Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.927
Поени од реакции
29.817
spored zvanichno dadena izjava na eden funkcioner na DPA se bara albanija i kosovo da interveniraat vo makedonija ,albancite ginele tuka,,,,,,, aloooooooooo,,,,aj shto od domashnive sdsm im go chuva grbot na DPA......kade se sega amerikanskiot ambasador nevladinive sorosoidi da se proiznesat,kade e obse ,,,,,,,,,,,da beshe obratno za 15 min ,,ke frlaa drvja i kamenja po vlasta i ke naogjaa opravduvanje za ,zlodelata //ovoa se granichi i e na granica shto go pravat makedonskive albanci za vo hag//cela eu i sad diplomatija ko kurvi kutat i samo ista pesna vrtat imeto pa imeto,,,,,,,,,,,,,,,,ako e i od nekoi mnogu e,,,,,,,,
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
мендух тачи кој се фрли на радикализам,односно го замени ахмети во разговор на Канал 5 во кој предупредува(на негов сопствен начин) дека ќе се срушат границите меѓу албанија,косово и македонија за брзо време
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
29
Поени од реакции
20
ДПА БАРА АЛБАНИЈА И КОСОВО ДА ГИ ЗАШТИТАТ МАКЕДОНСКИТЕ АЛБАНЦИ!



„Претседателството на ДПА на попладневната седница заклучи да побара помош од Меѓународната заедница и од Владите на Албанија и на Косово помош за да престане насилството врз Албанците во Македонија“, изјави по седницата пратеникот Зиадин Села. Тој нагласи дека врз Албанците во изминативе денови се врши насилство и дека тие, рече Села, се жртви на неодговорното владеење на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. ДПА, рече тој, бара оставка да поднесат министерката за внатрешни работи и замненикот министер кој е од редовите на ДУИ.

Ај сеа од овие македонците што прашуваат дека разумни кај нас. Абре на никој не посакува конфликти ама разберете Македонија како што функционира нема иднина. Абе друштвото 90 % ако не и живеат за голема шиптарија. Сте чуле ли од некој нивни политичар некој предлог, економски нешто друго, а да не е етнички поврзано. Треба да бидеме свесни дека не оди натаму. Свесно, трезвено и сложно македонци!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
“Албански нинџи” попладнево го нападнаа веб сајтот на локалната КТВ Телевизија од Кавадарци која се гледа во пет општини во Тиквешкиот регион.
Сајтот во моментов не е достапен како за вработените во телевизијата така и за редовните посетители на оваа страница. Главниот и одговорен уредник во КТВ Ангел Данов вели дека ова не е прв пат некој да го нападне нивниот сајт и да им стави албанско знаме.
Сега Данов вели дека повторно ќе го пријават случајот во полиција.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
СЕ КОЛНАМ ВО ВЕРАТА СОВЕСТА И ЧЕСТА ДЕКА ЌЕ РАБОТАМ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА МАКЕДОНИJА СО СИТЕ СВОИ СИЛИ СРЕДСТВА И ДЕКА НИКОГАШ НЕ ЌЕ ГИ ПРЕДАДАМ ТАЈНИТЕ НА РЕВОЛУЦИОНЕРНОТО ДЕЛО, А ВО СЛУЧАЈ АКО ГО НАПРАВАМ ТОА ДА БИДАМ УБИЕН СО ОВОЈ РЕВОЛВЕР И КАМА ШТО ГИ ЦЕЛИВАМ

АМИН!!!

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Се спрема терен за самитот на нато во Чикаго. Типувам на договор со Грција.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
“Албански нинџи” попладнево го нападнаа веб сајтот на локалната КТВ Телевизија од Кавадарци која се гледа во пет општини во Тиквешкиот регион.
Сајтот во моментов не е достапен како за вработените во телевизијата така и за редовните посетители на оваа страница. Главниот и одговорен уредник во КТВ Ангел Данов вели дека ова не е прв пат некој да го нападне нивниот сајт и да им стави албанско знаме.
Сега Данов вели дека повторно ќе го пријават случајот во полиција.
A и ова.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин


Сведоштво: Не претепаа за ништо пред дворот на сопствената куќа

Крими | 9. март 2012 - 23:29
Двајцата браќа од Горче Петров кои вчера беа претепани пред стадионот на Македонија за вечер го раскажуваат пеколот низ кој поминале

ShareNew

„Видовме група од десетина луѓе, но не им обрнавме внимание. Кога се доближија, забележавме дека имаат палки во рацете. Еден од нив ми се обрати со зборовите "Вие ли ќе тепате Албанци?", раскажа за Вечер еден од двајцата браќа кои тргнале на прошетка по Кејот на Вардар, а пред стадионот на Македонија во Ѓорче Петров, завршиле со тешки повреди во Ургентниот центар
„Не знам дали сакаа, но многу лесно можеа да не убијат. Буквално на сто метри од сопствената куќа не стигнаа и почнаа да не тепаат. Не удираа со тупаници, клоци и безбол-палки. И јас и брат ми паднавме на земја. Викавме, но тие не престануваа. Продолжија душмански да не удираат додека лежевме. Брат ми го избодоа со нож во грбот, а мене ме удираа со палки по главата“ – вели соговорникот на Вечер
Зачуден е како може токму нему да му се слули вакво нешто, бидејќи како што вели, никогаш не поддржувал насилство ниту пак бил насилен по природа. Не му е јасно, како прошетката по кејот на Вардар прерасна во ваков инцидент. Двајцата браќа вчера пред полноќ беа претепани пред стадионот на Макеоднија во Ѓорче Петров. Еден од нив заврши на клиники, со скршена горна вилица.
 
B

Black Guard

Гостин
Хехехее..абре кутриот тачи изгуби електорат па шлапа глупости,во секој случај ДБК и АР треба да си ја вршат работата,а лично не верувам албанија да интервенира ниту пак косово..па се чудам што имаат па да интервенираат-кинески кашикари хаха
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Се спрема терен за самитот на нато во Чикаго. Типувам на договор со Грција.
Истото го мислам и јас ... Најверојатно тоа ќе биде , и одма ќе не примат во НАТО , друго не гледам што е ...
А што ве читам сите што сакате војна стварно не ве разбирам,само лупате , недај боже да дојде до тоа...Имате пример што беше во Босна , мора да се дејствува да се смири ситуацијава.
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188


Сведоштво: Не претепаа за ништо пред дворот на сопствената куќа

Крими | 9. март 2012 - 23:29
Двајцата браќа од Горче Петров кои вчера беа претепани пред стадионот на Македонија за вечер го раскажуваат пеколот низ кој поминале

ShareNew

„Видовме група од десетина луѓе, но не им обрнавме внимание. Кога се доближија, забележавме дека имаат палки во рацете. Еден од нив ми се обрати со зборовите "Вие ли ќе тепате Албанци?", раскажа за Вечер еден од двајцата браќа кои тргнале на прошетка по Кејот на Вардар, а пред стадионот на Македонија во Ѓорче Петров, завршиле со тешки повреди во Ургентниот центар
„Не знам дали сакаа, но многу лесно можеа да не убијат. Буквално на сто метри од сопствената куќа не стигнаа и почнаа да не тепаат. Не удираа со тупаници, клоци и безбол-палки. И јас и брат ми паднавме на земја. Викавме, но тие не престануваа. Продолжија душмански да не удираат додека лежевме. Брат ми го избодоа со нож во грбот, а мене ме удираа со палки по главата“ – вели соговорникот на Вечер
Зачуден е како може токму нему да му се слули вакво нешто, бидејќи како што вели, никогаш не поддржувал насилство ниту пак бил насилен по природа. Не му е јасно, како прошетката по кејот на Вардар прерасна во ваков инцидент. Двајцата браќа вчера пред полноќ беа претепани пред стадионот на Макеоднија во Ѓорче Петров. Еден од нив заврши на клиники, со скршена горна вилица.
А вие раце немавте?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom