(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Што мајка бараат сини тука?
Ова е фан клуб Манчестер ако ја погодив добро темата и тука ние дискутираме во врска со состојбата на клубот, а и не гледам дека некој црвен од тука ви се меша кај вас.
Ајде идете си во Арсенал фан клуб, барем црнци со црнци ќе си бидете, башка од Лондон две екипи.
Наместо да реплицираат тука некои покултурни фанови на Челзи, овие најпаметни дошле и пцујат, мислиш Лампард/Тери ќе дојде и фала ќе им каже.
Детски болести.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Што мајка бараат сини тука?
Ова е фан клуб Манчестер ако ја погодив добро темата и тука ние дискутираме во врска со состојбата на клубот, а и не гледам дека некој црвен од тука ви се меша кај вас.
Ајде идете си во Арсенал фан клуб, барем црнци со црнци ќе си бидете, башка од Лондон две екипи.
Наместо да реплицираат тука некои покултурни фанови на Челзи, овие најпаметни дошле и пцујат, мислиш Лампард/Тери ќе дојде и фала ќе им каже.
Детски болести.

Убаво кажано.:bravo:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Поразите од Манчестер ме убиваат
Капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард, истакнува дека конечно би требало неговата екипа да се вклучи во трката за титулата во Англија и дека го фрустрираат поразите од лутиот ривал Манчестер Јунајтед.

"Секоја година ми е се потешко кога во декември ќе ја видам табелата и ми станува јасно дека сме далеку од трката за титулата. Ме боли фактот што тоа се повторува во последниве неколку сезони и ме плаши тоа да не се претвори во традиција", истакнува Џерард.

Капитенот на Ливерпул им порача на сопствениците на клубот дека треба веднаш да се реагира да се активираат на трансфер пазарот и да ги слушаат препораките од менаџерот Рафаел Бенитез.

"Треба да се почне веднаш, летово, а не во јануари. Ангажирајте ги играчите кои во моментов ги бара менаџерот Бенитез, а да реагирате под притисок на навивачите. Рафа добро знае што во моментов му треба, тој има огромна поддршка од навивачите и од играчите и затоа послушајте го. Не го трошете времето зошто играчите ќе си најдат друг клуб", рече Џерард.

Тој на крајот истакна дека конечно треба да дојде времето на Ливерпул бидејќи навивачите заслужиле да се радуваат на титула во Англија.

"Сите ја посакуваме титулата, но за да дојдеме до таа цел мораме да работиме сите заедно, секој во својот сегмент. Навистина ме боли кога гледам како Манчестер ја прославува титулата. Тие го заслужија трофејот, но се надевам дека догодина ќе имаме можност и ние да се радуваме", заврши Џерард.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.748
Поени од реакции
5.461
Bordo je odlučio da pojača odbranu, a izbor je pao na Mikaela Silvestrea, defanzivca Mančester junajteda, kojem ugovor sa „crvenim đavolima“ ističe naredne sezone. I sam Silvestre je potvrdio da bi povratak u francusku ligu bio emotivan i koristan za obe strane, naročito što je u pitanju ekipa koju s klupe vodi Loran Blan.
- Sve je moguće, pa i moj dolazak u Bordo, jer taj klub ima posebno mesto u mom srcu. U tom gradu živi veći deo moje porodice i svakako ću prihvatiti razgovore - potvrdio je Silvestre.
ај фил со хепи конечно оваа несреќа ќе си замине од јунајтед имало господ :helou:
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
Микаел Силвестре уф колку го мразам тој играч.........
Нека крши глава
бтв Со ке кажате за во среда ја зимам титулата нели?:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Микаел Силвестре уф колку го мразам тој играч.........
Нека крши глава
бтв Со ке кажате за во среда ја зимам титулата нели?:smir:
E neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Ѕиркав нешто на youtube и ми текна да побарам за Гигс да се потсетам на неговите фантастични шпринтови, дриблинзи и голови!!!


Уживајте!!!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Најдоброто крило што играло за Манчестер последниве 20-ина години.Нема друг како него во светов, уникатен е.Играч со толкава брзина, техника, дриблинг и цврстина во дуели и цила да ја задржи топката нема.Тој е легенда и засекогаш ќе остане во срцата на вистинските навивачи на Јунајтед.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Ѕиркав нешто на youtube и ми текна да побарам за Гигс да се потсетам на неговите фантастични шпринтови, дриблинзи и голови!!!

Уживајте!!!

Одличен играч ама зш се потсеќаш , ќе си оди ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Не си оди бе!
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
vo kolku sat pocnuva finaleto ?
i dali se objaveni sostavite ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Почнува во 20:45ч (по наше време) и 22:45ч (по руско време), значи во 20:45ч..
А уште е рано за составите...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
a be ne si zaminuva Pique.ako veruvame na 24footbal.com.mk dosega Ronaldinjo,Berbatov,Bosingwa,Hutton,Huntelar...ke bea vo crveniot dres na Man U.a na krajot na sezonata Ferguson izjavi deka Pique mora da bide strpliv i deka narednata sezona ke dobiva poveke sansa.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom