Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Овој новиов дечко, не само што не можам да го смислам, туку одбивен ми е до максимум.... :sick:
Не можам ниту на скајп сликата да му ја гледам кога ќе се уклучи, а камоли во живо...Не знам што ми стана вака, али не можам со сила да бидам со него...Добар е, фин, симпатичен...Али нека е жив и здрав - не можам органски да го смислам...
Не е ниту заради бившиот, ниту за никој - немам никој друг...
Туку со време јас да го откачам, дури не се приврзал премногу за мене( пред 2 дена ми кажа дека многу ретко се наоѓало девојка како мене, шансите да најде му биле 1:10000000...) - Лооооооооол...И денес еве смислив изговор и утре здравје ќе му се јавам и фино - лепо ќе му речам да си брка работа и плус што ми е најинтересно - имам изговор со кој него ќе го обвинам дека е крив...( имам снимано разговор во кој учествува лично он и признава дека со една девојка сакал тајно да се гледа...) :)
Ухх каква драма ќе му направам...Ќе глумам дека сум повредена и тажна, хаххаха...И ќе се откачи од мене...


Подобро сама ќе си бидам, него со некој што не го сакам, а нема ни да го засакам никогаш...!
Да даде Госпо (се крстам сега) да се заљубиш во геј и тој да ти го преземи дечкото што ќе се заљубиш после него.
Машка клетва фаќа така да си знаеш.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Овој новиов дечко, не само што не можам да го смислам, туку одбивен ми е до максимум.... :sick:
Не можам ниту на скајп сликата да му ја гледам кога ќе се уклучи, а камоли во живо...Не знам што ми стана вака, али не можам со сила да бидам со него...Добар е, фин, симпатичен...Али нека е жив и здрав - не можам органски да го смислам...
Не е ниту заради бившиот, ниту за никој - немам никој друг...
Туку со време јас да го откачам, дури не се приврзал премногу за мене( пред 2 дена ми кажа дека многу ретко се наоѓало девојка како мене, шансите да најде му биле 1:10000000...) - Лооооооооол...И денес еве смислив изговор и утре здравје ќе му се јавам и фино - лепо ќе му речам да си брка работа и плус што ми е најинтересно - имам изговор со кој него ќе го обвинам дека е крив...( имам снимано разговор во кој учествува лично он и признава дека со една девојка сакал тајно да се гледа...) :)
Ухх каква драма ќе му направам...Ќе глумам дека сум повредена и тажна, хаххаха...И ќе се откачи од мене...


Подобро сама ќе си бидам, него со некој што не го сакам, а нема ни да го засакам никогаш...!
о.О

Може едно прашање, онака? :)
Зошто се впушташ во врска со некој со кој не можеш да се смислиш и после краток период правиш драми за да раскинеш со него?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Ццццц..Леллеее...:))))
Вие ова по машка линија се здруживте и против мене сите...Уште и клетви паднаа и све...
Значи да разјаснам - јас на почетокот бев голем оптимист за оваа врска и влегов во истата со најискрени намери...До денес ниту еднаш го немам изневерено, ниту пак навредено...
Е сега не знам ни јас што ми стана - едноставно ми е одбивен дечково (да не кажам одвратен...). И тоа од Нова Година па навака...Имам и претходно пишувано...
И знаев дека не е толку наивен како што изгледа затоа што имам разговор снимено, во кој он збори за некоја таму што сакал авантури да има со неа и тајно да се гледа...А мене ми врти приказни скрос други и се прави ангел пред мене...Ова кец на десетка ми дојде...Не знам ни што пишувам за него, кога не ми е некој битен фактор во животот...
И нема теоретска шанса некогаш да посакам да бидам со него...Одбивен ми е и КРАЈ!
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Blondi, еве ти линк за да си читаш додека свашта ти пишуваат овие овде:

edit
Отстранет е линкот.
Leandra

И секоја чест, морам да те пофалам, во тие неколку месеци додека бевте " заедно", што ниту еднаш не си го изневерила или навредила.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ццццц..Леллеее...:))))
Вие ова по машка линија се здруживте и против мене сите...Уште и клетви паднаа и све...
Значи да разјаснам - јас на почетокот бев голем оптимист за оваа врска и влегов во истата со најискрени намери...До денес ниту еднаш го немам изневерено, ниту пак навредено...
Е сега не знам ни јас што ми стана - едноставно ми е одбивен дечково (да не кажам одвратен...). И тоа од Нова Година па навака...Имам и претходно пишувано...
И знаев дека не е толку наивен како што изгледа затоа што имам разговор снимено, во кој он збори за некоја таму што сакал авантури да има со неа и тајно да се гледа...А мене ми врти приказни скрос други и се прави ангел пред мене...Ова кец на десетка ми дојде...Не знам ни што пишувам за него, кога не ми е некој битен фактор во животот...
И нема теоретска шанса некогаш да посакам да бидам со него...Одбивен ми е и КРАЈ!
Па подобро да си го изневерила отколку да го омаловажуваш, па макар и на форум... Каков таков, ти бил арен пред некое време, а сега ќе велиш дека ти е одвратен. Туку да напишеше он нешто овде за тебе (во твој стил) Леле девојчето со кое одам ми е одвратно, не можам да ја смислам..., како ќе се почуствуваше ти? Сите сме од мајка родени Блонди, не е убаво така да збориш за некој со кој пред некое време си разменувала телесни течности ...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Па подобро да си го изневерила отколку да го омаловажуваш, па макар и на форум... Каков таков, ти бил арен пред некое време, а сега ќе велиш дека ти е одвратен. Туку да напишеше он нешто овде за тебе (во твој стил) Леле девојчето со кое одам ми е одвратно, не можам да ја смислам..., како ќе се почуствуваше ти? Сите сме од мајка родени Блонди, не е убаво така да збориш за некој со кој пред некое време си разменувала телесни течности ...
А ти ќе простиш дволично и лицемерно понашање? И не знам дали си имала прилика да видиш - на пример некој ти е ок све , но кога ќе го запознаеш малку подобро и ќе поминеш некое време со него, ти станува одбивен...Можеби таква енергија на мене ми шири он...Не можам против себе...
Дури има случаеви кога некој на пример ништо не ти згрешил во животот, а се чувствуваш крајно непријатно во негово друштво, негативна енергија те мава од неговото присуство...Имам живи примери за ова видено...И не мора да е само за дечко или девојка, него општо...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
А ти ќе простиш дволично и лицемерно понашање? И не знам дали си имала прилика да видиш - на пример некој ти е ок све , но кога ќе го запознаеш малку подобро и ќе поминеш некое време со него, ти станува одбивен...Можеби таква енергија на мене ми шири он...Не можам против себе...
Дури има случаеви кога некој на пример ништо не ти згрешил во животот, а се чувствуваш крајно непријатно во негово друштво, негативна енергија те мава од неговото присуство...Имам живи примери за ова видено...И не мора да е само за дечко или девојка, него општо...
Ако не ти чини, замини... Немора да го навредуваш на јавен форум. Ако е за тебе одвратен за некоја друга ќе биде таман. А и мислам дека сега си бараш изговори за да му раскинеш иако дечкото можеби коректно се однесува со тебе. А мене ако некој ми е одвратен (досега не се случило, може само да ме нервира) или ќе му кажам во лице што мислам за него или ќе се држам на дистанца... Само роднините неможеме да ги бираме, сите други што ќе влезат во нашиот живот, влегле зошто ние сме ги пуштиле..
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
А ти ќе простиш дволично и лицемерно понашање? И не знам дали си имала прилика да видиш - на пример некој ти е ок све , но кога ќе го запознаеш малку подобро и ќе поминеш некое време со него, ти станува одбивен...Можеби таква енергија на мене ми шири он...Не можам против себе...
Дури има случаеви кога некој на пример ништо не ти згрешил во животот, а се чувствуваш крајно непријатно во негово друштво, негативна енергија те мава од неговото присуство...Имам живи примери за ова видено...И не мора да е само за дечко или девојка, него општо...
Јас те разбирам потполно. Можда сакаш груб секс, а он сака романтика, мож обратно, и така... да не дрндам многу тука, мразам да лафим на љубавни проблеми, зашто тоа е тешка филозофија :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ццццц..Леллеее...:))))
Вие ова по машка линија се здруживте и против мене сите...Уште и клетви паднаа и све...
Еве и од мене една клетва. Да даде ГоспО да пораснеш во клишето во коешто си сега. Мх мх мх... а ако тоа не ти фаќа око, да даде Господ да заработуваш одлично од своето тело, ама тоа да биде јавно, па да те гледаме сите у телевизор, да ти се порадуваме и ние... само што... све ми се чини дека тоа нема да се деси :( за жал на нашите немирни дланки. :(
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.875
Овој новиов дечко, не само што не можам да го смислам, туку одбивен ми е до максимум.... :sick:
Не можам ниту на скајп сликата да му ја гледам кога ќе се уклучи, а камоли во живо...Не знам што ми стана вака, али не можам со сила да бидам со него...Добар е, фин, симпатичен...Али нека е жив и здрав - не можам органски да го смислам...
Не е ниту заради бившиот, ниту за никој - немам никој друг...
Туку со време јас да го откачам, дури не се приврзал премногу за мене( пред 2 дена ми кажа дека многу ретко се наоѓало девојка како мене, шансите да најде му биле 1:10000000...) - Лооооооооол...И денес еве смислив изговор и утре здравје ќе му се јавам и фино - лепо ќе му речам да си брка работа и плус што ми е најинтересно - имам изговор со кој него ќе го обвинам дека е крив...( имам снимано разговор во кој учествува лично он и признава дека со една девојка сакал тајно да се гледа...) :)
Ухх каква драма ќе му направам...Ќе глумам дека сум повредена и тажна, хаххаха...И ќе се откачи од мене...


Подобро сама ќе си бидам, него со некој што не го сакам, а нема ни да го засакам никогаш...!
Од мене имаш лајк зошто си искрена и зошто предосеќам дека ќе ми бидеш моја муза и инспирација за многу, многу постови.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Од мене имаш лајк зошто си искрена и зошто предосеќам дека ќе ми бидеш моја муза и инспирација за многу, многу постови.
И тебе еве ти од мене лајк, знам дека ќе го искористиш ова во наредните текстови.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ццццц..Леллеее...:))))
Вие ова по машка линија се здруживте и против мене сите...Уште и клетви паднаа и све...
Значи да разјаснам - јас на почетокот бев голем оптимист за оваа врска и влегов во истата со најискрени намери...До денес ниту еднаш го немам изневерено, ниту пак навредено...
Е сега не знам ни јас што ми стана - едноставно ми е одбивен дечково (да не кажам одвратен...). И тоа од Нова Година па навака...Имам и претходно пишувано...
И знаев дека не е толку наивен како што изгледа затоа што имам разговор снимено, во кој он збори за некоја таму што сакал авантури да има со неа и тајно да се гледа...А мене ми врти приказни скрос други и се прави ангел пред мене...Ова кец на десетка ми дојде...Не знам ни што пишувам за него, кога не ми е некој битен фактор во животот...
И нема теоретска шанса некогаш да посакам да бидам со него...Одбивен ми е и КРАЈ!
Еве ја ќе пробам по женска линија. Обично не се плеткам во темава, што ради смешни проблеми и решенија, а уште посмешни луѓе, ама ај ме испровоцира со проблемов твој. Ситуацијава е обратно поставена драга Блонди, дечково не е твој проблем. Ти си негов, и тоа сериозен проблем. Работите стојат вака. Гледам ли дека партнерот ми е лицемерен или го фатам дека ми прави нешто зад грб ( како тебе во случајов), ставам крај. Не чекам да му смислам план од типот, сега ќе видиш што те снашло. Искрено, тоа време во планирање, ќе си го искористам во раат живот, па нека си тера младичот.

Друга работа која особено ми боде очи во твојов пост. Како ви излегуваат толку злочести работи од уста или од тастатура од типот: Не можам да го поднесам. Што ѓавол ве тера да седите со човек што не го поднесувате, а уште повеќе да трубите за тоа наоколу. Почувствуваш ли одбивност, далечина раскинувај. Тоа е човечно. А вие чекате? Што чекате, можам да погодувам, најчесто подобра прилика за да не останете сами. Ехе колку пати сум наишла на истава приказна, луѓе се смртно преплашени да се сами, ќе дремат со некоја будалетинка која не е ни свесна во што се вплеткала, дури не си најдат нешто по своја мера. И морам да признам дека оваа болест е многу почеста кај жени. Сум имала другари кои треселе зелени од ваков тип од истава причина, меѓутоа стравот на жената од самотија се чита во секој нејзин потег. Инаку се ми се чини дека при првата грешка на младичов, ќе си му рекла аривидерчи.Барем ако си зрела и оформена личност.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Blondi ебате искреноста и изиграање трол на форум. Поштеди не` нас од твојата исфрустрираност од многу одамна, како и огромната желба за внимание. Биди коректна и искрена со себе. Некад си доживеала толкав неуспех во љубовта што сеа ништо не ти оди под рака. Ама тоа е. Се` додека се пецнуваш себеси со минатото ќе ја имаш оваа болка.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.305
Поени од реакции
22.097
инспириран од еден претходен пост и гледајки го филмот невозможна мисија 2( мислам дека беше) имаше таму една сцена каде еден ги опиша жените со два збора.
тие се како мајмуни, додека не се фатат за нова гранка , не ја испуштаат старата.
п.с не ми се љутите мене, љутете му се на сценаристот или кој е веќе таму задолжен за текстот во филмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom