Фан клуб: РК Пелистер

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.904
тебе ти е срам шо си од Битола поради мене??па пријателе кај те погодив толку шо си сентиментален,а инаку не сум од селата а сакам да сум од таму барем да имам кај да одам за викенд да одморам ;)
Следниот пат разгледај малце кој го цитирав и што е болдирано. Уште неможам да сфатам од каде скокна против мене, кога како 1. постот беше наменет дека скопјани имаат комплекс од нас, колку што имаме ние од нив ( се разбира поединци се од двете страни). 2. Јас сум од Битола и како можи да патам од Б-комплекс ? (иначе редовно користам витамини). Толку од мене. Чао, пријатно и гледајте смирвајте хормоните пред да скршите монитор,тастатура.

P.S. Една мала овца покрај четири волци, еден војвода и тројца КОДОШИ и сите големи тирани инволвирани.
Плукајте се вие додека некој не ебава како што му душа сака.
Тепајте се скопјани со битолчани, политичарите не ги гибајте никако.
И да не заборајте на избори. И на Двојче пофалница да му дајте за најзаслужен во градот, за успех во спортот.
Гласајте за ВМРО и СДСМ тие ќе го направат градот најубаво место за живеење на светот и Пелистер најдобар клуб.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Другар, ти изгледа самиот со себе си имаш проблеми. Не се обидувај на педерски начин да излезеш жртва во ситуацијава. Дали јас некаде го спомнав она што ти си го напишал? Самиот си направи филм, па сега очигледно бараш камермани за да го снимиш истиот. Тешко на твојот клуб со вакви луѓе лимитирани како тебе, не за џабе ситуацијата ви е турлитава.

Во последниве 3 поста измеша се и сешто, од земјотреси, преку партии до џганови и граѓани од прв ред. Сам се стави онаму каде што не треба.
ме чуди то шо вооппшто коментираш....
 
П

Паспарту

Гостин
ме чуди то шо вооппшто коментираш....
Па колку што знам не е забрането, а мојот одговор е сосема на место, не е никаква провокација. Во мојот одговор лежи вистината за целиот македонски спорт, не само за Пелистер. Секако дека ќе коментирам кога ти кажуваш глупости на кило, ако сам (со твоите) не изградиш куќа, верувај дека непалецот или замбиецот нема да дојдат и истата да ти ја направат. Сосема е доволно да ги видиш моите постови, па потоа да ги споредиш со твоите и ќе ја увидиш разликата. Те молам не ми реплицирај ако одговорот повторно ти се состои од 'ставање зборови во уста' и слични глупости.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Па колку што знам не е забрането, а мојот одговор е сосема на место, не е никаква провокација. Во мојот одговор лежи вистината за целиот македонски спорт, не само за Пелистер. Секако дека ќе коментирам кога ти кажуваш глупости на кило, ако сам (со твоите) не изградиш куќа, верувај дека непалецот или замбиецот нема да дојдат и истата да ти ја направат. Сосема е доволно да ги видиш моите постови, па потоа да ги споредиш со твоите и ќе ја увидиш разликата. Те молам не ми реплицирај ако одговорот повторно ти се состои од 'ставање зборови во уста' и слични глупости.
ок
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.244
Поени од реакции
8.034
Утре наводно владејачката партија ќе има трибина за спортот во Битола па кој е слободен и расположен за кавга во 17 часот во домот на културата во малата сала !
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Утре наводно владејачката партија ќе има трибина за спортот во Битола па кој е слободен и расположен за кавга во 17 часот во домот на културата во малата сала !
Баш ме интересира какви глупости ке тресат и со кое лице
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Се дури владејачки партии ги држат конците, ќе си бидиме мизерни. (n)

Ај да видиме дали Двојче ќе ги добие или ги добил веќе тие негови "ингеренции". :rolleyes:
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
пак нешто за спортот ќе делат мислења а ?хаха,ахх бе на кој му мачкат поќе очи то незнам,ако има на тв нешто ќе видиме шо ќе речат градските власти
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
18
Поени од реакции
2
:pos:

Друже да знаеш, никој во Скопје не се замара со Битоола, нити пак на некого некогаш ќе му текне да дава вакви коментари за Битолчани.
А и тоа што си го пишал во постов си го наметнувате самите вие. Никој овде не ни размислува на тие теми, дали ние сме биле граѓани од прв ред и незнам ти што.
Смешно е да пишувате дека луѓето ви се расипувале дека оделе да учат во Скопје :pos:
Демек ние сме ви наметнувале некаква култура, западњачка па луѓето ви се расипувале и затоа ви пропаѓал градот.
Пријателе луѓе кои се "ГРИЖАТ" за спорто си имаме и во Битола, па така да не ни требат други, нарочито не од Скопје. А дека не се замара никој, во Скопје за Битола, да ти се јавам и кажи ми утре ако не можи ќе те повервам, ама сеа не. Единствено од кое треба да се плашите е само Битола.ПР: Со парите вложени во Металург, Пелистер ќе ја освоеше лигата на шампионите.
Другар, ти изгледа самиот со себе си имаш проблеми. Не се обидувај на педерски начин да излезеш жртва во ситуацијава. Дали јас некаде го спомнав она што ти си го напишал? Самиот си направи филм, па сега очигледно бараш камермани за да го снимиш истиот. Тешко на твојот клуб со вакви луѓе лимитирани како тебе, не за џабе ситуацијата ви е турлитава.

Во последниве 3 поста измеша се и сешто, од земјотреси, преку партии до џганови и граѓани од прв ред. Сам се стави онаму каде што не треба.
Иатото и за тебе важи, стварно не е забрането да се коментира на форумот, ама не додавајте масло на огно на ептен подмолен и лицемерен начин со то шо се прајте дека ви е грижа за Пелситер или спорто во Македонија, мислам нема потреба од ваша помош за решавање на проблемите.И АКО СИ ОД ПОДРЖИКОЊ ДА ТИ ГО ДАМ МОЈО ДА МИ ГО ПОДРЖИЖ БЕЗОБРАЗЕН ЕДЕН И ПОЛУПИСМЕН.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
П

Паспарту

Гостин
Пријателе луѓе кои се "ГРИЖАТ" за спорто си имаме и во Битола, па така да не ни требат други, нарочито не од Скопје. А дека не се замара никој, во Скопје за Битола, да ти се јавам и кажи ми утре ако не можи ќе те повервам, ама сеа не. Единствено од кое треба да се плашите е само Битола.ПР: Со парите вложени во Металург, Пелистер ќе ја освоеше лигата на шампионите.
Иатото и за тебе важи, стварно не е забрането да се коментира на форумот, ама не додавајте масло на огно на ептен подмолен и лицемерен начин со то шо се прајте дека ви е грижа за Пелситер или спорто во Македонија, мислам нема потреба од ваша помош за решавање на проблемите.И АКО СИ ОД ПОДРЖИКОЊ ДА ТИ ГО ДАМ МОЈО ДА МИ ГО ПОДРЖИЖ БЕЗОБРАЗЕН ЕДЕН И ПОЛУПИСМЕН.
Јас полуписмен, а ти писмен според реченициве. Ти глуп, другар ти мутав, таман сте си. Тешко на градот што држи вакви мутави ретардоси. Додека го тешиш другар ти можеш и да му го истинкаш...

Лицемерен е твојот ограничен мозок за сфаќање на работите.
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Преѓе на Металопластика - Вардар кој гледал, сигурно приметил колку се слични нашата со нивната сала. Само што нашата сигурен сум дека е со поголем капацитет од таа на Металопластика, ама како е средена па (y) или пак нашата колку е запустена :eek:

Околу ова со а.д. мислам дека во глобала ќе се среди ситуацијата, мада за во Битола баш и не сум оптимист, и мислам дека то ќе биди само на хартија и дека пак ќе си остани истиот хаос, со оглед на то дека никој не сака да наследи долгови (кои ги имаат сите клубови).

Има некој информации некакви? informator.ws згасна :place: (n), zm е преориентиран на фудбалот, а Kирката нема информации никакви :confused: :eek:

( Премногу го отупивте со навредите и то кој е поголем маж над тастатура. Ако имате нешто да си кажите меѓусебе кажете си настрана од темава, не секој сака да ги чита вашите срања ;) )
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Ист КАЛАП(комунистички):D беа салите...
Нашата,во Прилеп(старата шо изгоре),во Шабац и сигурно и на други места....
Шо се упропасти салата,пак најголемата вина ја префрлам на градот...
Дозволија оние неписмените од ЈПССДП(на чело со кадрите од Дуи),да не дупат на здрав мозок...
Наместо да ја вратат под градска надлежност тие си го ладеа,додека ДУИ ги цицаше парите од термини,и ништо не се враќаше назад во салата...
Дојде еден салам директор Гоце,.почна да работи ко шо треба,смена паркет,реновира нешто,и одма стоп....смена и пак на ново...
Ако не ја вратат под Битолска надлежност салата овие шанкурињата од Општина арам да му е.....:mad:
Го уништија(индиректно)спортот тотално во градот.....
Шо ќе беше бе неспособност невидена....или подобро речено НАЗАИНТЕРЕСИРАНОСТ:sick:
Еден куп проблеми во градот,тие за имињата на улиците се караат:eek: ...
Кој ни го води градот:facepalm:
Па сега демек трибини организираат:eek: ,абе не треба трибина,треба да понудат решенија,да ги седнат сите луѓе шо можат да помогнат и околу салата,да му се дај под концесија на некој,и за спонзорство...
Тие се должни како градска власт да го решат еднаш како шо треба ова прашање....а не само периоднично да ни мачкаат очи,па после ко ништо да не било:mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom