Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
i jas se prijavuvam golman branam samo sum od veles ako moze nes grupa da se napravi za da se dogovorime po detalno so i kako
1. Acid
2 .Kомита Ултрас
3. Трн_Во_Око
4. AceMaus
5. ТheTrooper
6. Серпико
7. DracevoTheCity
8. Дим4е
9. Divac
10. Симон Трајковски (се пријави на Facebook) :)
11. Метла (се пријави на Facebook) :)
12. Bogdanco
--- надополнето: 1 февруари 2012 во 02:27 ---
Eve uste edna prijava..
i se nudam za pomos vo organizacija :D
Moze ako sakas okolu organizacija da ni pomognes da ziveev u sk ke se potrudev i jas okolu organizacija ali jbg od Ve sum, a mislam deka e dobra ideja da se sobereme malku da se podruzime i da se zapoznaeme :)))
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ми се допаѓа што речиси се собравме... Сега, за уште подобра организација сметам дека е најдобро малку да ги поделиме улогите. Предлагам уште од тука да ги поделиме играчите на две екипи, за кои ќе биде одговорен по еден играч. Кога велам одговорен, мислам - да стапи во контакт со нив (телефонски, по приватни пораки, или по фејсбук) и да се осигура дека сигурно ќе дојдат на натпреварот. Исто така, да ги координира позициите на игра, одбраната, нападот, измените и слично... :)

Имајте на ум дека ни требаат барем уште 3-4 играчи за да закажеме термин. Мора да има и по некоја измена, инаку ќе цркнеме. Може има некои што играат активно, но повеќето од нас немаат фатено топка 7-8 години, а некои и воопшто :)

Па, се согласувате да почнеме со делба и означување на „капитените“ на екипите? :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.653
Поени од реакции
9.877
Ја освен голман, можам само да навивам :pos:
И ако може сабота да играме, пошо само тогаш не сум на работа.... :(
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Па, се согласувате да почнеме со делба и означување на „капитените“ на екипите? :)
Еден од капитените би можел да бидеш ти........ за друг некој од тие што имаат најмногу искуство и најмногу играно....
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.401
Поени од реакции
28.337
Имаат сите фејсбук некако да се аднеме па у групен чет или тука сите у конверзација да поделиме улоги ? Јас исто како Драчево Д Сити.. Или голман или пикер :D
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Aj da se dodademe na fb pa taka da se kontaktirame mene mozete da me najdete kako Bobi Draskacot
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Е аман бе.....некој за бек да се пријави.Се пикери и голмани сте.............
Драчево брат ти треба бек шутер да си играш.Имаш играно тоа...........малце неславно додуше,али си играл (y)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.401
Поени од реакции
28.337
Е аман бе.....некој за бек да се пријави.Се пикери и голмани сте.............
Драчево брат ти треба бек шутер да си играш.Имаш играно тоа...........малце неславно додуше,али си играл (y)
Шо да прајме тоа е... Ако не па да менуваме позиции :) Како голман имам професионално брането у Вардаар, а пикер основно и средно често бев пошто сум крупен... Позициите мислам се најлесен проблем.. Само не е поизводливо малата сала во Б.Т. да ја земеме ? 4200 е ако не се лажам...18 души да сме по 230 денари по човек доаѓа... Ем на топло ем на асален паркет да изиграме...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Шо да прајме тоа е... Ако не па да менуваме позиции :) Како голман имам професионално брането у Вардаар, а пикер основно и средно често бев пошто сум крупен... Позициите мислам се најлесен проблем.. Само не е поизводливо малата сала во Б.Т. да ја земеме ? 4200 е ако не се лажам...18 души да сме по 230 денари по човек доаѓа... Ем на топло ем на асален паркет да изиграме...
Помалку е таа бе.Скоро секој викенд играм таму фудбал........5 на 5,6 на 6 се игра цело време никогаш повеќе од 150 немам дадено.Баш и за ракомет малата не ми е многу асална,мала е.Не е ни правилно обележано таму се за ракомет.
Можеме у било која од тие салиоте што ги изгради владата,може во Расадник,Кале.......ма било каде.Ко малку сали да има низ Скопјево.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.401
Поени од реакции
28.337
Кале би била најдобра опција. Ем е у центар и би ни била блиску на сите некој доаѓа од Хром, некој од Драчево. А, со судија што прајме? Има кандидати што ќе прифатат да се педе*и ? :D


(мала шала)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Е аман бе.....некој за бек да се пријави.Се пикери и голмани сте.............
Драчево брат ти треба бек шутер да си играш.Имаш играно тоа...........малце неславно додуше,али си играл (y)
Има двајца бекови бе. Миле и Симон :)
Едниот е пријавен, другиот сеуште не сум го сретнал за да му кажам да се пријави на темава... Јас сум среден бек.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Вие само кажете време и место. Ќе се измеркаме сите и реано ќе се види кој за каде е. Јас пошто висок, „под кош“ :))
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
4
Има уште еден, лево крило од Драчево ко бр. 13 - Спасе Жупан :)
--- надополнето: 2 февруари 2012 во 01:28 ---
1. Acid
2 .Kомита Ултрас
3. Трн_Во_Око
4. AceMaus
5. ТheTrooper
6. Серпико
7. DracevoTheCity
8. Дим4е
9. Divac
10. Симон Трајковски
11. Метла
12. Bogdanco
13. Спасе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom