Фан Клуб: Пелистер

Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
Па мислам дека е срамота да враќат вакви играчи иаме мн млади играчи кои неможат да дочекат да влезат на терен за да го остат срцето за пелистер аа не вакви играчи само ко ке има пари да се враќат ....Само да ве потсетам со Дрита пола екипа имаја по 19 - 18 години и децата изиграја МАШКИ и донесоја радост во Битола.....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Денес најкасно утре треба да ни пристапат тројца играчи ! ;)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Или пак Игор Павловиќ:)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ќе го жениме во расчекор ;)
You are late:D
Стројниците веќе го оженија за Битолчанка:pos:
Пред некоја година беше свадбата...:cool:Значи ДОМАЗЕТ:D
Ама пишаа на фб дека не се работи за него...
И мене не ми се верува/ше,зошто зема салам кеш во Металург.....
Изглеа е некој друг со истите иницијали.....
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Баш ме интересира кој е овај трансфер бомба ?!?!
За првите двајца веќе едниот ни е добро познат на сите со иницијали Љ.М мр. Љупчо Мицевски популарниот Љупа :D
За тој другиот В.Л. незнам кој е, Фаик ти шо вечиш за голманот Иљо не вервам да е дојди, оти овие преговараја со Коруно, Иљо си брани Албанија и според мене подобар избор е Пеце Коруновски ! За овај третиот И.П. незнам кој можи да биди, викате не смеело странци во 2 лига...
Овај играл напад, јас мислам дека е Игор Павловиќ напаѓач пред почетокот на првенството го бараја Шкендија, се работи за добар напаѓач играше за Нови Пазар, само ќе видиме дали е тој....
П.С. Јас мислам чим се решиле да фрлат парички, најубо е да си го вратиме Мирко Ивановски и онака го раскина договорот со Арка и е слободен сега плус сега ќе прај свадба, така да тука ќе му биди се и женичката и фудбалот :pos: :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Баш ме интересира кој е овај трансфер бомба ?!?!
За првите двајца веќе едниот ни е добро познат на сите со иницијали Љ.М мр. Љупчо Мицевски популарниот Љупа :D
За тој другиот В.Л. незнам кој е, Фаик ти шо вечиш за голманот Иљо не вервам да е дојди, оти овие преговараја со Коруно, Иљо си брани Албанија и според мене подобар избор е Пеце Коруновски ! За овај третиот И.П. незнам кој можи да биди, викате не смеело странци во 2 лига...
Овај играл напад, јас мислам дека е Игор Павловиќ напаѓач пред почетокот на првенството го бараја Шкендија, се работи за добар напаѓач играше за Нови Пазар, само ќе видиме дали е тој....
П.С. Јас мислам чим се решиле да фрлат парички, најубо е да си го вратиме Мирко Ивановски и онака го раскина договорот со Арка и е слободен сега плус сега ќе прај свадба, така да тука ќе му биди се и женичката и фудбалот :pos: :D
Zanci da ne se macite poveke ke vi gi otkrijam site 3 :D
Prviot e Ljupco micevski vtoriot e Vladimir Lazarevski-lapacot a tretito e Igor pavlovic bas toj sto go spomena !
Ziko nemoj da me kudis za na fb sto pisuvam ;) Druga rabota ke se zemaat i golman i igrac za vrska po moe izgleda ke bidat korunot i ruteto a za Mirko e naucna fantastika da go zemime i deteto se zeni za da si bega so cupeto zaedno starnstvo po se izgleda pak polska !
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Горан, имаш мала грешка....
И јас преѓе баш си замислив кој можи овај В.Л. да биди и мене одма ми текна за Лапачот, ама Лапачот не се вика Владимир туку САШО Лазаревски, така да требаше да биди С.Л. изгледа нивна грешка е најверојатно, оти со Лапачот се преговараше и пред некоја недела така да тој е....
А за напаѓачот Павловиќ, навистина ќе биди БОМБА трансвер !!!
За во 1 лига е ТОП дечкото, во 2 лига ќе биди Меси за сите :D
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Горан, имаш мала грешка....
И јас преѓе баш си замислив кој можи овај В.Л. да биди и мене одма ми текна за Лапачот, ама Лапачот не се вика Владимир туку САШО Лазаревски, така да требаше да биди С.Л. изгледа нивна грешка е најверојатно, оти со Лапачот се преговараше и пред некоја недела така да тој е....
А за напаѓачот Павловиќ, навистина ќе биди БОМБА трансвер !!!
За во 1 лига е ТОП дечкото, во 2 лига ќе биди Меси за сите :D
А како ќе регистрирате странец во Втора лига, кога истото не е дозволено?!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Oficijalno potpisaa oviie trojcata a treba da dojde i uste edeno nase dete koj porano mi davase golovi na tumbekafe :mad:
А како ќе регистрирате странец во Втора лига, кога истото не е дозволено?!
Imame prijatele vo ffm be hari e nas coek sega pisamn se prael oti ne ne spasil kako vas i deka en ispadnal samo za nas ke go smeni praivlinikot na ffm i ke dozovlel da nosime stranci pa duri rekol i deka ke dade pari od uefa za da go napravi stadionot ...
Dobra prikazna a?
Ne be koj hari koj crni kamenja tuku majkamu e e Bitolcanka na Igor i najverojatno ima i nas pasos ;)


ps. ej rezil za lapacot celo vreme vlade vlade :facepalm:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Oficijalno potpisaa oviie trojcata a treba da dojde i uste edeno nase dete koj porano mi davase golovi na tumbekafe :mad:

Imame prijatele vo ffm be hari e nas coek sega pisamn se prael oti ne ne spasil kako vas i deka en ispadnal samo za nas ke go smeni praivlinikot na ffm i ke dozovlel da nosime stranci pa duri rekol i deka ke dade pari od uefa za da go napravi stadionot ...
Dobra prikazna a?
Ne be koj hari koj crni kamenja tuku majkamu e e Bitolcanka na Igor i najverojatno ima i nas pasos ;)


ps. ej rezil za lapacot celo vreme vlade vlade :facepalm:
Најверојатно е Марковски :)
Тој не полнеше со голој дури играше за Силекс и во Битола и во Кратово ни даваше голој, не отепа, колку натправари ни имаше решено само тој, против Пелистер сигурно имаше над 10 гола даено...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе еј полека бе Битолчани,со засилувањава,ќе треба многу да се јадеме за да влеземе во Прва лига :icon_lol:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Најверојатно е Марковски :)
Тој не полнеше со голој дури играше за Силекс и во Битола и во Кратово ни даваше голој, не отепа, колку натправари ни имаше решено само тој, против Пелистер сигурно имаше над 10 гола даено...
Не е Чаки имаше еден друг уште поќе голови што ни ставаше :P со играчот е се договорено сега треба уште неговиот клуб да го пушти
Сепак ќе почекаме да видиме оти и со други наши играчи(главески, коруновки, рутевки) бевме договрени ама клубовите не ги пуштаат оти се под договор и бараат големи оштети

Абе еј полека бе Битолчани,со засилувањава,ќе треба многу да се јадеме за да влеземе во Прва лига :icon_lol:
Реално вие и ние по засилувањата и амбициите(финасиите)ќе треба да влегваме прва лига оти ете од тиквеш двајца му заминаа исто на еуромилк му замина Антонио .
Туку да прашам овие од тетекс брњамчевски и клечкаровски ќе останат кај вас или не..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Реално вие и ние по засилувањата и амбициите(финасиите)ќе треба да влегваме прва лига оти ете од тиквеш двајца му заминаа исто на еуромилк му замина Антонио .
Туку да прашам овие од тетекс брњамчевски и клечкаровски ќе останат кај вас или не..
Остануваат и двајцата кај нас,а пред некое време дојде уште еден играч од Ренова,стопер.Еден од многуте играчи кој што треба да дојдат во Ѓорче,па од пролет следува вистинска војна за влез во Прва лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom