Снег

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Heavy, heavy snowfall у Куманово веќе 3 часа. Има сигурно 6-7цм нов снег, на сите улици има угазен снег негде 3-4цм. Сиве овие денови ова е најјакиот снег.

Сега се вратив од едночасовно шетање на овие убавини. Смрзнав, нозете ми се мокри, ама убаво си поминав. :)
Заебано е за возење.

Како е у Битола, Охрид, Гостивар моментално?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.932
Поени од реакции
29.820
ami i tuka vo skopjeshchevo ., pochna da vrnit od dozhd zavrte na sneg:mad:
--- надополнето: 12 февруари 2012 во 23:42 ---
kako e na avtopatot kon gostivar ., dali e kolku tolku chisto ako ima nekoj nekoja informacija pishuvajte.....
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.301
Ова е ПРЕТЕРАНО!
Накај метар и пол иде, 4 саата непрестанато врне снег.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Heavy, heavy snowfall у Куманово веќе 3 часа. Има сигурно 6-7цм нов снег, на сите улици има угазен снег негде 3-4цм. Сиве овие денови ова е најјакиот снег.

Сега се вратив од едночасовно шетање на овие убавини. Смрзнав, нозете ми се мокри, ама убаво си поминав. :)
Заебано е за возење.

Како е у Битола, Охрид, Гостивар моментално?
Ваму врне од накај 20h без прекин, има доста снег, сигурно над 60 см.
Еве слика, сликано е вчера :D

 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
a ne kazhuvash kade :( mene me interesira avtopatot kon tetovo gostivar
Па сигурно се чисти, и јас утре идам накај Скопје...
сигурно не е многу чисто, и автомобили поспоро возат, а Автобуси нема гајле, само ако продолжи вака да врне сигурно ќе има потешкотии и каснења утре.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.301
a ne kazhuvash kade :( mene me interesira avtopatot kon tetovo gostivar
Teтово и тетовско.
Друже, по моја логика нема шанса да е чист автопатот. Додека камионот замине до Гостивар, тоа позади него исто ко да не го исчистил.
Со голем интензитет врне.
Можеш да си одиш, али возење многу внимателно и со многу мала брзина. И обавезно ланци би ставил коа би возел на вакво време.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кај нас у Кавадарци курац снег, денеска и вечерва цело време температура над нула, малце дожд, кал и растопен снег, ништо од најавените обилни врнежи, сега дури кој ќе ја трпи водата и калта.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.932
Поени од реакции
29.820
Teтово и тетовско.
Друже, по моја логика нема шанса да е чист автопатот. Додека камионот замине до Гостивар, тоа позади него исто ко да не го исчистил.
Со голем интензитет врне.
Можеш да си одиш, али возење многу внимателно и со многу мала брзина. И обавезно ланци би ставил коа би возел на вакво време.
fala za informacijata ., navistina ke mi koristi ., ushte ednash fala........znachi jebeno a mora da se odi:гомце::facepalm:
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
Дали чудовиштата од снегулки ќе бидат и последните врнежи од снег... имате ли некој сајт што дава најточни информации... баш ме интересира .Колку што разбав оваа воздушна маса се спуштила од Србија ..во која денешните врнежи биле најсилно проследени со ветер и најобилни врнежи од снег...
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.932
Поени од реакции
29.820
Teтово и тетовско.
Друже, по моја логика нема шанса да е чист автопатот. Додека камионот замине до Гостивар, тоа позади него исто ко да не го исчистил.
Со голем интензитет врне.
Можеш да си одиш, али возење многу внимателно и со многу мала брзина. И обавезно ланци би ставил коа би возел на вакво време.
ivica me interesira i momentalnata sostojba vo tetovo pretpostavuvam od tamu se javuvash....
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ај разбирам западна Македонија да има и по 2 метри по градовите ама за Скопје ова е реткост во неколку години па и децении една зима се погодува да биде вака веќе 12-13 дена држи околу 30цм сега моментално се прсна врнење споено е небо со земја.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Дали чудовиштата од снегулки ќе бидат и последните врнежи од снег... имате ли некој сајт што дава најточни информации... баш ме интересира .Колку што разбав оваа воздушна маса се спуштила од Србија ..во која денешните врнежи биле најсилно проследени со ветер и најобилни врнежи од снег...
По ова што го пратам на сајтов до сега немаат промашај.
http://www.accuweather.com/en/mk/skopje/227397/weather-forecast/227397
 

Kajgana Shop

На врв Bottom