Легијата

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.893
го имаш у Југотон мислам дека е 300 денари, на промоција беше 250..
--- надополнето: 19 декември 2011 во 23:27 ---
Ах бе репери бе репери.. што се испозапаливте на ова „дисов“ ? Одмаздувал дечкото, кого одмаздува ? Каде беше две години да одмаздува и да го чува неговиот брат-рапот ? Тони(РНС) од увек вадел добар текст, рецитал, флоу све, ова апсолутно непотребен потег, и преку куров више од упростување на рапот. После ќе се чудам како други луѓе исмејуваат и уопште не го сметаат рапот за веродостојна музика, целиот се сведува на докажување кој е фејк кој е риал, кој пее за пички кој за улица(небитно дали истата ја живее) РНС у од улица не живее, с од сиромашен нема како што покушава да ни долови слика. Цело време, со гидини се вртат истите теми во круг посебно во македонскиов рап. Тони(Зен) нема да врати многу нормално од проста причина што го боли кур него дали некој си таму РНС му извадил дис...


И да се разбереме, дисот како дис е добар, одличен, а дали е потребен ? Не.
Знам дека го има али не сум од СК јас.. Поентата ми беше да кажи некој впечаток од албумот, пошо ако го купувам се разбира дека сакам да прочитам нечии впечатоции и рецензии, а не на празно да фрлам 300 денари.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Знам дека го има али не сум од СК јас.. Поентата ми беше да кажи некој впечаток од албумот, пошо ако го купувам се разбира дека сакам да прочитам нечии впечатоции и рецензии, а не на празно да фрлам 300 денари.
добар е еве јас ќе ти кажам, башка пакла ризли идат со него ;)
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
2
Веќе се тешка комерцијала.
Зашто ? Факинг перење пари секој факинг викенд .
Знам сеа дека многу ќе се јават со „нема везе андерграунд се“ али тоа ти е. Заслепени од „љубовта“ кон Легијата не забележуваат. Глејте објективно , нема ништо што ги издвојува од комерцијалата.
Знаеш што е комерцијала? Коа артист/група еве да земеме конкретно за група ке почне да праи музика која ке допира до увото на пошироката публика, ке имаат менаџер кој ке раководи и ке биде како што он ке каже и ке перат пари како луди... ке гледаат у секоја прилика да исперат пари, ке ги има на секој втор медиум и на сите естрадни (ебани) настапи, шоуа и доделувања на награди! Сакаш да кажеш дека Легија се комерцијала ако шиткаат албум 300 денари? Траките им се сеуште вистински, рап со емоции и од авион се гледа дека е од душа! И они треба да живеат од нешто... живот остаиле на рапот!
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050

Ja slusnav trakava od momcive i mi stana kef kako toa sme sretnale eden isti sempl i sme go obrabotile na po razlicni nacini.Ovoj bit mi e okolu godina dena star, i semplot so pijanoto sum go isekol od makedonsko jazz trio (nesto taka bese grupata) i sum go iskoristil.Go pustam klipov ovde za onaka sami da ja videte razlikata vo produkcijata.
I ako nekoj znae da kaze koj go producirase ovoj bit sto oni go iskoristile ???

 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
^^^ klinec daj prestani da spamirash be taka ne se stanuva raper pak i posebno ako sakas da si poseben ... i daj nema li nekoj moderatori da se pogrizat za takvi postovi voob6to ne svrzani so dadeni temi i temite u istite.
Na 5 temi po 5 posta musaka. ..
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Semplot ti e od Beneventan trio -Bel dedo.. go primetiv uste prv pat koga ja cuv Black Domina :) Chekam album od tebe :) pozdrav
http://www.youtube.com/watch?v=oFagRxjusww
Ej brat bravo za linkot.Bas sakav da vidam koj e tipot sto pravi takvi pijano akordi :) .... fala nogu.Inace albumot moj e gotov.Samo ne znam za koj album zboruvas, boom bap trip hopot ili rap albumot.Za momentot e 95% gotov trip hopot ... omot, detali ova ona ;) .. se se sreduva pri kraj ....kje pustam tuka release note i tako dalje .... ajde pozdrav .....
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
2
http://www.youtube.com/watch?v=sQ0cFij8tJU Ako sakate da slushate muzika koja e napravena od dusa bez mnogu pari mislam deka linkov gore da go preslushate i probajte razberetego mojot sosed slavko musaka shto kazhuva vo negovata pesna...so evtin mikrofon zatoa nepushtajte mnogu glas ne e kvalitetna (pesnata ne e snimana vo studio) pozzdrav
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
http://www.youtube.com/watch?v=sQ0cFij8tJU Ako sakate da slushate muzika koja e napravena od dusa bez mnogu pari mislam deka linkov gore da go preslushate i probajte razberetego mojot sosed slavko musaka shto kazhuva vo negovata pesna...so evtin mikrofon zatoa nepushtajte mnogu glas ne e kvalitetna (pesnata ne e snimana vo studio) pozzdrav

Океј другар те разбирам,правиш песни и слично и секако сакаш да се промовираш но зарем е ова вистинската тема?

На тема за Легијата рекламираш твои песни,на темана за хип хоп културата спамаш па мајму му стара дај прибери се...
Те опоменаа мислам,грубо кажано не замарај !
Неам нишо против тебе ама нема смисла ова шо го праиш,отвори тема МУСАКА и постирај таму,башка ќе ти се накотат и домаќинкиве на форумот ради насловот па ќе добиеш на популарност.
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
2
Океј другар те разбирам,правиш песни и слично и секако сакаш да се промовираш но зарем е ова вистинската тема?

На тема за Легијата рекламираш твои песни,на темана за хип хоп културата спамаш па мајму му стара дај прибери се...
Те опоменаа мислам,грубо кажано не замарај !
Неам нишо против тебе ама нема смисла ова шо го праиш,отвори тема МУСАКА и постирај таму,башка ќе ти се накотат и домаќинкиве на форумот ради насловот па ќе добиеш на популарност.
Zdravo decki dali ke mozi da mi se objasni kako mozhe da se deaktivira profilot i kako moze moite postovi da se izbrishat tuka e slavko...jas se izvinuvam akautov go koristele moi poznanici ve molam da mi objasnite vo poraka najnapred fala...se izvinuvam vo moe ima shto predizvikavme nered.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Zdravo decki dali ke mozi da mi se objasni kako mozhe da se deaktivira profilot i kako moze moite postovi da se izbrishat tuka e slavko...jas se izvinuvam akautov go koristele moi poznanici ve molam da mi objasnite vo poraka najnapred fala...se izvinuvam vo moe ima shto predizvikavme nered.
За деактивирање мислам треба со некој од админите да се разбереш. Пробај во оваа тема.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Како ја оценувате соработката со раперите од Србија и дали ви се допаѓа? :)
Излегоа јаки траки кој ќе грмат во последно време.. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom