Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

M

Moon Child

Гостин
Ова не е на меѓуетничка основа. Правете разлика и не подгревајте за џабе. Пресметка на меѓуетничка основа беа инцидентите до пред месец дена по автобуси. Ова е друго.
Како и да е, нека почиваат во мир. Се надевам дека случајот ќе се расветли и убиецот/убијците ќе сносат соодветна одговорност.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Да беше обратно утре цело Скопје ќе гореше, ова ќе помине во молк. Жално за дечките, макар и да не е таа причина.
Незнам дали ќе помине во молк баш .... велигденски празници се дешаваат многу масовни собири во каков тајминг се деси ова а и поврзи го со овие од АНА што се закануваат за дестабилизација ...многу лесно може да гори Скопје деновиве. Колку и да се ретарди овие албанезиве не се до толку на млади дечки да им свирнат на сите куршум у глава за тепачка , мислам дека ова има многу подлабока позадина.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Утре сите на ПРОТЕСТ ЗА СОЖИВОТ, сите сме за мир... ако е тоа што се збори дека се срчкале со албанези, маме му ебам ја на мирот и соживотот со нив, а вие идете на мирни протести
Не па може да се иде обично така прајме коа наши се тепани(во случајов многу пострашно :( ) одиме на протест за мир и соживот , кога нивни се тепани настапуваат кршење излози дуќани на Македонци и тепање на Македонци .... еххх жално жално ....
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
слушнав од братми исто ми спомна отишле да ловат риби.. :S:S:S:S:S незнам дали и на вас но мене ептен ми доаѓа да повратам ова е стварно одвратно, децата се од тука и кога ќе слушнеш некоја ваква вест .. одма на брат ми му вртев што е толкав незнаете кој камен ми падна кога ми крена... :S:S:S:S:SS:S:S
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ако е ова точно што дечково го наведе, ќе се одрази лошо на меѓуетничките односи. Многу лошо.
Односи,какви односи ? :вонзем:

Никогаш немало и никогаш нема ни да има добри меѓуетнички односи во државава,никогаш.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Сочуство до семејствата на загинатите. Други коментари сега се непотребни,додека не се дознае вистината во што јас лично се сомневам дека ќе излезе пред јавноста.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Ова не е на меѓуетничка основа. Правете разлика и не подгревајте за џабе. Пресметка на меѓуетничка основа беа инцидентите до пред месец дена по автобуси. Ова е друго.
Како и да е, нека почиваат во мир. Се надевам дека случајот ќе се расветли и убиецот/убијците ќе сносат соодветна одговорност.
Да се кладиме ја и ти дека доколку мештаните биле Македонци ни од далеку немало да помине вака ? значи е со меѓуетнички карактер
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Незнам дали ќе помине во молк баш .... велигденски празници се дешаваат многу масовни собири во каков тајминг се деси ова а и поврзи го со овие од АНА што се закануваат за дестабилизација ...многу лесно може да гори Скопје деновиве. Колку и да се ретарди овие албанезиве не се до толку на млади дечки да им свирнат на сите куршум у глава за тепачка , мислам дека ова има многу подлабока позадина.
Не, дечко до толку се ретарди што еднаш за влакно избегнав и мене да ме упуцаат и тоа за 20 денари па сеа ти види.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.300
Поени од реакции
16.365
Ова не е на меѓуетничка основа. Правете разлика и не подгревајте за џабе. Пресметка на меѓуетничка основа беа инцидентите до пред месец дена по автобуси.
Да, сосема различно.
Исто ко што беше различен инцидентот у Гостивар, врска немаше од меѓуетнички аспект.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.882
Ова не е на меѓуетничка основа. Правете разлика и не подгревајте за џабе. Пресметка на меѓуетничка основа беа инцидентите до пред месец дена по автобуси. Ова е друго.
Како и да е, нека почиваат во мир. Се надевам дека случајот ќе се расветли и убиецот/убијците ќе сносат соодветна одговорност.

друго е друго .. не за тебе и трето ќе направиме
чекај утре задутре да те викнат на мирен меѓуетнички протест
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Колку запалени и темпирани луѓе има тука - чудо едно! Мене барем најлогично ми е на ваква тема да се изрази сочуство доколку се има, а не да се очајува по детали и да се загрева пред време било каква поголема лоша ситуација. Што и да било, има платени луѓе во државава да го решат. Тоа не е на вас! Засрамете се сите што си играте курташак со чинот.
Навистина трагично и жалосно. Сочуство до семејствата.
 
M

Moon Child

Гостин
Да се кладиме ја и ти дека доколку мештаните биле Македонци ни од далеку немало да помине вака ? значи е со меѓуетнички карактер
Оф леле, не ме сфаќаш. Овде не станало збор (пример давам) за палење на знаме па пресметка поради тоа. Да бил убиецот Македонец, како ќе ја категоризиравте случкава, како меѓумакедонска?
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Ова не е на меѓуетничка основа. Правете разлика и не подгревајте за џабе. Пресметка на меѓуетничка основа беа инцидентите до пред месец дена по автобуси. Ова е друго.
Како и да е, нека почиваат во мир. Се надевам дека случајот ќе се расветли и убиецот/убијците ќе сносат соодветна одговорност.
Не е.И војната 2001ва не беше меѓуетничка , само борба за човекови права. Утре сите на протести за соживот со Артан Груби.
Според информации тука наводно албанец извадил си онака калашот и утепал 5 млади македонци од по 18-20 години, па мирно си се вратил дома ставил си е калашот под кревет. Мирно си спие сга зашто не е направил меѓуетнички инцидент.


Ма не ме јеби бре што сакаш да помислим дека е, самоодбрана од некои што само искочиле од пубертет или уште им трае ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom