Со буџетски пари во Скопје ќе се слави независноста на Албанија

Статус
Затворена за нови мислења.

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
А другиот дел на непродадените луѓе каде е? Кој треба да се свести ако не тие најпрво?
Чудна логика.
Нема продадени и непродадени Македонци, сите се продадени души, почнувајќи од најдоле од најобичниот човек па се до врвот, сигурно едно 80-90% се, зборам и за од оваа страна и за од онаа страна, а и за неутралните, иста багра се т.е. сме сите, да бидеме реални ! :confused:
Или и тука важи она: секогаш другите се лоши и продадени души, а ние не сме такви, ние сме светци и ангели ! o_O
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Зошто да има војна? Па што и да си побараат им даваат.

Добро, ако го земеш предвид фактот дека они можат (читај други можат да ги набуцкаат пошто се таков народ) само затоа што така им се дигнало, така да може да има војна.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
100 годишнината од македонското знаме заедно ќе ја славиме во Албанија.
Апсолутно се согласувам.И 100 год. од првата експертска влада на Кљусев сигурен сум дека ќе се слави во Албанија.(y)
 
S

Stivie G

Гостин
Ах грујо грујо, патриот ми се правиш а види сега шо работиш..Следното може ќе биде и менување на името. Катастрофа.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Ах грујо грујо, патриот ми се правиш а види сега шо работиш..Следното може ќе биде и менување на името. Катастрофа.
Му се ближи крајот вакви одлуки ќе му бидат фатални ако попуш(т)и и кај имињата на школите и улиците го јадел за сите пари
 
S

Stivie G

Гостин
Му се ближи крајот вакви одлуки ќе му бидат фатални ако попуш(т)и и кај имињата на школите и улиците го јадел за сите пари
И време е да го мавнат, ништо позитивно јас не видов во негово време.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Му се ближи крајот вакви одлуки ќе му бидат фатални ако попуш(т)и и кај имињата на школите и улиците го јадел за сите пари
Ај со Б.Ц. биче боље :facepalm: :tapp::pos:
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Политика = забранета тема на форумов да не забегуваме :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Сакам да си купам едно кече и едно знаме Аљбанско, најозбиљно ! :cool::confused::mad:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.270
Поени од реакции
16.279
Се собрале 3-4-5-16 годишни деца на темава и мењаат власт у државава :pos:
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Ај со Б.Ц. биче боље :facepalm: :tapp::pos:
Нека дека сум од СДСМ неутралец сум ама ти дечко ептен се познава дека си симпатизер на ВМРО, во темава освен албанците ич не го искритикува Груевски, туку само кечиња, мечиња, знамиња...
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Мехмет Паш Дерала е од Градец - Гостивар , ги предводел бунтовниците кои го ослободија Скопје во 1912та.
Добро е да се знае дека не се сите албанци затуцани еден барем се борел за слобода.
Али денес што прават и тие неколку исклуцоци ви ги оцрнуваат.
А ова од сигурни извори чудно ми е да го нема во ниедна историја(учебници спомнато).
Да не бил и овој „ослободувач“ на голема Албанија?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom