Xbox360 гејмери

Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Ќе го разгледам подетално коа ке имам време, немам PC имам лаптоп и Esata порт и кутија за 3.5“ драјв. Мислиш ќе можам да го поврзам со неа драјвот (така да ќе немам потреба за power кабелот од xboxот) ? Е сеа дали xcetucer ќе работи тоа е друга приказна... Кој ти е xbox live userot? Гледам и на facebook си направи несто да се поврзат Македонци преку live

И ова е за Lite-on 16D2S така?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Ќе го разгледам подетално коа ке имам време, немам PC имам лаптоп и Esata порт и кутија за 3.5“ драјв. Мислиш ќе можам да го поврзам со неа драјвот (така да ќе немам потреба за power кабелот од xboxот) ? Е сеа дали xcetucer ќе работи тоа е друга приказна... Кој ти е xbox live userot? Гледам и на facebook си направи несто да се поврзат Македонци преку live

И ова е за Lite-on 16D2S така?
За кој било драјв е, ако сакаш можам да ти го флешувам ефтино дур не сум ги продал деловиве од компјутеров пошо сакам да земам лаптоп. Инаку не сум многу активен у последно време на Live пошо кошта а и банови летаат многу лесно па така се чувам. :) Tigrevskidotorg, адни ако сакаш па ќе се чуеме некад ваљда.
 
Член од
30 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
38
А шо има врска Меѓу Искбокс 250гб и 4гб ?
Нема разлика,освен во гигабајтите иначе хардверот е исти,тој од 250 гига е поскап затоа што има повеќе гигабајти меморија,а не дека е помоќен од тој другиот со 4 гига :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
А шо има врска Меѓу Искбокс 250гб и 4гб ?
Исто така нема да можеш да симнуваш игри (оригинали) на хардот од Live или од CD за да се лоадира играта побрзо и некои игри (Halo Reach Coop) нема да работат мислам зашто бараат HDD во конзолата.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
Помош
Од поручек имам проблем со xbox-от. Има тон но нема слика. Пробав со сите кабли дома(хдми, пинови) но исто. Ве молам помагајте
Еве сега со друг хдми добив слика но нема тон и наместо хдми на телевизорот кога го уклучувам ми пишува дви??? На сликата има и неколку зелени линии. Како да го поправам?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Помош
Од поручек имам проблем со xbox-от. Има тон но нема слика. Пробав со сите кабли дома(хдми, пинови) но исто. Ве молам помагајте
Еве сега со друг хдми добив слика но нема тон и наместо хдми на телевизорот кога го уклучувам ми пишува дви??? На сликата има и неколку зелени линии. Како да го поправам?
Да не си го отворал или пак дан се загреал многу? Мислам дека графичката те завркава така да однеси го на сервис ако не знаеш да чепкаш а ако знаеш, побарај низ интернетов ќе најдеш како се средува со дување со топлински пиштол (фен) на матичната плоча.
--- надополнето: 9 април 2012 во 18:47 ---
Зедов 3 месечно златно членство, кој сака нека ме додаде Tigrevskidotorg.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Да не си го отворал или пак дан се загреал многу? Мислам дека графичката те завркава така да однеси го на сервис ако не знаеш да чепкаш а ако знаеш, побарај низ интернетов ќе најдеш како се средува со дување со топлински пиштол (фен) на матичната плоча.
--- надополнето: 9 април 2012 во 18:47 ---
Зедов 3 месечно златно членство, кој сака нека ме додаде Tigrevskidotorg.
Што пари го зема 3 месеци членството?
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
15$ на eBay, ти го праќаат кодот на епошта експресно. :)
Толку гледав и јас од прилика 12 евра. Него има ли начин да се заработат некако микрософт поени без пари? Не ми се даваат пари и за тоа па, а има некои интересни add-ons или игрички што се купуваат само со поени:) Глеав нешто со пополнување прашалници ама тоа као само за UK и US
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Толку гледав и јас од прилика 12 евра. Него има ли начин да се заработат некако микрософт поени без пари? Не ми се даваат пари и за тоа па, а има некои интересни add-ons или игрички што се купуваат само со поени:) Глеав нешто со пополнување прашалници ама тоа као само за UK и US
Е за тоа не знам... а шо викаш да ме аднеше на Xbox Live па да удримо некоја игрица пред спиење? :D
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Е за тоа не знам... а шо викаш да ме аднеше на Xbox Live па да удримо некоја игрица пред спиење? :D
Моментално сум сред испитна сесија, али може коа ќе се ослободам повеќе. Од следната среда натака ке имам повеќе време. Што игри играш онлајн? Јас моментално имам Forza 3, Dirt 3, WRC 2011, од пуцачини имам нешто COD World at War, MW1, MW2 и некои други постарички ама ги неам никад уклучено. Моментално ја плешам Mass Effect кецот, и ја играм комплет, 30 саати и уште неам се завршено :) Ама оваа нема онлине колку што гледам. Mass effect 3ката има, а 2ката?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Моментално ја плешам Mass Effect кецот, и ја играм комплет, 30 саати и уште неам се завршено :) Ама оваа нема онлине колку што гледам. Mass effect 3ката има, а 2ката?
Само тројката има мултиплеер, обавезно и двојката и тројката да ги пројдеш, само за двојката гледај да ги најдеш DLC-ата, бајаги додатен гејмплеј додаваат.

Од пуцачини на Live обично се играат MW3 и BF3.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Само тројката има мултиплеер, обавезно и двојката и тројката да ги пројдеш, само за двојката гледај да ги најдеш DLC-ата, бајаги додатен гејмплеј додаваат.

Од пуцачини на Live обично се играат MW3 и BF3.
знам дека се игра тоа ама ги неам уште, а не ми е флешуван така да само оригинали играм што значи за DLC треба пари да давам за ебани microsoft поени. Ако има друг начин да ги земеш сите (на CD на пример или торент) кажи :) Пуцачини не играм сеуште и не сум нафикнат на Xbox-от (20 години PC-only играч) ама затоа за тркање forza, WRC, Dirt кој сака бујрум :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Моментално сум сред испитна сесија, али може коа ќе се ослободам повеќе. Од следната среда натака ке имам повеќе време. Што игри играш онлајн? Јас моментално имам Forza 3, Dirt 3, WRC 2011, од пуцачини имам нешто COD World at War, MW1, MW2 и некои други постарички ама ги неам никад уклучено. Моментално ја плешам Mass Effect кецот, и ја играм комплет, 30 саати и уште неам се завршено :) Ама оваа нема онлине колку што гледам. Mass effect 3ката има, а 2ката?
Ааа ти си со оргиналите изгледа па затоа со постари игри... дај флешни го и да играме MW3, Forza 4 и др. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom