Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Матни зделки. Не сфаќај и ти се буквално. То ти је бизнис у наводници.

Иначе баш ми е жал за дечкиве. Да се најдат и најостро да се казнат сторителите.
Аха да ќе ги најдат...
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Зошто би останала после ова?....мислам од чиста совест вакво нешто ако не се реши прво шо паѓа од фотеља е првиот човек на полиција.....мислам во подржави од нашата....
Одговорот ти е во самото прашање!
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.300
Поени од реакции
16.365
Леле не ми се верува.
Шо треба да праам за да се осеќам безбедно и ова да не ми се деси мене, да носам пиштол коа излегувам од дома ли бре!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не ги читав сите коментари, се извинувам ако кажам нешто што е веќе кажано.
Не е едно железарско езерце, и доста морничаво звучи кога ќе се каже во еднина, затоа што асоцира на единственото кое е отворено за посета. Таму не се случило ништо, се има случено на едно од другите две (кои се запуштени и се наоѓаат во шума).
Не се движат тука многу Албанци, но можно е. Албанци има претежно во горниот дел од Гази Баба.

По мое мислење, бидејќи не е ова ниту прв, ниту последен настан, се работи за нарко дилери.
Премногу ги има, се накотија на едно место. Најверојатно е борба за територија.
Но не знам... знам само дека во Железара живо пиле нема.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Причина за ова да се деси не би можел да замислам што е...5 деца да убиеш....мислам што вреди повеќе од нив? Скроз ми е жал и изразувам сочуство да фамилиите, нека почиваат во мир(мир жими топов - заминаа трагично), дај боже да се расветли случајот....За казна за сторителите незнам што ќе биде, не постои таква казна ни во Иран за ваков случај :/ Страшно :/
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
20 годишници ова ако е точно вакви работи сум читал да се случуват во Африка Сиера Леоне,Конго или Јужна Америка Мексико.
Ова некој психички болен може да убие 5 млади да не речам деца уште цел живот пред нив.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Греота што ги убиле,било кој да е,меѓутоа,дајте луѓе,кој би ве убил за без потреба ? сигурно има нешто,дилери,мафијаши,било што...демек 20 години ако има,не е способен да земе дрога и да дила...немој молим ти се...

читам,оставка за бркчето пак барате..нормални ли сте ? дајте малце,по опширно со мозоците...оставка да бараш ако не ги најдат тие што ги убиле,до негде ќе сфатам,ама да бараш за тоа што ги убиле...нема логика.Што да прави она ? на секој мафијаш/заебан типац да праќа пратња 24/7 од џандари ?
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Поскапеа бензините/катастрофа на ракометарите - се случи "чудо" во Св.Димитрија и по цел ден на ТВ.
Убиени 5 лица по 20 години, ако сакат и ова да го заташкаат да го нема по ТВ , г.г. Стефан зборувал со Христос и рекол дека Груевски не води на прав пат.

У курац стварно сум изнервиран и разочаран па што може да ти направи некој матурант за го утепаш така.
Толку ли сме искривена држава :facepalm:

Еден другар нонстоп вели треба на Балканот еден земјотрес од 10 степени и да тресе 24 саата.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
најгревота е што едниот од нив не дочекал ни матура да прослави....
другиот завршил во угостителско и при крај бил 4та вонредно...

јас се надевам дека грешам и дека дечките не се тие што ми ги кажаа но... што да кажам - во исчекување на информации сум па рекла казала од еден на друг неможе ни веродостојни да се информациите. ке се чекаме до утре да видиме што се случило

а чим им пронашле чаури верувам и ке го расветлат случаков...

лесна им земја во секој случај.... :(
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
26
Поени од реакции
0
вака. дечките се од радишани - ги знаат како добри односно мирни дечки ( што немора да значи сепак ) - на возраст од околу 20 години се - дури едниот е матурант во моша ( арсени јовков ) а зашто се убиени или од кого не се знае. повеќе информации утре на веси ваљда ке имаме.
maturantot vo mosa nakle da ne e? i dr koi se dali znaes???
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Греота што ги убиле,било кој да е,меѓутоа,дајте луѓе,кој би ве убил за без потреба ? сигурно има нешто,дилери,мафијаши,било што...демек 20 години ако има,не е способен да земе дрога и да дила...немој молим ти се...

читам,оставка за бркчето пак барате..нормални ли сте ? дајте малце,по опширно со мозоците...оставка да бараш ако не ги најдат тие што ги убиле,до негде ќе сфатам,ама да бараш за тоа што ги убиле...нема логика.Што да прави она ? на секој мафијаш/заебан типац да праќа пратња 24/7 од џандари ?
Друже ако се убива само заради некоја причина секој ден ќе има по 1000 убиства.
Сигурно има причина и за ова дилери и наркомани има насекаде.
Еве дај ми ти ваков пример во Европа вакво убиство на 5 дваесет годишници.
Јас ова со дилери и мафијаши не можам да си го објаснам освен со некој психички болен да ги убил.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
сочуство до фамилијата сепак се млади.
а дека матурнат не можи многу беља да направи тоа не сум баш многу сигурен. способни се тие и за многу повеќе пошто и такви им се годините. не мислат баш.
друга работа е што змија ако не ја стапниш не каса. за џабе никој не тепа, се разбира освем ако е психопат.
најлоша варијанта е сепак од етничка природа.
а за оставка на министерката не ми е јасно од каде таква претпоставка. ако апсат оти апсат, ако не кај е полицијата.
дај одлучете се веќе еднаш, неможи и вака и така.
баш напротив дека претходните министри не си ја бркаја работата стигнати сме на ова тереџе.
и во случајот што треба министерот да направи. да ги затвори сите можни лица со можно нарушено здравје ради можност да отепаат некој. или да воведе полициски час па сите во 9 дома.
или да апсат се по список ради превентива.
и сите сегашни минати и можни идни мавијаши.
најдобро да станиме полициска држава , па тогаш помирно ке биди ама мислам дека повеќето нема да се сложите.
во секој случај да видиме што ке кажат прво на вести или истрагата. да не изиграваме баба ванѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom