Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Така бе Цитронче :)
Ајде дечки само напред јас не се сомневам во победата и во пласманот ОИ. Платете им на Маџарите се, за сите граѓани на РМ.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Ајде следна рунда хард атакс, уште сега несвестици ме фаќаат, кај се погоди петок па наработа да не можам да се издерам ко човек у пм... Ајде дечки цела Македонија е со вас само напред и да до Борко една порака нека не му подава топки на противничкиот голман аман!

Македонија але але !!!!!:vozbud:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
на авион се за накај Гетеборг, ај за арно за убаво







Хахахахахаахахахах ај да си ебеш векот и ти не си арна ,ФЛОРИОЛ!!! ВРВОТ!
Инаку за утакмицава не знам што да кажам стварно,Унгарциве без беков што им се повреди сеа (мрзам имиња) ќе ги напраиме ПАЧА (По примерот на Цитро за гулашот!):icon_mrgr:
Со GOD напред!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Ах, ми недостасуваше оваа еуфорија, овие теми...:noze:
Осеќам дека пак сите ќе бидеме во прединфарктна состојба се до последната минута. :oops:
Ауу остај Крејзи, да си купиме дијазепамчиња со време,и така викенд ке фати има да се испоистресеме од возбуда. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
За цела среќа нашите не се неиксусни и не играат првпат па да подлегнат на една еуфорија која се создава и од која се прави само додатен притисок дека мора да го добијат првиот меч. Убаво рече Борко пред некој ден, првпат сме во ваква ситуација да играме квалификации за Олимпијада каде нема многу место за размилсување, па незнаеме како ќе се однесуваме на терен.
Ако се направи пресек на Европското што помина Македонија во Ниш играше под притисок дека мора да добиеме два меча за да помине понатаму. Тоа ни направи мал хаос во играта на првите два меча. Откако успеавме да поминеме во Белград игравме без никаков притисок и оптоварување знаејќи условно дека нема што да бараме во една таква група затоа и стигнаа тие резлутати против Данска, Полска и делумно со Србија.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ова ми беше ритуал од претходните, Со штитот или на него !!! Овде не е битно да се учествува, битно е да се победи. Сакам на ОЛИМПИЈАДА, сакам да видам како позади знамето ќе чекорат и ракометарите, а не само едно човече како да сме преживеале крај свет. Шундо однапред се извинувам што повторно ќе ти ја вадам маста:)

Надополнето со нови спонзори (нека трепка)


 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Така бе Цитронче :)
Ајде дечки само напред јас не се сомневам во победата и во пласманот ОИ. Платете им на Маџарите се, за сите граѓани на РМ.
Да ме лижеш ко цитронче :D





 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Без залетување за тоа што им се повреди еден ракометар, се уште имаат бекови кои можат да распалат како што Наумче и Миркуловски можат само да сонуваат. За големите репрезентации повреда на еден играч не е толку страшна работа како за нашата затоа што имаат селекција на играчи за три репрезентации. На пример на последново ЕП јас незнам ниедна репрезентација која играше во полн состав, сите имаа по 2-3ца повредени вклучително и Данска па на крај тоа немаше некаков ефект на нивната игра и си станаа шампиони. Ако сакаме да видиме ОИ ќе треба добро да се испотат и во сите 60 минути да кинат. Моја прогноза е дека утакмицата ќе биде инфаркт како и со сите други на последново европско, се надевам и верувам во победа,дај боже само да не не снајдат повреди.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Дали конечно Игорче ќе ги коментира натпреварите од ракометот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom