Генерална дискусија за запалено Македонско знаме во Косово

Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Толку сме наивни. Дозволуваме синхронизирана провокација на криминална банда да предизвика омраза кон секој Албанец по националност.

Вакви работи ставам на игнор. Идам да дискутирам на темата за временската прогноза.
Кажа Евреинот за Германците, пред да биде качен во воз за Аушвиц.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А Марија Начевски е глуп или е глуп ?

Па можеби и месец дена пред утакмицата имаше најави дека ќе палат македонско знаме шкљоптарите,ама изгледа од РФМ се или ќорави или слепи.
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Ne sakam da sudam nitu pak da zavzemam strani, ali na prvenstvoto gi slusavte site nasi navivaci so nemaat tri cisti u glavata, i so ne znaat da sednat i da razmislat malce i so ne znaat deka ne se naogjaat na utakmica vardar - skendija, tuku deka otisle u druga drzava da ja pretstavuvaat nasata drzava - Makedonija so rasisticki i nacisticki navivacki pesni. Ok tuka nie sme krivi, ali kako moze Albancite u Kosovo da se identifikuvaat so takvi Makedonski budalastini, i da zaboravat koja drzava im ja prizna nezavisnosta, kade izbegaa od Milosevic i slicno.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Инаку само за информација зошто беше поканета Македонија на овој турнир, нормално за да биде исвиркана и да биде запалено знаме пред нашите... А откако претходно било кажано дека ќе се преземат сите мерки да нема инциденти наравно да сакале немало да има. Тука не се играше никаков турнир туку доволно беше само да истрчаат нашите на терен... А за Марјан и Михајло од РФМ немам коментар после ова треба Михајло јавно да се произнесе како прецедател на федерација...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ne sakam da sudam nitu pak da zavzemam strani, ali na prvenstvoto gi slusavte site nasi navivaci so nemaat tri cisti u glavata, i so ne znaat da sednat i da razmislat malce i so ne znaat deka ne se naogjaat na utakmica vardar - skendija, tuku deka otisle u druga drzava da ja pretstavuvaat nasata drzava - Makedonija so rasisticki i nacisticki navivacki pesni. Ok tuka nie sme krivi, ali kako moze Albancite u Kosovo da se identifikuvaat so takvi Makedonski budalastini, i da zaboravat koja drzava im ja prizna nezavisnosta, kade izbegaa od Milosevic i slicno.

Е од вакви како тебе ми се сере искрено !!
Доаѓа тука колку да пише нешто,а не знае што се случувало години уназад.
А што да кажеме ние бре,одиме да гостуваме во Тетово кај Шкендија и пола стадион ти урла Тоше педер и македонско девојче курва голема,А ?!?!
Ти вади транспаренти ова не е Македонија,ова е голема албанија ?!?!
Ти пее Карпалак,Карпалак ?!?!
Симнуваат знаме од јарбол на утакмица во Кичево ?!?!

Кааааакви нацистички и расистички песни бе море,се пееше строго за Македонија,значи ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ,на кој му сметаат и таквите песни под итно рака под рака со Билјана Секуловска и соросите и право во Вардар.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
А зошто нашите не го прекинаа натпреварот и не си заминаа во знак на протест.. Сами сме си криви, самии.. :mad:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Сеа нашиве власти ќе реагираат молскавично - да се смират страстите...:pos:
 
K

kalimer0

Гостин
Ne sakam da sudam nitu pak da zavzemam strani, ali na prvenstvoto gi slusavte site nasi navivaci so nemaat tri cisti u glavata, i so ne znaat da sednat i da razmislat malce i so ne znaat deka ne se naogjaat na utakmica vardar - skendija, tuku deka otisle u druga drzava da ja pretstavuvaat nasata drzava - Makedonija so rasisticki i nacisticki navivacki pesni. Ok tuka nie sme krivi, ali kako moze Albancite u Kosovo da se identifikuvaat so takvi Makedonski budalastini, i da zaboravat koja drzava im ja prizna nezavisnosta, kade izbegaa od Milosevic i slicno.
Добро бе каде видовте толку пцуење од Македонската Фаланга во Србија кон Албанците?
Нормално освен онаа песна каде во ЕДЕН стих се спомнуваат.
А тоа што на Лирија Куманово се пее Тоше п**ер и константно се омаловажува цела Македонија, и тоа било одмазда за ЕДЕН стих во Србија.
Сега по којзнае кој пат знаме палат и тоа заради ЕДЕН стих.

И не бидете овци манипулирани од медиуми кога и самите знаете дали и колку се пееше анти-албански песни во Ниш и Белград.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сеа нашиве власти ќе реагираат молскавично - да се смират страстите...:pos:
Знаеме, веќе се ова ни премнина во традиција.

Добро бе каде видовте толку пцуење кон Албанците од Македонската Фаланга во Србија?
Нормално освен онаа песна каде во ЕДЕН стих се спомнуваат.
А тоа што на Лирија Куманово се пее Тоше п**ер и константно се омаловажува цела Македонија, и тоа било одмазда за ЕДЕН стих во Србија.
Сега по којзнае кој пат знаме палат и тоа заради ЕДЕН стих.

И не бидете овци манипулирани од медиуми кога и самите знаете дали и колку се пееше анти-албански песни во Ниш и Белград.
Меѓу публиката имаше и Срби. А и не слушнав навреди кон Алб...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Е од вакви како тебе ми се сере искрено !!
Доаѓа тука колку да пише нешто,а не знае што се случувало години уназад.
.
Ова е најголемиот проблем на Македонците.

Секогаш кога ќе нападнат некое дете, кога ќе запалат знаме , црква. Секогаш реакцијата од наша страна* е - да се смират страстите.

Гледаат ли дека ваквата наша безмилосна реакција на секое срање е доста плодоносна? или не гледаат...



* политичари, невладини, експерти...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Пештерски луѓе? Како оние од Вевчани, кои ги браневте?
И, што тоа платениците од возот скандирале против Шќиптарите во Србија?
не јади многу бурек.Ниту си бил во Вевчани,ниту некогаш си разговарал со некој од Вевчани.Ако беа сите како Вевчанци сега немаше да се шетаат Вахабити низ државава.
Ајт..
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
„Мислевме да си заминеме од теренот кога почна да се пали нашето знаме. Но не сакавме да ја влошуваме и онака тензичната атмосфера, а згора на тоа не сакавме да му нанесеме штета на организаторот, косовската ракометна федерација, која стори сè за да се спречат ваквите инциденти и која ни беше повеќе од одличен домаќин.

Која е таа Косовска Ракометна федерација? Која е таа држава?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom