Финале: Србија - Данска - [29.01.2012]

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Џабе им 200 преноси на Сител, кога на крајот прогласувањето на победниците не го дадоа во директен пренос.(n)
Ебате телевизијата каде побитни им се вестите и турските серии.. страшна работа.
Остај Сител, педериве го наградија Кире у off-програма, не кога ги наградуваа другите.

И Србиве, едвај се слушна аплаузот... :facepalm: Ќе ги разберев ние да завршевме пред нив, ама вака тие сребро, ние 5-ти и пак да не му дадат аплауз на Кире !? Ебати љубоморните створења...

Колку и да сакам да ги почитувам и да иам добра слика за нив, пак ме разубедуваат со старите „финти“... :tapp:
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
246
Поени од реакции
296
Ја па не сум импресиониран од Данска воопшто,барем не на финалниов натпревар.Имаа одличен голман и ги искористија сите слабости на Србија.На контри ги фаќаа,одбраната беше отсутна и тако даље.
Мене Хрватска и Шпанија подобар впечаток ми оставија отколку данциве.
Данска денеска на сите можни полиња ја надигра Србија.И, немој да се залетувате да зборувате дека Данска е незаслужено во финалето.Факт е дека лошо го почнаа првенството, но кога се разиграа знаев дека се живо ќе тепаат.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.831
Поени од реакции
15.942
Остај Сител, педериве го наградија Кире у off-програма, не кога ги наградуваа другите.

И Србиве, едвај се слушна аплаузот... :facepalm: Ќе ги разберев ние да завршевме пред нив, ама вака тие сребро, ние 5-ти и пак да не му дадат аплауз на Кире !? Ебати љубоморните створења...

Колку и да сакам да ги почитувам и да иам добра слика за нив, пак ме разубедуваат со старите „финти“... :tapp:
Еј за тоа имаше аплауз, се гледаше кога се сврти камерата накај трибини плускаа гледачите му одадоа почит, проблемот кај Сител беше што не пуштија глас од тој пренос , туку си дробеа во тоа нивното мизерно студио..
И не е Србија крива за тој протокол, си ебале мамата ЕХФ, се е под нивна режија, како ќе свират така ќе играш.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Остај Сител, педериве го наградија Кире у off-програма, не кога ги наградуваа другите.

И Србиве, едвај се слушна аплаузот... :facepalm: Ќе ги разберев ние да завршевме пред нив, ама вака тие сребро, ние 5-ти и пак да не му дадат аплауз на Кире !? Ебати љубоморните створења...

Колку и да сакам да ги почитувам и да иам добра слика за нив, пак ме разубедуваат со старите „финти“... :tapp:
Бато тебе ти е страшно изрибан мозак, љубоморни створења, на што сме љубоморни, еве пак ке кажам јас како Србин мислам дека Кире и Хансен беа најдобри играчи на оваа првенство...кои што мислам дека и цела Србија се согласува со мене!!!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Еј за тоа имаше аплауз, се гледаше кога се сврти камерата накај трибини плускаа гледачите му одадоа почит, проблемот кај Сител беше што не пуштија глас од тој пренос , туку си дробеа во тоа нивното мизерно студио..
И не е Србија крива за тој протокол, си ебале мамата ЕХФ, се е под нивна режија, како ќе свират така ќе играш.
Не глеав на Сител, на нет глеав. Немаше воопшто да искоментирам ако го глеав на Сител тоа. :)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Еј за тоа имаше аплауз, се гледаше кога се сврти камерата накај трибини плускаа гледачите му одадоа почит, проблемот кај Сител беше што не пуштија глас од тој пренос , туку си дробеа во тоа нивното мизерно студио..
И не е Србија крива за тој протокол, си ебале мамата ЕХФ, се е под нивна режија, како ќе свират така ќе играш.

Tocno , i srpskiot komentator bese iznenaden zosto ovie nagradi se davaat nadvor od oficijalna programa.
Imase aplauz za Kire barem jas vidov bidejki gledav na RTS.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
Остај Сител, педериве го наградија Кире у off-програма, не кога ги наградуваа другите.

И Србиве, едвај се слушна аплаузот... :facepalm: Ќе ги разберев ние да завршевме пред нив, ама вака тие сребро, ние 5-ти и пак да не му дадат аплауз на Кире !? Ебати љубоморните створења...

Колку и да сакам да ги почитувам и да иам добра слика за нив, пак ме разубедуваат со старите „финти“... :tapp:
WTF? Како јас чуф аплауз? Или е Ртс подобра телевзија од таа Сител или вие немате уши...

Да бе толко су љубоморни да сите ме молешеа да им го дадам дресот со Лазаров...И само пофалби има за њега....
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
ви реков дека хансен че ги отвори како конзерви :D така им треба на грчките слуги јас само се чудам како стасаја до финале :гомце: тим имаат освен голманот и тој келешот што им игра крило
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Остај Сител, педериве го наградија Кире у off-програма, не кога ги наградуваа другите.

И Србиве, едвај се слушна аплаузот... :facepalm: Ќе ги разберев ние да завршевме пред нив, ама вака тие сребро, ние 5-ти и пак да не му дадат аплауз на Кире !? Ебати љубоморните створења...

Колку и да сакам да ги почитувам и да иам добра слика за нив, пак ме разубедуваат со старите „финти“... :tapp:
Не збори глупости, немало аплауз... Ова последново вака треба да ти гласи. Колку и да не сакам да ги почитувам и да имам добра слика за нив, пак ме разубедуваат. Конкретно со аплауз и подржување на Македонија кога не игра Србија, во повеќе наврати. Што овде е слаба слика за обратен случај иако сите зборат за некои „србомани“. Љубоморните ако сакаш да ги видиш отвори фејсбук да си видиш ни честитки нема обични.

Данска <3 :pos: Срамота, тоа е љубомора, то ес повеќе накај комплекс ми иде.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Не стварно бе,кај им беа ласерите.. огромна грешка со нив може и ќе освоеа злато :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Добро, супер ако имало. Ја кај што глеав кај Шпанциве беше штама кога му ја дадоја наградата... o_O
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
Абе ја изгледа сум пропуштил еден податок... Момир Илиќ МВП?!?!?! :eek:

Со кој памет бе?!?!
Со пилешка памет....МВП по некои стандарди мора да игра во финалето....
Од секогаш било така....

А Кире е најдобар стрелец и си има награда за тоа...
--- надополнето: 29 јануари 2012 во 19:29 ---
Абе ја изгледа сум пропуштил еден податок... Момир Илиќ МВП?!?!?! :eek:

Со кој памет бе?!?!
Со пилешка памет....МВП по некои стандарди мора да игра во финалето....
Од секогаш било така....

А Кире е најдобар стрелец и си има награда за тоа...
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Оваа репрезентација ја имаше публиката и најмногу поради фактот што беа ко-домаќини на ова првенство и играат пред 10 000 свои навивачи стигнаа до ова 5то место, од овие 10 000 луѓе ако одземеш 9990 и го добиеш бројот на луѓе кои ги бодрат пример во случај да се играше во Шведска или Германија, ниту од првата фаза од групи немаше да излезат со Шундо ко селектор.

Точно е дека ова е феноменална генерација ама за нас македонците ова е стандард самите да си ги комплицираме работите, со Червар сега ќе гледавме финале, или битка за трето место, во секој случај за медал ќе се бореа.

А сега останавме со она лузерското, ЗА МАЛЦЕ, немавме среќа ...

Имаше една дешавка помеѓу Аврам Грант и Мурињо пред неколку години, кога Мурињо беше избркан од Челзи а Аврам Грант ги однесе во финале у ЛШ,изгуби титула во последно коло т.е. до последно коло се бореше за титулата и изгуби во финалето од ФА купот. Аврам му кажа дека за разлика од него стигнал до финале во ЛШ и за малце ќе освоел тројна круна, а Мурињо му одговори, тоа е точно, ти за малце Се ќе освоеше, и ЛШ и ПЛ и ФА куп ама ти ништо не освои, in my philosophy almost is nothing. Затоа и Мурињо со МАЛИОТ Порто освои ЛШ.
Tргнете го Мурињо тука, видете му ја поентата, ова не треба да ни претставува утеха, доста се понашаме ко малечка недорасната земја и доста се тешиме со ова, види, нема ниту еден новинар да им го плесне во фаца ова на РФМ, зашто не Червар а зашто Шундо, и ред други работи да ги запраша ...

Не, сите сега пишуваат за успехов, 5то место на домашен терен пред 10 000 публика, воув, далеку е ова од голем успех како што тоа е претставено во нашава земја, па еве србиве ко домаќини со атмосфера 10 пати полоша од онаа нашата на трибини стигнаа до финале а исто далеку се послаби од останатите гиганти во Европа. 21ви век сме, веќе во 12тата година влеговме од истиот, доста више се однесуваме и се гледаме себе си инфериорно, ко земја која се задоволува со 5ти места и со муабетот, се носевме со големите но немавме среќа.

Се дур се понашаме вака, анемично, и игнорираме проблеми во сопствената држава кои не кочат, ние за голем успех можеме само да сонуваме. Овие од КФМ једино што направија 1 единствен паметен потег, се решија за Бо без кој ќе бидеме просечна кошаркарска репрезентација, по истиот принцип требаше да работат и од РФМ, со тоа што ние имаме феноменален играчки кадар, ама очајни сме на изборот за селекторска функција и тоа одамна е познат факт.
Не знам од каде да почнам со овој пост ама ајде да почнеме од факторот среќа и твоето игнорирање на истата.Целиот пост ти оди во вода кога ги споредуваш Аврам и Мурињо кога двајцата немаа улога во начинот на којшто едниот изгуби а другиот не. Аврам си ја заврши работата,не е негова вина што Тери има две леви нозе и промаши пенал за титула.Најсмешно е што го величиш успехот на Порто којшто имаше најлесна ждрепка од било кој шампион..Лион,Ла Коруља и Монако. во 1/4,1/2 и финале.Против единствениот добар тим,Порто помина поради судиски грешки и среќа а не поради Мурињо.При 1-0 во вториот меч му поништија чист гол на Сколс и Порто даде гол во 90,без никаква игра.Мурињо потфрли ама играчите го извадија,за разлика од Аврам.

Вистина е дека имаме комплекс на ниска вредност ама баш на ова првенство тоа беше демантирано....со сите игравме максимално,против никој не се предадовме,се вративме психички по катастрофниот пораз со Данска и од изгубена ситуација се пласиравме во квалификации за ОИ.

Среќата е огромен дел од спортот,денес една топка +- и Надал ке победеше,еден милиметар е во прашање,еден нец..Ние немавме со Данска и Германија,имавме со Словенија и имавме среќа што Полска победи баш 1 разлика инаку се ќе беше залудно.

Овој муабет ке држи да изгубевме од Полска,да завршевме 10-ти па да се жалевме како сме немале среќа...вака баш покажавме дека имаме самоверба и воља да се вратиме од било какви падови и ги победивме последните 3 натпревари.

Постот ти е повеќе индиректен обид за критика на државата(каде што се согласувам со тебе,многу работи не функционираат) отколку било каков аргумент дека ракометарите и стручниот штаб дадоа се од себе и постигнаа историски успех.Ако ти мислиш дека сме 5-ти само поради атмосферата,тогаш не може да се има никаква дискусија со тебе.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.378
Поени од реакции
46.762
па добро, на крај, подобро е да знаеш дека шампионот те преслушал. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom