Сè за потењето

Член од
18 мај 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
:pipi: jas isto taka imam golem problem so potenjeto prekumerno pod pazuvite...iako koristam (stik-gel,stik,dezodorans)i pak nisto ne mi pomaga:vozbud: koga poglednam golemi krugovi a bluzata lelee:vozbud: seknuvam se od toa dajte nekoj lek za ova ?????/:pipi:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
помо, истиот проблем го имам и јас јбг тоа е....користам дезодоранс ама ништо-срека само што потта не мириса кога користиме дезодоранси, стикови.....јбг тоа е-нема што да се прави :pipi:
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Луѓе дај кажете лек за потење на раци и нозе , преку лето рацете и нозете ми се утоп.Не препорачувајте кожен , ни они не помагаат.
Сака некоја змиичка да си земам со мене нека ме лазе :pos2::tapp:
 
Член од
27 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Како се справувате со потењето под мишки? Јас многу се потам иако досега имам испробано многу спрејови, стикови...Како вие успевате да го решите овој проблем (се разбира, доколку го имате)?
 
P

Peaceful Anger

Гостин
па ако ставаш стик и да се потиш нема гајле... е за помалце да се потиш помалце облека
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Можно е да имаш хиперхидроза, но и немора да значи.
Ако се потиш многу „од кога знаеш за себеси“, тогаш е голема веројатноста да ја имаш... или пак, ако има во семејството некој кој многу се поти, може да си ја наследила.
Хиперхидрозата може да биде застапена на еден дел од телото, пример, под пазувите, на дланките и слично, но може да биде и на цело тело. Може да е лесна, средна и тешка, т.е. тоа е интензитетот на потењето.

А можно е и да не е вакво пореметување, туку да е период.. најчесто потењето се зголемува кога сме под голем стрес. Преиспитај се и пробај да се опуштиш и да не се грижиш многу.
Патем, ова може да ти е од помош ---> http://www.lmgtfy.com/?q=hiperhidroza :D
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Можно е да имаш хиперхидроза, но и немора да значи.
Ако се потиш многу „од кога знаеш за себеси“, тогаш е голема веројатноста да ја имаш... или пак, ако има во семејството некој кој многу се поти, може да си ја наследила.
Хиперхидрозата може да биде застапена на еден дел од телото, пример, под пазувите, на дланките и слично, но може да биде и на цело тело. Може да е лесна, средна и тешка, т.е. тоа е интензитетот на потењето.

А можно е и да не е вакво пореметување, туку да е период.. најчесто потењето се зголемува кога сме под голем стрес. Преиспитај се и пробај да се опуштиш и да не се грижиш многу.
Патем, ова може да ти е од помош ---> http://www.lmgtfy.com/?q=hiperhidroza :D
Оти има лет ми гугл дат фор ју коа ни самата/самиот незнаеше за хиперхидроза?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
јас го имав истиот проблем ама го решив. има еден кристален камен (проѕирен е) и мислам дека е околу 700 или 800 денара. незнам дали може да се најде во македонија ама по описот на кутијата гледам дека е производство од србија или хрватска евентуално. - мене ми го донесе една комшика ама стварно незнам каде. Се користи со поминување 2 3 пати под мишка но претходно треба да биде натопен со млака вода. ако ти е некаква утеха ова распрашај се наоколу па собери некоја информација.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Нема решение друже.
Бричи мишка и тоа е тоа.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
2
Јас сум машко и имам 16 години. Од пред една...една ипол година почнав да имам проблеми со потење во пределот на пазувите..пробав со разни дезодоранси..без ефект.
има некој друг како мене..и што да правам?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.478
Поени од реакции
20.372
Иди во Cosmo и купи си Lidera ... не станува збор за спреј , туку за паста која е во тубичка исто како паста за заби ... немаш претстава колку помага !!!
 
Член од
29 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
2
пријателе а освен во Cosmo нема на друго место? по аптеки и така нешто? пошто во мојот град нема Cosmo .. :/
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Јас сум машко и имам 16 години. Од пред една...една ипол година почнав да имам проблеми со потење во пределот на пазувите..пробав со разни дезодоранси..без ефект.
има некој друг како мене..и што да правам?
измиј се со топла вода накај пожешка нека биде со сапун под пазувите 2-3 пати и стави дезодоранс, ич нема да мирисаш
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
пријателе а освен во Cosmo нема на друго место? по аптеки и така нешто? пошто во мојот град нема Cosmo .. :/
Шо ти значи да си „градско дете“ :icon_lol:

А покрај дезодорансите, си пробал со стикче? Потта ти ја претвара во немиризлива вода и нема да ти се лепи :) ја до 16 година имав такви проблеми ама ко почнав стикови ова она неам више :)
try it
 

Kajgana Shop

На врв Bottom