Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.426
Поени од реакции
47.134
Ако веќе има шанси да игра, мора по секоја цена да го оспособат за Барса ако имаат у план давање гол таму. Јас најискрено освен од него и од Боатенг, од никој друг моментално не глеам можност за давање гол. Единствен е со муда од напаѓачите што ги имаме во моментов што може да фати и да направи нешто.

Од Ибра и Робињо видовме што може да очекуваме, се изгубија тотално луѓено како и на 90% од дерби-утакмиците лани и годинава. Дали од старт, дали од клупа, мора да игра и мора да се потпрат на Пато.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Од една страна ризик му е на Алегри да го игра Пато од старт затоа што покрај Ибра му фали некој ко Робињо или Шарави што би се враќал назад и колку толку да покрие во одбрана, нешто што Пато не е способен моментално да го направи. А од друга страна ризик е и да го стави како замена во второ полувреме поради можноста да се повреди и да остане без напаѓачи, иако верувам дека веројатно Шарави би бил на клупа во тој момент, но ќе биде лошо доколку Милан брка резултат. Како и да е, важен е овој месец да нема повеќе повреди, или колку толку да се минимизираат, и од Мај веќе комплетиран Милан да тргне во финален поход по скудетото.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
е ова ти се вика ледено доба...


Тотално заборавен тим у трка за скудето..хаха
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.426
Поени од реакции
47.134
Од една страна ризик му е на Алегри да го игра Пато од старт затоа што покрај Ибра му фали некој ко Робињо или Шарави што би се враќал назад и колку толку да покрие во одбрана, нешто што Пато не е способен моментално да го направи. А од друга страна ризик е и да го стави како замена во второ полувреме поради можноста да се повреди и да остане без напаѓачи, иако верувам дека веројатно Шарави би бил на клупа во тој момент, но ќе биде лошо доколку Милан брка резултат. Како и да е, важен е овој месец да нема повеќе повреди, или колку толку да се минимизираат, и од Мај веќе комплетиран Милан да тргне во финален поход по скудетото.
Јас мислам дека планира пак да ја умртвува колку може докај 60-70та минута и после да проба да нападне како што прави многу често кога играме против појаки екипи. Затоа мислам дека ако го пушта Пато, ќе го пушти баш тогаш.

Најбитно ќе биде стартовите што ќе ги прават да бидат што е можно поодмерени, за да не се десат црвени, пошто овие веќе почнаа да спремаат терен за тоа, со плачење и притисоци уште од сега, како што прават стално.

Сидорф мора да ја почне оваа и да нема екскурзии со Аквилани или Урби, а по можност и Амброзини да ја почне пошто е загреан за разлика од Ван Бомел.

На Бонера и Антонини да им се даде допинг под итно, вреди секоја казна и суспензија, страв ми е дека уште една ваква утакмица на чист организам нема да повторат.

и пак, најнајнајбитно Пато мора да ја игра пошто ја од Ибра и Робињо (од Робињо поготово) гол не чекам. Али како и да е, Ибра мора да даде некој гол утре ем за победа ем за самодоверба.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
На Спортклуб+ штотуку почна снимка од Милан-Барса виа Барса ТВ.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Сидорф мора да ја почне оваа и да нема екскурзии со Аквилани или Урби, а по можност и Амброзини да ја почне пошто е загреан за разлика од Ван Бомел.
Ако е фит Бомел, не треба да се седне на клупа...
Ја би он со Амброзини и Сидорф да ја држат средината, Ночерино го имам приметено некако ми се губи на големиве натпревари :unsure:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Робињо и Емануелсон не сакам да ги видам станати од клупа а камо ли да играат против барса на реваншот, не се способни да изиграат на потребното ниво на таква утакмица. Ночерино исто така би го седнал на клупа од проста причина, што дечкото од преголема желба се губи на терен, мислам дека со Аквилани многу повеќе би добиле во играта. Сидорф нема сила за цела утакмица, не ми е јасно зашто остана во игра на сан сиро до 90та минута, последните 15 минути се приметуваше дека нема сила да ги доигра. Секоја чест на Амброзини, капитенот одигра на нивото на кое што ги играше изминатите финалиња во ЛШ. Одбраната нема потреба да ја коментирам, Бонера, а особено Антонини изигираа феноменално, можеби силниот мотив и желбата за докажување го направија своето, за прв пат кога ги гледав нив двајца на терен, се осеќав сигурно. Го заборавив Месбах кој може да биде колетарална штета, не сакам да го видам и него заедно со оние двајцана трупови спомнати на почетокот. Убава вест е тоа што Пато, можно е да игра, ќе се створи нервоза кај Барса, знаејќи дека пред нивниот гол го има триото ибра-боа-пато. Според мене алгери може да се потпре на 15 играчи за реваншот Абиати, Абате, Бонера, Мексес, Неста, Антонини, Бомел, Амброзини, Сидорф, Аквилани, Ночерино, Боатенг, Ибра, Пато и Шарави. Сите останати би ги исклучил од комбинација, но за жал Алегри ќе се изглупира со емануелсон или робињо, а во најлош случај и со двајцата. Што е тука е, имаме активен резултат, имаме мотив и желба, последен пат кога игравме 1/4 финале, беше 2-2 на Сан Сиро, и сите го отпишаа Милан, сметајќи дека не може да извади позитивен резултат во Минхен кај Баерн, но сите знаеме што се случи.
Сепак треба прво да си земеме 3 бода утре, што ќе биде исклучително тешко, пред се заради тоа што мислам дека сите се преокупирани со реваншот во барселона. Дај боже да грешам и утре да се радуваме на победа, што ќе биде мотив плус.
Ме интересира зашто Бомел и Неста не се повикани, кога нели се збори дека не се повредени и дека ќе играат на реваншот?
--- надополнето: 31 март 2012 во 00:03 ---
Ј
Најбитно ќе биде стартовите што ќе ги прават да бидат што е можно поодмерени, за да не се десат црвени, пошто овие веќе почнаа да спремаат терен за тоа, со плачење и притисоци уште од сега, како што прават стално.
Од ова ми е највеќе страв, затоа што одма после утакмицата срипаа ко заклани петли, да плачат дека биле оштетени, се мислам дека уефа ќе делегира судија кој што ќе и надомести на барса за "пеналите". Штета ќе биде ако судиите ја уништат утакмицата, а све мислам дека ќе се случи нешто такво, зашто на секое паѓање на играч од барса ќе ја гледаме стартната постава на барса собрана околу судијата, и огромен притисок од публиката. Е токму поради овие работи ги замразев барса.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Мора конечно Ибра да проработи на таква утакмица за да тргнат работите на добро.Незнам што се случува со него кога на ред е голема утакмица но ова е моментот кога треба да ја прекине таа ужасна серија на лоши партии.Играч со еден тон утакмици и голови зад себе неможе толку лоши партии да има и според мене се работи за психички проблем што неможе да го надмине.

п.с Да ја тепаме утре Катанија па после ќе мислиме за Барса.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
ali i katanija ne barcelona taka da... ;)
Да бе па и ја незнам што го замараат Амелија, пуштај го таму Писчители не се Катанија 7ми на табела, не играат страшно дома, не им скинаа 2 бода на Наполи прошлото коло на гости после 0-2 не е е само 4 бода разликата со Јуве.
--- надополнето: 31 март 2012 во 00:20 ---
http://www.canalemilan.it/wp-content/uploads/2012/03/catania-milan-419x248.jpg
Вака нешто би требало да изгледаме утре.

Златан,Сидорф,Аквилани и Бонера ги дели еден натпревар од суспензија.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Да бе па и ја незнам што го замараат Амелија, пуштај го таму Писчители не се Катанија 7ми на табела, не играат страшно дома, не им скинаа 2 бода на Наполи прошлото коло на гости после 0-2 не е е само 4 бода разликата со Јуве.
--- надополнето: 31 март 2012 во 00:20 ---
http://www.canalemilan.it/wp-content/uploads/2012/03/catania-milan-419x248.jpg
Вака нешто би требало да изгледаме утре.

Златан,Сидорф,Аквилани и Бонера ги дели еден натпревар од суспензија.
па за очекување е овој состав да започне,ќе биде тешко денеска но очекувам победа бар 0-1 тесна..во лигата последните неколку кола го играме со вие играчи во нападот па играа добро и сигурно Алегри затоа се решава да го одмара Боатенг.
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Да бе па и ја незнам што го замараат Амелија, пуштај го таму Писчители не се Катанија 7ми на табела, не играат страшно дома, не им скинаа 2 бода на Наполи прошлото коло на гости после 0-2 не е е само 4 бода разликата со Јуве.
--- надополнето: 31 март 2012 во 00:20 ---
http://www.canalemilan.it/wp-content/uploads/2012/03/catania-milan-419x248.jpg
Вака нешто би требало да изгледаме утре.

Златан,Сидорф,Аквилани и Бонера ги дели еден натпревар од суспензија.
pa cim se sedmi na tabela neka im dadat mesto milan mesto u liga na sampioni...ipak 7 mesto se, i ne e deka Napoli ne e toa sto bese lani , i znam deka juve SAMO pobedi ke ima do kraj....imas pravo sto ima da se macime za liga na sampioni trebase da im ja pustime na barca prvata da ne tepaat 3-4 0 ...zaso da se cuvaat ...pusti go cel prv tim i tie so se povredeni so ima veze i da se dopovredat...sepak IGRAME SO KATANIJA!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom