Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Јас мислам дека време е Рајкович да си ги собере парталите, се виде оваа сезона кога има малку појаки тимови од прошлите години дека не е кадарен една победа да постигне, како во БИБЛ така и на домашна сцена, Фени игра лошо и тоа благодарение на тапанарот, а за претходно освоените титули може да се заблагодари на слабите екипи во претходните сезони и јас и вие би освоиле титула со Фени, но каде е сега? Се изгуби како глушец во дупка.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Mzt mozebi tepase zasluzeno blagodarenie na Feni, ama bas deka si navivac na Mzt i ne gledas mn raboti kako sto treba. Prva rabota na pocetokot kako bese mozno sudiite da se pravat mutavi da ne go vidat ona sto go napravi Cekovski. Kako e toa mozno ajde kazi mi? Ne bese za isklucuvacka? Potoa Mzt zaigra dobra odbrana , i pogodi se sto se sutna. Koga Grne frli trojka i dade od prv obid jasno bese deka Mzt e pobednik, posl se naredija site se so frlija se vleze. Mzt napravi golema razlika, Feni ja namali toa sto zboris slobodni ova ona pa zar ne bea ? SLeduva povtorno sporen moment, Feni namaluva na 4 razlika ima napad cist faul znaci cist kako solza ne se sudi za Feni pa mzt pravi kontra i zgoleuva na 6. Zemi vo predvid psholoskata sostojba. Vodstvoto se zgolemuva na 9 povtorno, i povtorno Feni smaluva 2 trojki po red se davaat, cist faul nad Simonovski bese ne svirat sudiite i pak ista slika kontra na mzt i zgoleuvanje na prednosta. Se doagja do klucniot moment zosto Feni ne tepase. Na 1 razlika Feni imase dva napadi vo koi izbrzaa Samardziev i Kire , e tuka e ona sto kazva pogore mzt pobedi blagodarenie na feni. Vo sekoj slucaj sudiite ako pak napravea kriminal takov mislam deka cela sala ke vlezese vo teren posto tolkava nervoza se stvori sto malce falese da pukne tikvata, Golemi pari se vo igra za Mzt za dogodina 1-3 milioni evra buget , po sekoja cena mora da bide sampion, vprocem toa e i kampanja na Ivica kako gradonacalnik
Кај ти е делот за Фени што ( како ) намалија од 17 разлика на 4 ?
А за тоа што викаш дека имало фаул од Вучуровиќ над Симоновски нема врска, или ај нека било фаул... каде е да спомнеш дека на Лилов му даваат 3 слободни да шутира а газеше со цела нога внатре, каде е да ја спомнеш бананата на Огнен над Соколов а судииве судат лична грешка ( за техничката заслужена си беше) ?
Во 3/4 го изгазија Гечевски еден ебан фаул не беше досуден, па никој не се бунеше.
Имаше еден куп грешки на судиите, али колку што беа оштетени Фени толку оштетени беа и МЗТ.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.840
Кај ти е делот за Фени што ( како ) намалија од 17 разлика на 4 ?
А за тоа што викаш дека имало фаул од Вучуровиќ над Симоновски нема врска, или ај нека било фаул... каде е да спомнеш дека на Лилов му даваат 3 слободни да шутира а газеше со цела нога внатре, каде е да ја спомнеш бананата на Огнен над Соколов а судииве судат лична грешка ( за техничката заслужена си беше) ?
Во 3/4 го изгазија Гечевски еден ебан фаул не беше досуден, па никој не се бунеше.
Имаше еден куп грешки на судиите, али колку што беа оштетени Фени толку оштетени беа и МЗТ.
Prv bold: Cist faul nemozes da me ubedis , sedejki na eden kraj od salata , jas sedev na sredina tacno vidov sto bese
Vtor bold: Ne mi teknuva bas najdobro moze i taka
Tret bold: Uste da ne dosudese tehnicka ke vlezev u teren radi celiot krimnal napraven

Za Gecevski tocno ne bese dosuen cist faul , sutirase trojka i od koa sutna ko mavnaa za raka. Nemozes da go sporedis toa sto ne svirnaa za Gecevski so seto ona sto mu go napravija na feni, znaci nemozes da sporeduvas, toa e toa koa e gusto sudiite znaat da zaebat. Rekov pak vo igra se golemi pari za mzt dogodina mora da e sampion.

Ako mislis deka gledam pristrasno se lazes, so 5 dusi od kavadarci se kladev deka tepa mzt realno pokvaliteten tim e radi toa sto feni nema plej sto znae da razigra, toa se gleda dva pati doma pobduvate so 20 razlika, jasno e se pozdrav
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Сабајлево околу 4:30 излегоа од Македонија, за Црна Гора преку Албанија.Во кое време е утре со Морнар?
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
So mislate utre ke tepa li feni mi treba za da ga uplatam ima li nekoj povredeni ke igrat li revans nekoe info poveke ako moze
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.839
Поени од реакции
15.990
So mislate utre ke tepa li feni mi treba za da ga uplatam ima li nekoj povredeni ke igrat li revans nekoe info poveke ako moze
За составот немам појма како располага моментално Фени, незгодни се овие Морнар, на првиот меч одиграле продолжение у Кавадарци, ама ништо не се знае.. ако победе Фени ќе се пласира на фајнл форот, ако изгубе се игра уште еден дуел во Бар.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.054
Поени од реакции
7.825
честито нека муе на Фени.. 82-83 Браво :D(y)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Која драма, Фени на 4.7 секунди изедначува на 80:80, во следниот напад Морнар поведува 82:80, а на една секунда до крајот, тројка на Самарџиски мислам дека беше и победа на Фени со еден кош. Рајко кукурајко е гола вода од тренер, незнам до кога ќе ги лаже Израелциве, овој тим на Фени може многу повеќе, ама со друг тренер. Во полуфинале Фени игра против Левски.

Лилов бил стрелецот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom