ATP тенис - општа дискусија

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Дечки, да предложам нешто... Мислам дека би требало да се отвори посебен подфорум за тенис и да направиме повеќе теми, АТП 250 турнири, АТП 500 и за секој мастерс посебна тема, како и за грен слемите.

За секој мастерс некој член на форумот да отвара тема, со вовед, кој го освојувал турнирот претходно, и некои побитни информации. За помалите турнири (250 и 500) не мора. :)
Ако е некој заинтересиран нека отвара теми само за мастерс 1000ка.
 
L

Löwe

Гостин
Ај кажи шо има супер во тоа?
Па фино, ако си освоил нешто треба и да го одбраниш.. А не си го освоил си лапнал поени па сега одново го освојуваш и одново да земаш поени... Те сваќам како ти е, и јас исто мислење имав лани кога Рафа требаше да прани 453232234 поени.. Такво мислење сега имаат фановите на Ѓоковиќ.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Па фино, ако си освоил нешто треба и да го одбраниш.. А не си го освоил си лапнал поени па сега одново го освојуваш и одново да земаш поени... Те сваќам како ти е, и јас исто мислење имав лани кога Рафа требаше да прани 453232234 поени.. Такво мислење сега имаат фановите на Ѓоковиќ.
Не сум фан на Ноле ако мислеше дека ми е криво сега, мене лани ме извади од памет тоа Рафа кога губеше поени. Немора да значи како што напиша, може некој ланскиот освојувач годинава да игра финале и да изгуби, треба да си зема поени како финалист а не да губи затоа што лани освоил, ептен глупо ми е.
 
С

сашенко

Гостин
Ако бе, ќе си се организираме тие шо пошуваат тука кој шо...Може ја да ги добијам земјениете турнири? (мастерсите и г.слемот)..Отворете тендер ако не, па ќе конкурираме.Али убава идеја е да го средиме ова
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492


На официјалната фотосесија за ЛОИ. Вака ќе биде облечен за време на натпреварите.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740


На официјалната фотосесија за ЛОИ. Вака ќе биде облечен за време на натпреварите.
Британциве ќе ја линчуваат Стела Мекартни за дизајнов на спортската облека што ќе ја носат нивните спортисти на Олимпијада. Според нив облеката била жив резил зашто скоро и да ја нема црвената боја.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Велшаните ќе се бунат највеќе заради црвеното :)

Мене премногу ми се свиѓа како изгледа Мареј во ова, може ќе го гледам само ради стајлингов :D
 
А

Анноун

Гостин
спикинг фор мареј , почнува од 16.10 часот против Falla од колумбија на турнирот во Мајами .

Меч на денот : Tipsarevic - Nalbandian . Играат после 18 часот.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Абе Надал нели требаше денес да игра?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.813
Поени од реакции
15.920
Абе Надал нели требаше денес да игра?
Ќе игра, последен е неговиот меч во денешната програма.
Иначе ако некој не го мрзе( би ја отворил јас, ама изморен сум и не ми работе мозокот за мислење до толку :) ) може да отвори посебна тема за Мастерсите, и само насловот ќе се менува кога ќе дојде време од турнир на турнир (барем според мене така подобро е, да не трупаме само теми, а на кои се дискутира иста тематика, а оваа да пропадни).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom