка или верска припадност.
До моето враќање се надевам ќе идат нови информации , да не остават на народот да шпекулира.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Абе ова се знае кај оди... Да не си прајме бајрам со умот.. Креирано сценарио со јасна цел!
Е овие кутриве дечиња бог да ги прости... се само детали од некоја голема идеологија..
Ама тоа е тоа, друг нас ни ја крои судбината.. Така си беше кај соседиве, така ќе си биде и овде!
Не именувам држави, лобисти и сите останати креатори на оваа политика, но јасно е ко ден..

А како нашиве ќе реагираат на ова... тоа е сосем друга приказна. Во најголемите "демократии" има смртни казни, тајни затвори, мистериозни исчезнувања... Во Израел пример, на секој убиен Израелец гинат 100 Палестинци. Нешто како математичка формула..
Ама треба да си држава за тоа...
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
koga ги видов децата на слики на фб...се расплакав....аууу каков бес имам во себе моментално....абре Македонијо....каква држава бре,каква полиција....ако ние не се дигнеме тие пак ќе ни замачкаат очи.
Зошто толку млади и полни со живот?Со што тие заслижиле? Каква е таа рака злобна и какво ли срце беше да посегне по нив?
Децана со бебешки фаци уште неммаат бркови викаат погоре мафијашки работи нека се теши Македонскиот патриот со мафијашки работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom