Xbox360 гејмери

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Едно прашање за поискусниге, ако нарачам

http://dealspl.us/product/xbox-360-12-month-live-gold-card

кај пријател во USA, ќе може ли да го користам кај нас ? Мало појаснување ако може.
па јас мислам дека ќе моеш, пошто не е битна конзолата, поените си се поени, од кај и да се. Кај нас и онака нема кај да се купи, сите од странство купуваат, а НТСЦ/ПАЛ за поени неважи...
 
Член од
28 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
11
па јас мислам дека ќе моеш, пошто не е битна конзолата, поените си се поени, од кај и да се. Кај нас и онака нема кај да се купи, сите од странство купуваат, а НТСЦ/ПАЛ за поени неважи...
ОК фала , може мало појаснување , како изгледа самата картичка? , нешто како припејд ?, се гребе код и се внесува ? Знам дека прашањава за некој ќе бидат смешни ама кога невидел човек :confused:
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
ОК фала , може мало појаснување , како изгледа самата картичка? , нешто како припејд ?, се гребе код и се внесува ? Знам дека прашањава за некој ќе бидат смешни ама кога невидел човек :confused:
да како припејд се.. :) од кај ти е акаунтот мислам дека ако ти е европски не можеш да ставиш американски поени, али не сум сигурен..
 
Член од
28 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
11
да како припејд се.. :) од кај ти е акаунтот мислам дека ако ти е европски не можеш да ставиш американски поени, али не сум сигурен..
Уште не сум направил account , тазе сум :), ама ме стави во мисла , му се јавив на Драги и он незнаеше дали се за сите региони или само за USA. И така за Slim нема пач , така да ќе почекаме до Нова Година (Божик) :) . Ако има некој повеќе инфо нека пише , јас ќе се обидам да најдам нешто на нет.
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
ako moze da mi kazete kade kupuvate igri,vasi soveti za poevtini ceni, kolku e cenata na edna igra otprilika???
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
ako moze da mi kazete kade kupuvate igri,vasi soveti za poevtini ceni, kolku e cenata na edna igra otprilika???
се да си земеш од кај драган во идц компјутери, еве ти линк има каталог на игри и кај него можеш најредовно да правиш флешување ако планираш да играш на хбох лајв еве го сајтот www.idc.com.mk игрите не 150 без опаковка (мислам не сум 100% сигурен)
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Ај некој нека ми каже некој добар туториал за флешување на иксбокс 360,баш го спуштив LT 3.0 za liteon i benq исто ги имам и потребните материјали алатки за флешување само ми треба добар туториал за тоа како се отвора иксбоскот како се поврзува итн. околу jungleflasher јасно ми е се само ми треба видео за тоа како се отвара иксбоксот и тоа closeup видео за да не го заебам во отворањето па ако може линк некој таков да споделите.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Ај некој нека ми каже некој добар туториал за флешување на иксбокс 360,баш го спуштив LT 3.0 za liteon i benq исто ги имам и потребните материјали алатки за флешување само ми треба добар туториал за тоа како се отвора иксбоскот како се поврзува итн. околу jungleflasher јасно ми е се само ми треба видео за тоа како се отвара иксбоксот и тоа closeup видео за да не го заебам во отворањето па ако може линк некој таков да споделите.
Pobaraj na youtube ima mnoooooooogu vakvi videa
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Дечки на мене денес ми пристигнува Xboxot и live Gold картатa од Америка. Ке морам ли да се ставам на Xbox live дека сум од америка или можам и други држави и кога ке играм multiplayer само со американци ли ке морам да играм (доколку се ставам дека сум од USA) ??
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Дечки на мене денес ми пристигнува Xboxot и live Gold картатa од Америка. Ке морам ли да се ставам на Xbox live дека сум од америка или можам и други држави и кога ке играм multiplayer само со американци ли ке морам да играм (доколку се ставам дека сум од USA) ??
ќе мораш да се ставиш дека си од америка али ништо не ти смета тоа верувај дека и онака сите игри ти ги гледаат преку ip кај се наоѓаш за да играш на боље конекција иначе адни ме во пријатели : WickedMorgan
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Ај ке ве молам некој нека ми каже од кај можам да купам Power Brick мене ми прегоре :(
Итнооо !!!!!
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Дечки а досега има ли некој купено Иксбокс од Америка и дали и на него му прегоре адаптерот?? Дали некој знае кај се продава освен кај Драган само за помала цена ??
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Дечки а досега има ли некој купено Иксбокс од Америка и дали и на него му прегоре адаптерот?? Дали некој знае кај се продава освен кај Драган само за помала цена ??
Да не си зафркнал нешто со струјата ?? Сепак они работата на 110 а ние на 220. И во врска со адаптерот, види на eBay какви се цените
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Да не си зафркнал нешто со струјата ?? Сепак они работата на 110 а ние на 220. И во врска со адаптерот, види на eBay какви се цените
Веке купив од кај драган и сега играм Call of duty mw3. Да знаев ке купев converter и немасе да ми прегори адаптерот ама тоа е тоа :) Кажете ми gamertag !?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom