Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
Море тетекс ојде јабана многу тежок распоред имаат до крај и од 9 утакмициц ако извадат 10 бода ќе биде успех за нив
http://ffm.com.mk/teamplan/60-1-mfl-sezona-2011-2012/70/0

Сега не знам дали е подбро да влезиме прва лига или да ги пуштиме дрита и скопје очи нека вадат во прва лига , море најубо војводи да му одат кај министерот за здраство да го фатат за уши да ги фузира со некој клу
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Па реално гледано 10 би бил максимумот што може да го фрли тетекс со оглед на распоредов, според мене 10 плус/минус три бода е тоа што може да се очекува. И осеќам последната со силекс ќе биде таа одлучувачката!
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Оправдан црвен, нашиов го помина Марко и овој го фаулираше...
Нема што да се каже друго, посрање од овој тим немам видено до сеа у Тетекс...
На чело со глупион Али..., одбраната незнаеше кај тера... ма ајде нека се гонат, за џабе ги оставивме гласовите 90 минути... без разлика дали беше 0-0 или 0-2.
Навивањето добро, кога се прими голот за 0-2 падна малку за после кога беше прекинот, нагло се дигна атмосферата за после некое време пак да опадне, и така до крај...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ На едниот: “Ние го чуваме тоа што државата го продаде“, другиот - “Животни, заштитени со закон?“ а за третиот незнам, не го видов.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.064
Поени од реакции
2.950
Која е причината што не сте на матичната трибина?може и у приватна порака да ми одговорите :)
 
B

Beck's

Гостин
personalno koa izgubivme od vas vi cestitav za pobedata, ne znam sto vi e tolku tesko vam istoto, ama aj nema vrska
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
personalno koa izgubivme od vas vi cestitav za pobedata, ne znam sto vi e tolku tesko vam istoto, ama aj nema vrska
Не е муабетот за тоа, подобри бевте и тепавте. Тетекс играше подобро кога бевмо 11 на 11, на почеток имаше три 100% шансе а у тиа моменти Шкендија неможеше да излезе од своја половина. После црвениот, свите очекуевмо дека тоа ќе биде уште една победа на Тетекс ама незнам што се деси, од тој момент паднаја многу и не заслужија победа.

Муабетов е за малоумните коментари од погоре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom