Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Боооо ќе ја скрши од ќутек ќе ја сомеле со тупаници ќе и остави нешто грдо на што таа ќе се сеќава. И ќе смени тоа нешто??? Сатисфакција додека ја млати. После тоа ќе си биде се по старо. Со тоа што тука може таа да го стегне со тужба. Тоа ти е исто коа некој ќе ти се паркира пред влез на гаража а ти му ги дупнеш гумите. Беспотребно изгубено време. А и пари во овој случај. Д-император сфаќам срањето и гу итокот се големи но времето е нешто бесценето. И да. Наајдобра одмазда е ако ги пласира своите успеси (поготово на љубовно поле) пред неа. Така да Пиксел батали ја, љубов се враќа со друга - време не.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Сите убави спомени многу лесно се претвораат во грди. Затоа, нашлакај ја, ама јако, на граница да заврши во болница. Ти гарантирам дека ќе се чувствуваш подобро, а има голема шанса и таа да биде подобар човек после ќотекот...
Неколку шамарчиња поддржани со вербална комуникација ќе завршат иста работа со помалку труд :D.

За сите други кои се попаливте да реплицирате дека жени не се тепаат читајте тука :icon_lol::

http://mk.wikipedia.org/wiki/Иронија_(стилистика)
http://mk.wikipedia.org/wiki/Сарказам_(стилистика)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Боооо ќе ја скрши од ќутек ќе ја сомеле со тупаници ќе и остави нешто грдо на што таа ќе се сеќава. И ќе смени тоа нешто??? Сатисфакција додека ја млати.
Ќе смени, и тоа поприлично. Без лицемерие, ќе ве молам. Ако некој се трудел околу некоја 5 години, ако бил супер со неа, а за возврат добил неверство, и само заради тоа што на девојката и било монотоно во врската, па сакала да испуши уште еден кур, таа во тој момент го изгубила правото да се нарекува човек. Таа станала стока, а стоката се тепа. Ако толку и било монотоно, можела фино лепо да каже, и да ја прекини врската. Но не, сакам и ова и она...

Ќе повторам уште еднаш, ќотекот во дадената ситуација е најдобра опција. Ем дечкото ќе се чувствува подобро, ем можеби ќе има едукативен момент кај девојката, па со следниот дечко нема тоа да го направи...
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Ем дечкото ќе се чувствува подобро, ем можеби ќе има едукативен момент кај девојката, па со следниот дечко нема тоа да го направи...
Да да, најмногу ради едукативниот момент, тепајки ќе и ги отвори очите и ќе ја направи подобра личност. Ем идниот нејзин дечко ќе му биде вечно благодарен, ем и самата таа во него ќе гледа спасител од самата себе ;)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Јас мислам дека ниту Пиксел ниту неговата госпожа се нешто посебно бистри, па така ќе го направат најкомплицираното можно сценарио колку и ние да даваме совети овде. (не ме чуди ни ако се земат)

Гледај го само сценариово на случајов на кое и Тери Гилијам би му позавидел. Пиксел направил лажен профил на ФБ со името од нејзиниот швалер кој бил претходно пријател на лажниот профил од неговата девојка, и неговата девојка на нејзиниот лажен профил го прифаќа за пријател лажњакот од Пиксел, при што си водат конверзација и таа ниту најмалку не се сомнева дека тој не е нејзиниот швалер туку е некое трето лице.
Мене ми се мотаат неколку сценарија низ глава и тоа дека девојката од Пиксел е директен потомок на Џорџ. W. Буш, се разбудила од кома сега брзо и има тешка амнезија, таа е вонземјанин која е маскирана во човечко тело.
Искрено и Пиксел не е за машала кој наместо да седне и да разговара со девојката, прави некакви профили на ФБ и се преставува со лажни имиња.
 
O

Orion.

Гостин
Ќе смени, и тоа поприлично. Без лицемерие, ќе ве молам. Ако некој се трудел околу некоја 5 години, ако бил супер со неа, а за возврат добил неверство, и само заради тоа што на девојката и било монотоно во врската, па сакала да испуши уште еден кур, таа во тој момент го изгубила правото да се нарекува човек. Таа станала стока, а стоката се тепа. Ако толку и било монотоно, можела фино лепо да каже, и да ја прекини врската. Но не, сакам и ова и она...

Ќе повторам уште еднаш, ќотекот во дадената ситуација е најдобра опција. Ем дечкото ќе се чувствува подобро, ем можеби ќе има едукативен момент кај девојката, па со следниот дечко нема тоа да го направи...
Богами да потрошам 5 години од животот мислејки дека сум ја нашол вистинската, а таа да ти била курветина, тешко би се воздржал од тоа да не и ја изместам фацата:)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Абадон, и така он ќе изгуби уште неколку години. Прво по акање по судови, после по себе-колнење дека постапил навистина глупо. И на крај муабети бе - (еј се сеќаааш оној Pxl ја тепаше онаа онаму). И шо мислиш цуриве ќе го сакаат? Потенциален губитник ќе биде и на старото друштво и на доверба на неговите блиски, цурите ќе го оговараат, муабетите ќе се шират. Вака он ќе ја одјебе поштено, ќе и` рече ај чао фала лепо. Ако она измишља причи наоколу пак ќе има добра постава тој - ќе има луѓе кои ќе стојат зад него.
Затоа остај ќотек за неразумните, одјеби ја вербално а подоцна и емотивно со тоа што ќе мораш да бидеш спремен на себеизградување како личност - ќе знаеш како понатаму на повисок начин, а не ќотек.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Абадон, и така он ќе изгуби уште неколку години. Прво по акање по судови, после по себе-колнење дека постапил навистина глупо. И на крај муабети бе - (еј се сеќаааш оној Pxl ја тепаше онаа онаму). И шо мислиш цуриве ќе го сакаат? Потенциален губитник ќе биде и на старото друштво и на доверба на неговите блиски, цурите ќе го оговараат, муабетите ќе се шират. Вака он ќе ја одјебе поштено, ќе и` рече ај чао фала лепо. Ако она измишља причи наоколу пак ќе има добра постава тој - ќе има луѓе кои ќе стојат зад него.
Затоа остај ќотек за неразумните, одјеби ја вербално а подоцна и емотивно со тоа што ќе мораш да бидеш спремен на себеизградување како личност - ќе знаеш како понатаму на повисок начин, а не ќотек.
Нјет, нјет, ќотек.

Имаше еден пар во Битола, пред неколку години, беа заедно подолго време. Девојката имаше швалер на редовна основа. Ќе ја однесеше овој неа дома, таа за 15 минути долу за да оди некаде со швалерот. Мислам дека половина град знаеше за тоа, освен дечкото. Некој од другарите на крајот собра храброст и му кажа. Овој сеуште не веруваше, па ја испрати една вечер дома, и сочека во влезот. Кога таа слезе за 15 минути, ја претепа. Мислам, многу сериозно ја претепа. Девојката еден месец беше во болница. По извесно време, таа најде нов дечко и се мажи.

Никој не го оговараше дечкото, и никој не рече ништо лошо за него. Напротив, повеќето го оправдаа, вклучувајќи ги и жените...

Ќотекот е за неразумните, точно е тоа, но колку е разумен некој што го лаже партнерот? Тоа заборавањето и игнорирањето не е така лесно. Ако некој ти ја пцуе мајката, ти не можеш да му го цитираш Платон.

Затоа, прво ќотек, потоа игнорирање и заборавање.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
..
Богами да потрошам 5 години од животот мислејки дека сум ја нашол вистинската, а таа да ти била курветина, тешко би се воздржал од тоа да не и ја изместам фацата:)
Е ајде де они нас да ни местеа фаци кога ги вараме требаше 90% од машката популација без лице да остане, да бидеме реални :pos:.

Ќе и кажеш во почеток на врската дека ако те превари ќе работат шамарчиња и си имаш амнестија ако се случи малку да ја шлапнеш без да ти мрчи :icon_lol:.

Инаку сериозно, кој не е свесен во каква врска е и после 5 години да сфати со кого си имал работа и не заслужил подобро :icon_lol:.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
направив лажен профил и се претставив како -сомнителната личност- и побарав да ми даде да го отворам отворам нејзиниот профил....ги отворив пораките ,се виделе само еднаш, и пак договараат средба. чатував со нејзе а она мислејќи дека сум тој се отвори, ја прашав зошто не раскинеш со дечкото, она ми одговори дека не сака да раскине.....значи сака друг факер. утре ке се видам со неа незнам како да постапам, премногу сум добар, во овие 5 години ја немам опцуено. дали да разговарам или да ставам крај. најлошо од се е што ја сакам
Пиксел убаво си направил. Во случајов јебеш ти етика кога вакво битно прашање ти виси на глава, замисли утре да треба невеста да ти биде, воопшто не е тоа побитно од прашањето дали е нешто морално или не.
Е сега Аба(н)дон убаво ти кажа нешто, а јас ќе ти кажам нешто друго од мои заклучоци. Ниту еден шамар кај женско не боли толку колку машка рамнодушност. Ако она дознае да дека ти си дознал ништо нема да ја изебе во мозокот повеќе од моментот дека тебе ич кур не те болело. И да ја фатиш во живо со него абе ич кур да не те боли, замини си со фаца како да гледаш некој глупа турска серија на Сител. Немој да викаш, немој да се дереш, немој да прашуваш зошто така направи? Ама баш ништо од тоа. Целата конверзација и процедура треба да се одвива скоро еквивалентно како и процедурата кога на брзинка проаѓаш кај другар ти да му го оставиш УСБ-то кое си му го позајмил пред некој ден. Повели УСБ-то, морам да одам, ме чекаат. Е баш толку. Она ќе цмиздри, ќе лее солзи, извинења до Плутон и назад, обеќавања за никад нема да се деси и за секој ден блоу џоб ден, и тука немој повеќе да одолговлекуваш од кога купуваш мастики од продавница. Скрати ја театралноста до нула, 10-15 минути муабет максимум и оди си дома. А дома ако сакаш крши вазни, тражи ѕид да главу удиреш (Аца Лукас), начукај се или фати изеби ја првата лесна женска што ти е на патот. Ама тоа дома.
Ако не ти е јасно зошто се ова се случило ќе ти објаснам јас сега. Ова е твоја грешка затоа што 5 години не си ја опцул. Ти одиш по машка логика, односно по логика на реципроцитет како кај твои добри другари. Ги цениш, ги почитуваш, затоа што заслужиле, за возврат го добиваш истото. Кај женско сине не оди тоа така. Женскиот мозок не е програмиран за чест, почит и достоинство. Женскиот мозок е програмиран за интерес(но). Пази 5 години идеш со неа. Она веќе знае која ти е омилена манџа, знае како возиш кола, знае дека татко ти има традиција еднаш месечно да прави софра Кај Перо. Тука веќе приказната е завршена. Тоа што ти си коректен, фер и си ја испочитувал за неа има значење колку за мене што има спортот карлинг. Не си и правел драми, не си и правел сплетки, не си ја забављал, немало успони и падови во врската, не си ја опцул еднаш во животот, не си се смувал со друга. Нема интересно, нема авантура. Абе они на секои 2 дена ставаат друг лак за нокти, ја кратат косата па ставаат надграадба, се шатираат, си купуваат нова мини сукња иако ги имаат 200 во шифоњер што никогаш не ги ни облекле. Женска можеш да задржиш на 2 начина со пари или со страв. Или треба да и е страв да те напушти, или да знае дека налетала на златна кокошка.
Запамти, другарите ти се за почит, за братство, за да ти помогнат кога ти е тешко, за чест и за поврзаност. Женските ти се предимствено за секс и евентуално за оние досадни моменти кога нема со кого да одиш на кино или на одмор.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Пиксел убаво си направил. Во случајов јебеш ти етика кога вакво битно прашање ти виси на глава, замисли утре да треба невеста да ти биде, воопшто не е тоа побитно од прашањето дали е нешто морално или не.
Е сега Аба(н)дон убаво ти кажа нешто, а јас ќе ти кажам нешто друго од мои заклучоци. Ниту еден шамар кај женско не боли толку колку машка рамнодушност. Ако она дознае да дека ти си дознал ништо нема да ја изебе во мозокот повеќе од моментот дека тебе ич кур не те болело. И да ја фатиш во живо со него абе ич кур да не те боли, замини си со фаца како да гледаш некој глупа турска серија на Сител. Немој да викаш, немој да се дереш, немој да прашуваш зошто така направи? Ама баш ништо од тоа. Целата конверзација и процедура треба да се одвива скоро еквивалентно како и процедурата кога на брзинка проаѓаш кај другар ти да му го оставиш УСБ-то кое си му го позајмил пред некој ден. Повели УСБ-то, морам да одам, ме чекаат. Е баш толку. Она ќе цмиздри, ќе лее солзи, извинења до Плутон и назад, обеќавања за никад нема да се деси и за секој ден блоу џоб ден, и тука немој повеќе да одолговлекуваш од кога купуваш мастики од продавница. Скрати ја театралноста до нула, 10-15 минути муабет максимум и оди си дома. А дома ако сакаш крши вазни, тражи ѕид да главу удиреш (Аца Лукас), начукај се или фати изеби ја првата лесна женска што ти е на патот. Ама тоа дома.
Ако не ти е јасно зошто се ова се случило ќе ти објаснам јас сега. Ова е твоја грешка затоа што 5 години не си ја опцул. Ти одиш по машка логика, односно по логика на реципроцитет како кај твои добри другари. Ги цениш, ги почитуваш, затоа што заслужиле, за возврат го добиваш истото. Кај женско сине не оди тоа така. Женскиот мозок не е програмиран за чест, почит и достоинство. Женскиот мозок е програмиран за интерес(но). Пази 5 години идеш со неа. Она веќе знае која ти е омилена манџа, знае како возиш кола, знае дека татко ти има традиција еднаш месечно да прави софра Кај Перо. Тука веќе приказната е завршена. Тоа што ти си коректен, фер и си ја испочитувал за неа има значење колку за мене што има спортот карлинг. Не си и правел драми, не си и правел сплетки, не си ја забављал, немало успони и падови во врската, не си ја опцул еднаш во животот, не си се смувал со друга. Нема интересно, нема авантура. Абе они на секои 2 дена ставаат друг лак за нокти, ја кратат косата па ставаат надграадба, се шатираат, си купуваат нова мини сукња иако ги имаат 200 во шифоњер што никогаш не ги ни облекле. Женска можеш да задржиш на 2 начина со пари или со страв. Или треба да и е страв да те напушти, или да знае дека налетала на златна кокошка.
Запамти, другарите ти се за почит, за братство, за да ти помогнат кога ти е тешко, за чест и за поврзаност. Женските ти се предимствено за секс и евентуално за оние досадни моменти кога нема со кого да одиш на кино или на одмор.
Case closed.

Фала курцу добар опис, сине. Еден голем дел каде што се сложувам.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ниту еден шамар кај женско не боли толку колку машка рамнодушност. Ако она дознае да дека ти си дознал ништо нема да ја изебе во мозокот повеќе од моментот дека тебе ич кур не те болело. И да ја фатиш во живо со него абе ич кур да не те боли, замини си со фаца како да гледаш некој глупа турска серија на Сител. Немој да викаш, немој да се дереш, немој да прашуваш зошто така направи? Ама баш ништо од тоа. Целата конверзација и процедура треба да се одвива скоро еквивалентно како и процедурата кога на брзинка проаѓаш кај другар ти да му го оставиш УСБ-то кое си му го позајмил пред некој ден. Повели УСБ-то, морам да одам, ме чекаат. Е баш толку.
Kao на филмов :icon_lol:

 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Го сменил теркот, нема веќе лабаво :)
Јебига.....на форум све јебачи, у живо папучари.
Па мора негде да се испуцаат дека жените се глупи, без мозок и слично....додека у реален свет трчкаат ли трчкаат за таа пуста пи*ка и надвор од населено место/град.
Mногу е лошо коа чоек, посебно Стар почетник ќе се изгуби у простор и време :pipi:
 
А

Антоние

Гостин
направив лажен профил и се претставив како -сомнителната личност- и побарав да ми даде да го отворам отворам нејзиниот профил....ги отворив пораките ,се виделе само еднаш, и пак договараат средба. чатував со нејзе а она мислејќи дека сум тој се отвори, ја прашав зошто не раскинеш со дечкото, она ми одговори дека не сака да раскине.....значи сака друг факер. утре ке се видам со неа незнам како да постапам, премногу сум добар, во овие 5 години ја немам опцуено. дали да разговарам или да ставам крај. најлошо од се е што ја сакам
Јас да сум на твое место би ја казнил со анален секс.
Брутален.

Нека мисли дека се е во ред, викни ја кај тебе, кажи и дека ГОРИШ да ја видиш, и кога ќе се загреете и соблечете кажи и дека знаеш за се и дека ќе мора да ја казниш.

Не би сакал да одам до детаљ што потоа да правиш, ќе мораш да ја употребиш фантазијата (совет:пази и ја главата во секое време, можеш да наебеш иначе), али би можел да ти кажам дека малку работи на светов имаат подобар филинг од тоа некое јако пиче како ти се лизга нагоре надоле по курот со нејзиното малечко испотено газенце :)

Ако бидеш доволно брутален таа ќе почне да вришти, да пишти... и тоа би било (бар за мене) справедлива одмазда за тоа што ти го има направено. Сепак, не е крај на светот.
Дали ќе останеш со неа после тоа или не, си е твоја работа.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Јас да сум на твое место би ја казнил со анален секс.
Брутален.

Нека мисли дека се е во ред, викни ја кај тебе, кажи и дека ГОРИШ да ја видиш, и кога ќе се загреете и соблечете кажи и дека знаеш за се и дека ќе мора да ја казниш.

Не би сакал да одам до детаљ што потоа да правиш, ќе мораш да ја употребиш фантазијата, али би можел да ти кажам дека малку работи на светов имаат подобар филинг од тоа некое јако пиче како ти се лизга нагоре надоле по курот со нејзиното малечко испотено газенце :)

Ако бидеш доволно брутален таа ќе почне да вришти, да пишти... и тоа би било (бар за мене) справедлива одмазда за тоа што ти го има направено. Сепак, не е крај на светот.
Дали ќе останеш со неа после тоа или не, си е твоја работа.
Цццц детево, еве му една идеја за слична казна. :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom