Економски факултет (reloaded)

Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
--- надополнето: 7 јануари 2012 во 23:11 ---


Задача како таа погоре сигурно нема да има.Тешко само со теорија да може да се положи зашо и задачите носат доста поени а и лесни се(поедноставните ги дава) и формули само за обврзници дава,дадени ти се пред делот со задачите.Од теорија дава прилично општи работи,поделби може и некоја дефиниција(не е страшно) и плус на секое прашање имаш наведено колку точни одговори има тоа е тоа не е кој знае што...

А да ве прашам од книгата Финансиски менаџмент учите теорија и формули и задачи или од презентациите? Ве молам одговорете ми затоа што сум вонредно!
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 13:13 ---
А да ве прашам од книгата Финансиски менаџмент учите теорија и формули и задачи или од презентациите? Ве молам одговорете ми затоа што сум вонредно!
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
А да ве прашам од книгата Финансиски менаџмент учите теорија и формули и задачи или од презентациите? Ве молам одговорете ми затоа што сум вонредно!
--- надополнето: 10 јануари 2012 во 13:13 ---
А да ве прашам од книгата Финансиски менаџмент учите теорија и формули и задачи или од презентациите? Ве молам одговорете ми затоа што сум вонредно!
Ја би ти препорачал да учиш од книгата,а презентациите само да ги разгледаш онака.:)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Имам три прашања до колегите што имаат одено на пракса, со подигната УПАТНИЦА од факултетот:
  1. Како се одбира наставник/ментор? Кој сакам јас, и треба потоа негов потпис да барам?
  2. Кој е продекан за настава и каде му се наоѓа канцеларијата? Треба да ја оставам оваа упатница еден ден во факултетот за да ми се потпише продеканот или можам и за еден ден да завршам работа?
  3. Во еден примерок ми треба оваа упатница или ќе мора една да однесам и во Центарот за кариера кај нас на факултет?
Кој знае, нека помага :pipi:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Кој е продекан за настава и каде му се наоѓа канцеларијата? Треба да ја оставам оваа упатница еден ден во факултетот за да ми се потпише продеканот или можам и за еден ден да завршам работа?
Мислам дека е Горан Петрески. Канцеларија не знам кај му е. Мене кога требаше да ми се потпише документите ги оставив доле во пролазчето лево од студентски... и ми ги вратија насипани со кафе. :unsure:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Мислам дека е Горан Петрески. Канцеларија не знам кај му е. Мене кога требаше да ми се потпише документите ги оставив доле во пролазчето лево од студентски... и ми ги вратија насипани со кафе. :unsure:
Мислам дека не е Горан веќе лани го сменија, сега е една професорка, мислам на е-бизнис департман,( ова да се земе со резерва).
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Мислам дека не е Горан веќе лани го сменија, сега е една професорка, мислам на е-бизнис департман,( ова да се земе со резерва).
Да бе, професорката Габер е изгледа продекан сега...
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Колеги кој предмет е полесен Логистика или Организација и дизајн на веб, Ај ве молам некој ако знае да ми пренесе искуство ;)
Логистика е полесен. Вежбите веб се поинтересни.
А предавањата веб се комедија, ги држи the one and only, Вера Наумовска.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
^ :pos: Да не е тежок како математички методи, нема студент што не го прешишал тој предмет, сите задачите решени, потешко е да ги најдеш во книга, одколку да ги копираш од некој стик.
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Логистика е полесен. Вежбите веб се поинтересни.
А предавањата веб се комедија, ги држи the one and only, Вера Наумовска.
Фала за одговорот и би те замолил случајно ако имаш прашања за испит од овие два предмети да ми пратиш :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
68
Поени од реакции
12
Ќе ве замолам на неколку прашања дали можам да добијам одговор.

Се работи во врска со еден братучед кој сака да оди на економски.Мерак му било да оди на финансиски менаџмент.Има слаби оцени т.е не баш единици :icon_lol:но просек од сите години му е 3.00.Дали може воопшто да се запише на факултетов и доколку би можело кога може најрано да го направи тоа?Знам дека порано кога бев јас беше околу Септември,Октомври.Прашањето ми е,дали има можност сега да се запише?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Ќе ве замолам на неколку прашања дали можам да добијам одговор.

Се работи во врска со еден братучед кој сака да оди на економски.Мерак му било да оди на финансиски менаџмент.Има слаби оцени т.е не баш единици :icon_lol:но просек од сите години му е 3.00.Дали може воопшто да се запише на факултетов и доколку би можело кога може најрано да го направи тоа?Знам дека порано кога бев јас беше околу Септември,Октомври.Прашањето ми е,дали има можност сега да се запише?
Најрано што може да проба е во септември, ама со тој просек на финансиски мислам дека нема да успее.
 
Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Ќе ве замолам на неколку прашања дали можам да добијам одговор.

Се работи во врска со еден братучед кој сака да оди на економски.Мерак му било да оди на финансиски менаџмент.Има слаби оцени т.е не баш единици :icon_lol:но просек од сите години му е 3.00.Дали може воопшто да се запише на факултетов и доколку би можело кога може најрано да го направи тоа?Знам дека порано кога бев јас беше околу Септември,Октомври.Прашањето ми е,дали има можност сега да се запише?
Ako si plati moze i ke se zapise, deneska se e so pari taka da....
--- надополнето: 11 јануари 2012 во 12:36 ---
има
има СИС горе кај канцелариите .
koga moze profesorot da go najdam vo kancelarija da ne znaes?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Колеги кои два предмети да ги бираме во летен семестар?
Англиски 2 како е тој мислам дали е тешко, материалот и проф?
МЧР кој предава,материлот како е ?
фала однапред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom