Продавам бизнис план!

Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Znaci vaka :Razraboten e biznis(legalen) so koj parite koi gi vlozuvate se oploduvaat od 35 do 60% mesecno...Optimalno ako se trudite ke zarabotuvate okolu 50% od vlozenite pari. Idejata t.e za da vi go kazam biznisot bi ve kostala 500 evra,a mozno e da se dogovorime da me plakate 20% od vasata zarabotuvacka.Dovolno e da se vlozat od 5000 do 7000 evra.SIGURNO ISPROBANO. Kontaktirajte me na mail: ntski28@gmail.com .... Celo vreme vie raspolagate so vasiot vlog i nikoj ne moze da ve izmanipulira.Znam deka seto ova zvuci skoro nevozmozno no koga ke slusnite za sto se raboti ke vi bide jasno i ke vlozite sigurno ....
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
а ако е толку добар бизнис планот и се враќаат средствата за брзо време зашо ти не ја реализираш идеата? ова ми личи на продавање муда за бубрези...
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ако е така како што викаш ти сега сигурно си милионер.
Знаеш како викаат. Тешко е да го направиш првиот милион.
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Najiskreno se nadevam deka ke se javi nekoj avanturist i ke mi pomogni da ja realizirame ideata pa potoa ke vi napisi na temava kako mu se smenil nacinot na zivot ... Nov prihod ;)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
А пример, ако сакам да вложам, арно ама од ко ќе ми го кажиш, ако не ме бендиса?
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
А пример, ако сакам да вложам, арно ама од ко ќе ми го кажиш, ако не ме бендиса?
Pa za ova razmisluvav mnogu zatoa ke si platis 500 evra i ke ti go kazam ...ako nejkis da platis kes togas ke go rabotime zaedno i ke mi davas 20 % od zarabotuvackata...
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Поради замунување во странство го продава :pos:
ocekuvav vakvi postovi zatoa nemora da se trudis premnogu nikoj nema da navredis !!! Ke si ostanes ist seirdjija i nikogas nema da pravis pari !!!
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 17:53 ---
Тогаш како ти е испробан, а немаш кеш?
Sve e toa matematika my friend !
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Pa za ova razmisluvav mnogu zatoa ke si platis 500 evra i ke ti go kazam ...ako nejkis da platis kes togas ke go rabotime zaedno i ke mi davas 20 % od zarabotuvackata...
Како можи море така. Ако не, дај ми мене 100 евра јас че ти кажам бизнис план. Насади тутун 30 декари. Ете го планот.
Еве сакам пример да видам за што станува збор, па ако ме бендиса че вложам, ако не, не сум будала да фрлам 7000 евра така...
Кажи од прилика за што се работи..
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
А како иде тоа ?
Ќе ти пишам на маил и после ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom