ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
28 април 2010
Мислења
89
Поени од реакции
30
Незнам колку прашања ќе има... И мене ми е вонредно презапишан...
Цитирам: ,,Може и од старите да се учи ист е материјалот,, - Тина Пржеска:)
колку не има специјалисти по граганско:icon_lol:.Минатата година полагав есеј и сите онака влегуваат во Амфитеатар и практикумот и го лупаат во глава на Тина демек да ги види дека носат оригинал практикум а таа си гледа на страна и никого не рецка.Јас се препотив:sick: појма немав дека "ТРЕБАЛО" оригинал а всушност и уште една колешка беше со копија и ништо не ни рече,така да ова со оригиналов не знам колку е сигурно или па нешто не сум во тек.
 
O

Orion.

Гостин
можете да пријавувате испити за канената сесија, моментално е активна...
Јас пријавив Применета економика испит, сакам и есеј да правам. Каква е процедурата за есеј? Само треба на денот на полагањето да им кажам дека и есеј сакам да правам?
 
Член од
28 април 2010
Мислења
89
Поени од реакции
30
можете да пријавувате испити за канената сесија, моментално е активна...
Јас пријавив Применета економика испит, сакам и есеј да правам. Каква е процедурата за есеј? Само треба на денот на полагањето да им кажам дека и есеј сакам да правам?
Го пријавуваш како испит и чекаш да завршат со полагањето и си полагаш есеј.Уплатниците ги собираат пред испит така да можеш и без да платиш да си полагаш.;)На мене ми успеа двапати,а за секој случај имај пополнета уплатница кај тебе и ако згусти право во поштата и уплати си и прави се дека не знаеш дека се плаќало за есеј:oops:.УСПЕВА.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
можете да пријавувате испити за канената сесија, моментално е активна...
Јас пријавив Применета економика испит, сакам и есеј да правам. Каква е процедурата за есеј? Само треба на денот на полагањето да им кажам дека и есеј сакам да правам?
Ако веќе има платено за испит не плаќаш и за есеј, значи со таа уплатница од 1000 ден можеш да полагаш и испит и есеј ,ако сакаш само есеј тогаш уплаќаш 500 ден
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
26
Поени од реакции
7
Ве молам пишете дали некој има практикум по граѓанско кај Родна оригинал што веќе го користел сакам да го земам.Итно е бидејќи веќе почнуваме со користење Ве молам да пишетеее :eek:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Слушам лоши зборови за Каламатиев, вистина е или....?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Во врска со казненава сесија..
На Уплатниците од по 1000 ден. жиро сметка од правен, а цел на ознака ?
 
Член од
7 ноември 2009
Мислења
52
Поени од реакции
12
Дали некој ги знае темите Политички систем кај Марика Ристовска ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom